Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar..
    29 Mart da ikinci kez interview gorusmem var.Ilkinde tercuman bulunamadigindan direk geri cevrilmistik..Oysa cevirmenim davet mektubunda belirtildigi gibi telefonda hazirdi, kabul edilmedi.Kendileride bulamadi. 4 ay sonra ikinci kez gorusmeye cagrildim.
    Kendileri yine cevirmen bulamassalar tekrar geri cevrilmekten cok endiseliyim.
    Boyle nereye kadar ertelenebilirki...
    Uscis ofisi aradigimizda interview ler 19 ayda sonuclanmasi gerekir demisti bu dogrumu? Bu konuda bilgisi olan varmi ? Benim basvurali tam 18 ay oldu.
    Pzt. gunu beraberimde arkadasim cevirmen olarak benimle gelecek, kovitden dolayi muhtemelen kabul edilmicek, telefonlada cevirmenim hazir olacak, onuda ilk sefer gibi kabul etmeme ihtimali yuksek, kendileri bakacak eeh oda tamamen sansima...Kendim cevaplim diyorum ama ingilizcem kesinlikle yeterli degil.
    Baska ne yapilabilir ,sizin akliniza baska bir yol geliyormu ?

sayin @5september5 , bence gideceginiz USCIS ofisine ulasin ve bu soruyu direkt sorun. Neye izin vereceklerini net bir sekilde ogrenmis olun, hatta konustugunuz kisinin ismini alin, mumkunse bir supervisor ile konusun ve bunlarin hepsini not tutun. Oraya gittiginizde kabul etme sansi artacaktir.

Eger yine de karsi cikarlarsa ya da son anda bir memur onaylamazsa size tavsiyem orada biraz duygusal ortam yaratmaniz 🙂 Bu kararin oradaki memurun inisiyatifinde oldugunu biliyorsunuz, o memurun da insan oldugunu unutmayalim. Gecen sefer ne kadar magdur oldugunuzdan ve surekli elinizden gelen her seyi yapmaniza ragmen kabul edilmediginden ve surekli karsiniza yeni bir zorluk cikardiklarindan bahsedin, suclayici konusmayin, sert bir tonda da konusmayin ama magdur oldugunuzu on plana cikarin. Rasyonel gorunmese de bu yontem pek cok devlet dairesinde ise yariyor...

• @crazycells Tavsiyelerinize uyacagim..Umarim hersey guzel olacak...Herkes icin..Cok tesekkur ederim.

• Merhaba herkese
    Bugün Marriage Licence için başvurumuzu yaptık. NY eyaletinde Marriage licence için doğum belgesi namı diğer nüfus kayıt örneği gerekmiyor sadece pasaport yetiyor.
    Greencard için ise e-devletten çıkartıp çevirisini göndereceğim inşallah kabul ederler ama bir sorum var.
    Greencard için;
    Aile Nüfus Kayıt Örneği mi
    Bireysel Nüfus Kayıt Örneği mi
    Vukuatlı mı/Vukuatsız mı
    Belgenin Nereye Verileceği kısmına ne yazmak gerek?

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

• Arkadaşlar herkese merhaba,
    6 Nisan'da green card mülakatımız var. Götürmemiz gereken belgelere bakıyorum da sizlere bir sorum olacak. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ben K1 vizesi ile geldim ve Ankara'dan aldığım DS-3025 Vaccination Document Worksheet 20 Kasım 2019 yılında verildi.
    Adjustment of Status başvurumu ise 19 Haziran 2021'de yaptım, yani bir sene geçmeden.
    1.) Görüşmeye gitmeden aşı belgesini tekrar almam gerekiyor mu? Sadece DS-3025 belgemi yanımda bulundurmam yeterli mi?
    2.) Yeniden Nüfus Kayıt Örneği almam gerekiyor mu yoksa başvuru ile gönderdiğim geçerli mi?

• @tuchi hayir almana gerek yok tekrar sağlık Belgesi isterlerse söylerler ama kimseden istenmedi tekrar. Eski olanı eminim gondermissindir yanında da goturebilirsin.
    Tekrar nüfus kayıt örneği almakta fayda var çoğu kişiden tekrar istendi.

• @graombze bu nüfus kayıt örneği başımıza bela ya. başvuruda konsolosluktan aldığımı göndermiştim. şimdi de konsoloslukta randevu yok. yarın arayacağım inşallah bir çözüm sunarlar

• Merhabalar,
    Bugun mulakatim vardi .Tercuman problemi yasadigimdan son derece endiseli olarak yanimda arkadasim cevirmen olarak beraberimizde gittik.Sira bize geldiginde mumkun degil tercumanimi beraberimizde kabul etmeyecekler diye dusunurken, hic bise sorulmadan uc kisi iceriye girdik.Benim evraklar cevirmenim olan arkadasimdaydi.Bize hic bir soru sorulmadi sifir soru.Sadece bir kac evragi arkadasimdan istedi,bakti ve son olarak bana sadece imza attirdi..Esime ve bana tek bir soru dahi sorulmadi..Sonra ayaga kalktik, 1 aya kadar kartin gelecek dedi ciktik.
    Hala saskinlik icindeyim.Gercektende hersey tamamen bizlere rast gelen memura bagli..
    Dilerim tum arkadaslarinda sonucu boyle guzel noktalanir.

• @tuchi biliyorum canım benim de başıma bela olmuştu:))

• @graombze peki bir sorum daha var Gamze; şimdi aos paketindeki herşeyi yanımızfs götürücez ya bank statementlerin son 6 aylarını mı yoksa sadece dosyadakileri mi götürmek lazım? 🤯

• @tuchi kanıtları hep güncel tut tabiki. Son 6 ayı götür 1 yılı götür hepsi güncel olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jossie, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba herkese
    Bugün Marriage Licence için başvurumuzu yaptık. NY eyaletinde Marriage licence için doğum belgesi namı diğer nüfus kayıt örneği gerekmiyor sadece pasaport yetiyor.
    Greencard için ise e-devletten çıkartıp çevirisini göndereceğim inşallah kabul ederler ama bir sorum var.
    Greencard için;
    Aile Nüfus Kayıt Örneği mi
    Bireysel Nüfus Kayıt Örneği mi
    Vukuatlı mı/Vukuatsız mı
    Belgenin Nereye Verileceği kısmına ne yazmak gerek?

Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

En kapsamli olanini alabilirsiniz. Verilecek kisma "USCIS" yazabilirsiniz.

Simdiden hayirli olsun, daha sonra deneyimlerinizi burada da bekliyoruz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1683/amerika-da-evlilik-yapmak-evlilik-islemleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,
    Bugun mulakatim vardi .Tercuman problemi yasadigimdan son derece endiseli olarak yanimda arkadasim cevirmen olarak beraberimizde gittik.Sira bize geldiginde mumkun degil tercumanimi beraberimizde kabul etmeyecekler diye dusunurken, hic bise sorulmadan uc kisi iceriye girdik.Benim evraklar cevirmenim olan arkadasimdaydi.Bize hic bir soru sorulmadi sifir soru.Sadece bir kac evragi arkadasimdan istedi,bakti ve son olarak bana sadece imza attirdi..Esime ve bana tek bir soru dahi sorulmadi..Sonra ayaga kalktik, 1 aya kadar kartin gelecek dedi ciktik.
    Hala saskinlik icindeyim.Gercektende hersey tamamen bizlere rast gelen memura bagli..

gecmis olsun 🙂 az ugrastirmadilar onceki sefer. Hayirli olsun simdiden, bundan sonraki sureclerde bol sanslar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@5september5 gözünüz aydın 🙂
    çok zorlu geçecek diye beklerken sular seller gibi geçip gitmiş.
    darısı bizlerin de başına

• Merhabalar ben ABD vatandaşıyla evliyim ve şu an ABD de bulunmaktayım doğuma yakın annemin yanımda olmasını istiyorum ve konsolosluklar ancak acil durum vizeleri veriyor benim de binevi acil durum ve bu acil appointmenti nasıl yapabilirim bir yolu var mı ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

• @5september5, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,

Gözünüz aydın...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shahzoda, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar ben ABD vatandaşıyla evliyim ve şu an ABD de bulunmaktayım doğuma yakın annemin yanımda olmasını istiyorum ve konsolosluklar ancak acil durum vizeleri veriyor benim de binevi acil durum ve bu acil appointmenti nasıl yapabilirim bir yolu var mı ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1335/abd-vatandasi-ve-gocmen-yakinlarinin-b1-b2-vize-basvurulari

• ⭐⭐⭐

@5september5 hayırlı olsun eşiniz ile mutluluklar dilerim. Bundan sonraki süreçte bol şanş sizlere.

• @5september5 tebrik ederim gozunuz aydin, neyse ki bu kez ugrastirmadilar, bundan sonraki hayatinizda basarilar.

• Arkadaşlar green card görüşmesine i765,i131 ve i944 ü de götürmem gerekir mi? Ben aos dosyasında göndermiştim ama 765 ve 131 zaten onaylandı bitti, 944 de kaldırıldı. Ne düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar green card görüşmesine i765,i131 ve i944 ü de götürmem gerekir mi? Ben aos dosyasında göndermiştim ama 765 ve 131 zaten onaylandı bitti, 944 de kaldırıldı. Ne düşünüyorsunuz?

I-944'e gerek yok; eger kart geldiyse karti goturun, eger kart gelmediyse onaylandigini gosteren belgeyi goturun. Basvuru formlarini bir daha goturmenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

• 7342
  • 2
  • 4816
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |