Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Forum Güncellemesi (28 Aralık 2021)

Degerli forum uyeleri, gun icinde yasanacak yogun ziyaretci trafiginden dolayi foruma erisimde problemler olacaktir. Bugune ozel olan bu yogunlugun etkisini azaltabilmek amaciyla sayfalarin yuklenmesini geciktiren "onizleme" eklentilerinin tamamini kapattim. Dolayisiyla foruma gonderilen linkler ve video'lar onizlemeye donusmeyecek.

Forumdaki yogunlugun etkisi gecer gecmez eski ayarlara geri donecegiz. Cekilise katilan tum uyelere bol sanslar.

Server olarak ne kullanıyorsunuz acaba? Cloud içinde tutuyorsaniz belki sadece bugunlugune donanım yükseltilebilir. İşinizi öğretmiş gibi olmayayım da. Tavsiye sadece. Belki çoktan yapmissinizdir zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: Forum Güncellemesi (28 Aralık 2021)

@crazycells, içinde söyledi: Forum Güncellemesi (28 Aralık 2021)

Degerli forum uyeleri, gun icinde yasanacak yogun ziyaretci trafiginden dolayi foruma erisimde problemler olacaktir. Bugune ozel olan bu yogunlugun etkisini azaltabilmek amaciyla sayfalarin yuklenmesini geciktiren "onizleme" eklentilerinin tamamini kapattim. Dolayisiyla foruma gonderilen linkler ve video'lar onizlemeye donusmeyecek.

Forumdaki yogunlugun etkisi gecer gecmez eski ayarlara geri donecegiz. Cekilise katilan tum uyelere bol sanslar.

Server olarak ne kullanıyorsunuz acaba? Cloud içinde tutuyorsaniz belki sadece bugunlugune donanım yükseltilebilir. İşinizi öğretmiş gibi olmayayım da. Tavsiye sadece. Belki çoktan yapmissinizdir zaten.

Digital Ocean kullaniyoruz, estagfurullah benim de alanim degil zaten 🙂 sayin @FreeWoRLD daha net aydinlatabilir musait olunca. Evet her yil Mayis'a ozel server kapasitesini yukseltiyoruz ama server bizi zorlamiyor, DO'daki metriklere gore kapasiteye yaklasmiyoruz bile 👍

Cloudflare gibi network trafigini yayacak bir araciya ihtiyacimiz var sanirim, ama test ederken cok fazla problem yasadik maalesef, o nedenle vazgectik. NodeBB yazilimi ile Cloudflare cok uyumlu degil ne yazik ki. NodeBB ekibi de bu konuda pek yardimci olamiyor, cunku bizimki gibi bu problemi yasayan baska siteler yok 🙂

Zaten onceligimiz forumun database'ini ve forumdaki tum bilgileri korumak 🙂 dolayisiyla her gun birkac kez back up aliyoruz. Gonul isterdi ki hicbir an erisimde de problem yasamayalim ama oluyor maalesef 🙂 Ayrica forumun bugun cokmesi geleneksellesti 🙂 bu gelenegi bozmayalim 🙂

trump

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Degerli arkadaslar, forumdaki yogunluk gectigi icin inaktif edilen tum eklentileri tekrar aktive ettim. Onizlemelerin problemsiz calismasi lazim, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Degerli forum uyeleri,

Gun icinde yasanacak yogun ziyaretci trafiginden dolayi foruma erisimde problemler olabilir. Bugune ozel olan bu yogunlugun etkisini azaltabilmek amaciyla sayfalarin yuklenmesini geciktiren "onizleme" eklentilerinin tamamini kapattik. Dolayisiyla foruma gonderilen linkler ve video'lar onizlemeye donusmeyecek.

Forumdaki yogunlugun etkisi gecer gecmez eski ayarlara geri donecegiz. Cekilise katilan tum uyelere bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Degerli arkadaslar, dun kapatilan tum eklentileri aktive ettim. Onizlemelerin problemsiz calismasi lazim, bilginize.

• @crazycells Çalışıyor 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |