Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Eyalet değişimi sonrası Vergi Beyannamesi ile ilgili sorunlar

• Arkadaşlar

Florida da sadece Federal Vergi Sistemine tabi idim . Georgia da hem Federal hemde State vergi sistemine tabiyim. Geçen sene 10 ay Floridada 1 ay da Georgiada çalıştım. Irs ait vergi beyanında bir sıkıntı yok. Ancak Georgia ile ilgili bir sıkıntı var . 760 dolar vergi borcum çıktı . Sebep Georgia beyanname formunda Tüm federal income yazması nedeniyle Farklı eyalette ödenmemem gereken State vergisini Georgia da borç hanesine yazdı. Bu tip problemle karşılaşan oldu mu ? Yada çözümü nedir ?

• Durumu kendi başıma çözdüm . Eksi durumdan Artı refund durumuna geçtim. Georgia formunda Florida da benden income sonrası alınan vergilerin yazıldığı kısmı sistem boş bırakmış. O kısmı ekledikten sonra Şuan geri iade alabileceğim. Bu hatayı yapan Meşhur bir Tax Office. 2 raund Müşteri memnuniyeti zamanı başlayacak. Çünkü kafalarına Sistem hatasını çarpacağım.

• @redsat2000 Birden fazla eyaletten income oldugu zaman, her eyalet icin o eyalette kazanilan income miktari girilerek vergilendirme yapilmasi gerekir. Her birisine tumden toplam income miktarini yazarsaniz, eyaletlere borclu cikarsiniz.

Sizin durumunuzda, sadece son 1 aylik income miktarinin Georgia eyaletine tabii olmasi gerekir. Geri kalan 11 ay ise Florida eyaletine tabii ve no state tax.

• @MySea beyannameyi en son eyaletten yapiyorsunuz Georgiada iki vergi sistemi oldugu icin Iki adet beyanname formu doldurdum. Form 1040 IRS giden Federal vergi icin Digeride Form 500 Georgia State vergisi icin. Form 1040 da problem yok Cunku tum eyalletlerin toplami olan Federal Taxable Income yaziliyor. Refund da IRS tarafindan size havale ediliyor. Form 500 olan esas sorun cikiyor. Ilk maddede tum toplam Federal Taxable Income yaziyorsunuz. 23 Maddede Sistem girdigin w2 lere gore Georgia income taxable Withhold on wages yaziyor. 24 madde ise sizin w2 lerden Georgia haric olan Other Georgia income Tax Withheld yazmaniz gerekiyor. Boylece Georgiadan Maasimdan kesilen vergiye gore refund alabiliyorum. Jackson Hewitt Tax office sisteminde bununla ilgili program hatasi yapilmasi nedeniyle ilk hesaplama yapildiginda borclu ciktim. Haklisin Form 1040 formunun doldurulmasi haricinde Eger Iki vergi sistemine bagli bir kac eyalette bulunmus iseniz Herbir Eyalet icin ayri form girisi yapilmasi lazim. Cunku herbirinden ayri ayri refund alman gerekir.

Benzer Başlıklar

• 33
  • 1
  • 5
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |