Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@uzaysan, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

m yaptığı

Cevap verme hakkı doğmasa da bu soruları sorabilirsin hocam sıkıntı yok. 🙂
    2. mesajımı yazarken müşteri yoğunluğu vardı, donmuş sayfa, tekrar yazacağım.
    Ben tabi bu soruları birinin avukatı olmadığım için kendi aramızda sohbet olarak yanıtlıyorum. Anlatacaklarım kesinlikle YTD 🙂 Bu konudaki diğer soruları yatırım yapmak isteyenler Yunus beyin kendisine de sorabilir. Benim burada ksıaca cevaplayacağım nokta, 2 stand açmak gibi bir zorunluluk yok, amerikada olup orada 10-15 yıldır yerleşmiş olan arkadaş da var yatırım yapan. 1 stand açarak başlamış, biz araştırma yaptığımız dönemde 2 stand sahibiydi. Şu an 4. standını açtı. Yunus beyin bahsettiği sıranın içinde mevcutta yatırımcı olup 3. 4. standını açacak olan insanların da standı var. Vize derdi olmayan amerikalının ya da green cardlının da bu standa yatırım yapma imkanı var zaten. Neden yapmıyor dediniz ama var mı yok mu bilmeden soruyorsunuz. Bir Amerikalı neden yatırım yapmıyor demekle bir ispayol neden yatırım yapmıyor demek aynı şey. Bu iş bir small business. İş ile ilgili kısıtlı bir çevre bilgi sahibi. Bir italyan bu işi duysa bile, yoğunluğu Türklerden oluşan bir işe neden gireyim der. Dolayısıyla tekrar söylüyorum, yatırım yapıp yapmamak kişilerin kendi insiyatifinde. O neden giriyor bu neden giriyor soruları sorudan başka bir nitelik taşımıyor.
    Glelim bizim sürecimize.

Benim demek istediğim bu kişi genel olarak e2 vizesi hedefleyenlerle ortaklik kuruyor. Bence bunun sebebi e2 vizesi olan kişilerin elinin bağlı olması. Vadedilen parayı kazanmasan da, stant kendini amorti etmese de e2 vizesi olan kişiler geri dönmez. Zaten ABD'de yaşamak için gidiyor. Hadi ABD'den geçsin geri gelirse biriktirdiği para yanacak. Vizesi olanın eli bağlı. Hadi diyelim is gercekten iyi. Bu sefer yüzde elli marj var. 7 sene çalışırsan 3.5 senesi o kişilere gidecek. Sizin tecrübelerinizi de bekliyorum.

Temel olarak onun cevabını vermeye çalıştım zaten. Bu işte amaç, videoda Yunus beyin dediği gibi, işin Ticaretinde, bugün şeker olur yarın başka bir iş olur diyor. Maksat olabildiğince fazla lokasyon satmak. E2 ye yönelik satma girişimi de tamamen bu konuda talep olmasıyla alakalı. Yani o işe de yarıyorken, ordan da talep varken neden daha fazla müşteri bulmayayım ki düşüncesinden hareketle işi çeşitlendirmek oluyor.
    Stand geliri örneklerle tatmin edici gözüktüğünden kimsenin eli kolu bağlı değil. Gelirden memnun kalmayan standını geri verip koyduğu paranın tamamını geri alabilir. E2 vizesi çıkmayan kişinin yatırım için verdiği paradan, diyelim ki stand kurulumundan sonra 4 ay x rakam ödendi, o rakam düşüp geri kalan parayı iade ediyorlar. Çünkü standı kurup işleten, kar etmesini sağlayan kişi karşı taraf. Vizenin çıkmaması onun kabahati değil, Dolayısıyla açılmış standı başkasına satmak zorunda kalacak. Ve bu bilgileri en baştan veriyor. Benim işime geldi girdim. İşine gelmeyen girmez.
    Son olarak Franchise bir işletme bu, yarı yarıya ortaklık şartları şu:
    Örneğin bu ay stand
    10 x ciro elde etti.
    1 x kira,
    1 x maaşın (standın başında kendin durduğun için senin bir maaşın var.)
    1 x muhasebe vergi vs.
    3 x şeker mamül maliyeti
    4 x kalan para. Bunu yarı yarıya bölüşüyorsunuz. Dolayısıyla Karşı taraf 2 x kazanırken siz işin başında durmakla 2+1 x elde ediyorsunuz.
    Neyse konu uzayıp gider. Ben işin satıcısı olmadığımdan beni alakadar eden kısımlar kadar öğrendim. Gerisini bilmem. Yatırım yapmak isteyen düşünen Yunus beye ulaşır. Sonuçta memleketimizde uyduruk bi çiğ köfte dükkanının franchise ına 100 bin lira istiyorlar. Para kazanmak da yatırım yapmak da iş yönetmek de kolay şeyler değil. GC nin % 1 ini beklemektense ben bunu tercih ettim.

• @ibrahimasar hayirli isler 💰 eger negatif durum olursa ileride buradan paylasirsaniz seviniriz. Ben turkiyeden bir suru şekerci tanıyorum kendi kendime kendi kioskumu acıcam, kiosk açmak cok kolay birsey bosuna paranın yatısını vermenize gerek yok bilinmeyen bir marka sonucta 😁 $5k para ile bu işe baslamak mumkun anlatıcam bir ara

• ⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar hayirli isler 💰 eger negatif durum olursa ileride buradan paylasirsaniz seviniriz. Ben turkiyeden bir suru şekerci tanıyorum kendi kendime kendi kioskumu acıcam, kiosk açmak cok kolay birsey bosuna paranın yatısını vermenize gerek yok bilinmeyen bir marka sonucta 😁 $5k para ile bu işe baslamak mumkun anlatıcam bir ara

Negatif bir şey yaşarsam mutlaka paylaşırım. Ben orada olmadığım için maalesef daha uygun bir bütçe ile bir işe giremiyorum.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

...........
    Örneğin bu ay stand
    10 x ciro elde etti.
    1 x kira,
    1 x muhasebe vergi vs.
    3 x şeker mamül maliyeti
    4 x kalan para. Bunu yarı yarıya bölüşüyorsunuz. Dolayısıyla Karşı taraf 2 x kazanırken siz işin başında durmakla 2+1 x elde ediyorsunuz.

İbrahim bey yatırımınız hayırlı olsun
    İnşallah istediğiniz gibi gelişir tüm olaylar.
    Bu işle ilgili E2 yatırımcı vizesi için gerekli işlemlere başladınız mı?

Alıntıladığım kısıma göre soruyorum yanlış anlamışsam da düzeltin lütfen

Stand başında sizin durmanız başka bir personel çalıştırmamanız sizin için zor olmayacak mı?(1xmaaş yazmışsınız)
    Avm sabah 10:00 -akşam 20:00 arasında ( Türkiyedeki gibi 22:00 da kapanmıyor galiba) hergün 12 saat aralıksız durulmaz.
    Ayrıca bu şekilde tek kişi çalışırsanız sosyal hayatın içine girmeniz zor olur sanki amerikaya değil de avm yi gitmiş olmayacakmısınız?

Bir başka personel ve sizin toplam iki kişinin maaşını gider gösteremiyormusunuz, herhalde tek kişi çalıştırılacak şartı yoktur sözleşmenizde
    Nasıl olsa personel maaşları da yapılan cirodan düşülmüyormu? Bu gideride firmayla paylaşmak daha iyi olmaz mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

...........
    Örneğin bu ay stand
    10 x ciro elde etti.
    1 x kira,
    1 x muhasebe vergi vs.
    3 x şeker mamül maliyeti

İbrahim bey yatırımınız hayırlı olsun
    İnşallah istediğiniz gibi gelişir tüm olaylar.
    Bu işle ilgili E2 yatırımcı vizesi için gerekli işlemlere başladınız mı?

Alıntıladığım kısıma göre soruyorum yanlış anlamışsam da düzeltin lütfen

Stand başında sizin durmanız başka bir personel çalıştırmamanız sizin için zor olmayacak mı?(1xmaaş yazmışsınız)
    Avm sabah 10:00 -akşam 20:00 arasında ( Türkiyedeki gibi 22:00 da kapanmıyor galiba) hergün 12 saat aralıksız durulmaz.
    Ayrıca bu şekilde tek kişi çalışırsanız sosyal hayatın içine girmeniz zor olur sanki amerikaya değil de avm yi gitmiş olmayacakmısınız?

Bir başka personel ve sizin toplam iki kişinin maaşını gider gösteremiyormusunuz, herhalde tek kişi çalıştırılacak şartı yoktur sözleşmenizde
    Nasıl olsa personel maaşları da yapılan cirodan düşülmüyormu? Bu gideride firmayla paylaşmak daha iyi olmaz mı?

Teşekkür ederim.
    E2 ile ilgili evrak toplama ve iş planı yazılması işine kioskum açıldıktan bir kaç ay sonra başlamayı planlıyorum. Bir takım konsolosluğa sunulacak evraklar oluşmuş olsun istiyorum.
    Standın başında kendiniz durması konusuna şöyle bir açıklık getireyim, Biz burada esnaf (market) olduğumuz için 365 gün 14-16 saat işimizin başındayız. Dediğiniz gibi amerikada avm ler Sabah 10 da açılıp akşam kimi yerde 18 kimi yerde 20 de kapanıyor. Haftanın belli günleri yoğun belli günleri nispeten serbest. Örneğin Cuma ve cumartesi zaten tek başınıza standı idare edemeyeceğiniz bir kalabalık olma durumu söz konusu. Mecburen part time bir personel elinizin altında olmalı. Buradaki gibi aylık maaş olarak düşünmeyin. Bir periyota oturmuş olarak örneğin salı cuma ve cumartesi full çalışır o personel. Diğer günler tek idare edersiniz. Salı siz de olmazsınız, o personel tek çalışır, siz özel işlerinizi gezmenizi tatilinizi yaparsınız. Cuma cumartesi iki kişi birlikte çalışırsınız gibi düşünün. Kendinize yaratacağınız zamanı programlamanız mümkün.

Stand başında tek çalıştığınızda örneğin aylık 2000 dolar sizin maaşınız olacaksa part time gelen personelin de aylık 1000 dolar bir masrafı olacak. Tabi ki o gider de masraf kalemi içinde ama netice de o rakam arttıkça yarısı sizin cebinizden çıkacağı için hesabınızı buna göre yapmanız lazım. Öbür türlü full personel çalışsın derseniz hem mesai yapmadığınızdan, elde edeceğiniz maaş olmayacak, hem de bir personel daima iş sahibinden düşük verimle çalışır. Şimdi bu şunun kavgasına dönüşmesin, ben personelim ve çok iyi çalışıyorum... Ben de zamanında personeldim ve çok iyi çalışıyordum. Yüksek efor ve disiplin ile çalışıyordum. Mesai ücreti de alıyordum, başarı pirimi de alıyordum. Fakat her zaman biliyordum ki patronum bu işi benden daha büyük bir şevkle ve beceri ile yapıyor. Adam bu işi o kadar sevmiş ki, cebindeki parayı bu işe yatırmış ve hiç maaş almadan gayet keyif alarak yapıyor. Böyle bir adamla rekabet edemezsiniz. 🙂 Dolayısıyla ilk kurulduğumuz süreçte mutlak suretle işin başında kendimiz olacağız.
    Başka bir açıdan baktığımızda, biz 2 lokasyon ile başlayacağız ama, bir kaç yıl içinde tecrübe edinip, gelir tatmin edici ise, diğer yatırımcılar gibi biz de 4-5 lokasyona çıkmak istiyoruz. Bu durumda hangi lokasyonda sabit durabiliriz ki zaten. Mecburen her birinin başına bir personel bırakıp gün içinde farklı ve birbirine yakın şehirlerdeki bu avm leri sıra ile ziyaret edip, ürün eksiğini ihtiyacını karşılayacak, toplanan paraları teslim alacak, işleyişle ilgili kontrolleri yapacak duruma evrileceğiz.

• @ibrahimasar Samimi yanıtlarınız için size teşekkür ederim.
    Sizden güzel gelişmeleri ve haberlerinizi bekliyoruz .
    Yolunuz açık olsun.
    Yeni hayatınız siz ve aileniz için güzel ve gönlünüzce olmasını içtenlikle temenni ederim.

• @ibrahimasar hayırlı olsun inşallah 2.3. şubeleri de açmak nasip olur. ben de 1 aydır araştırıyorum.

• @ibrahimasar Hocam haftasonlari normal gunlere gore yogun olur. Birde Kasim, Aralik ve bir miktar da Ocak aylari en yogun zamanlardir. Bu 3 ay icerisinde tum bir yilin cirosunu yapabilirsiniz.

Kaynak: Daha once mall'lerde bu islerle ugrasan arkadaslar.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar Hocam haftasonlari normal gunlere gore yogun olur. Birde Kasim, Aralik ve bir miktar da Ocak aylari en yogun zamanlardir. Bu 3 ay icerisinde tum bir yilin cirosunu yapabilirsiniz.

Kaynak: Daha once mall'lerde bu islerle ugrasan arkadaslar.

Selamlar. Evet Burada da hafta sonları işler yoğun oluyor zaten.
    Amerikada kasım aralık ocak şubat ayları, halloven, thanksgiving, christmas, noel, semester tatili dönemleri olduğundan, black friday lar stok eritmeler dönemsel olarak yoğun. Sadece bu işte değil, tshirt baskı, cep telefonu aksesuarı, döner ve ya başka fastfood işlerini de araştırırken öğrendiğim, kendimizin de filmlerden dizilerden de nispeten bildiğimiz bir şey. Mevcut standı olan arkaşalardan da öğrendiğimiz, yazın işlerin nispeten daha düşük olduğu ve kışın tavan yaptığı.
    Şu aralar 2. yılını dolduran ve 2. kioskunu açan Bodrumlu bir arkadaş 2009 yılında GC ile gitmiş. Normalde havayolu kabin personeliymiş. Bu işi tercih etmiş ve işinden memnun. 5-10 bine de kiosk açıp bir işler yapan batan çıkan mücadele eden insanlar var. Biz tercihimizi denenmiş olandan yana kullandık. Yakın olacağız inşallah sana da.

• @ibrahimasar Umarim hersey planladiginiz gibi gelisir! Yakin olmak iyi olur, gorusmek uzere diyelim o zaman 😀👍

• Banned

@ibrahimasar hayırlı olsun abi.
    Ben de peşinden okul yolu ile gelebilirim eğer garantici davranıp Kanada’ yı tercih etmezsem.
    😂

• Yatırım fırsatı arayanlar için böyle bir video kesinlikle çok faydalı. Artısı eksisi bir şekilde konuşulmuş. Bence çok yüksek kar oranı alıyorlar. Ama elbette işler iyi gittiğinde hem yatırımcıya, hem belki GC ile Amerika'ya gidip bu standlarda çalışma fırsatı bulan arkadaşlara fayda sağlayacaktır.

İlkay Zaman'ı eskiden çok severek izleyen bir takipçisi olarak bu tarz videolarda çok samimi bulamıyorum. Her şey çok şahaneymiş gibi anlatıyor. Hatta son zamanlarda bir otomobil işine girdi. Orada da yatırım yapmaya başladı. Oradan da güzel bir komisyon aldığını düşünüyorum, hem video da çıkıyor. Güzel iş. Allah daha çok versin. Ama eski samimiyetini arıyorum.

• Banned

@Stiff, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

Yatırım fırsatı arayanlar için böyle bir video kesinlikle çok faydalı. Artısı eksisi bir şekilde konuşulmuş. Bence çok yüksek kar oranı alıyorlar. Ama elbette işler iyi gittiğinde hem yatırımcıya, hem belki GC ile Amerika'ya gidip bu standlarda çalışma fırsatı bulan arkadaşlara fayda sağlayacaktır.

İlkay Zaman'ı eskiden çok severek izleyen bir takipçisi olarak bu tarz videolarda çok samimi bulamıyorum. Her şey çok şahaneymiş gibi anlatıyor. Hatta son zamanlarda bir otomobil işine girdi. Orada da yatırım yapmaya başladı. Oradan da güzel bir komisyon aldığını düşünüyorum, hem video da çıkıyor. Güzel iş. Allah daha çok versin. Ama eski samimiyetini arıyorum.

Ben 633636363663 tane yalanını yakaladım. Milletin üstünden para kazanan, ömrü hayatımda muhattap olmayacağım bir insan tipi.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar Hayırlı olsun İbrahim abi ilk adımı atmışsın:)

• @Ping-PONG October Nazım Stone 1 Firstmoon Time 2 ... guven olmayan tipler

• Banned

@nicely, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@Ping-PONG Ekim Nazım Kaya 1 Ilkay Zaman 2 ... guven olmayan tipler

Digerini tanimiyorum. Bilmedigim seyler hakkinda yorum yapip gunah almayi sevmem. Ama ilkay Zaman tam bir Banker Kastelli. Ben bu tur seyleri ya garibanin cebine atilmis bir el yada insanlarin zekalariyla alay etme durumu olarak yorumladigim icin sevmiyorum.
    Birak arkadaslik etmeyi yanlislikla ayni ortamda denk gelsem mekandan cikarim.

• @Ping-PONG Aynen bende kesinlikle, senle birebir aynı dusunuyorum

• ⭐⭐⭐⭐

Ekin Nazım Kaya için katılıyorum. İlkay Zaman ı da Ekin Nazımla videosunu göree kadar sıkı takip ettim. Sonra aynı kefeye koyup bıraktım.
    İlkay'ın özelinde söylüyorum, başka takip ettiğim bir kaç youtuber de de aynı rahatsızlık var, güncel gündeme çabuk saplanıyorlar. Amazon varmış (drop shipping), hoop hepsi amazoncu oluyor. Uber konusu, hepsi uberci oluyor. Tırcılık mevzuu var, hadi tırcıyız. GC başvuruları başladı, hepsi bununla alakalı video çekiyor. Biz Türklerin amerika ile ilgilendiği konu gündem o esnada ne ise ona yapıştırıyorlar. Takipçi, like ve izleme kasıp youtube dan reklam geliri elde etme olayı. Hal bu ki youtube amerikadan izlenen içeriklere doğru düzgün reklam parası ödüyor. Türkiyeden bizim izlediklerimiz para etmiyor.
    Ben Yunus beylerle İlkay Zamanın tanıtımından çok önce tanışıp anlaştım. Eyvah dediğim husus pek çok kişinin bu olanağı görüp anlık yığılması idi. Buradakilein pek çoğuna makul gelmese de, hepi topu 3-5 bin kişiyiz belki forumda. Ama İlkay Zamanı izleyen takip eden yüz binler var. Benim işime gelmedi açık söyleyeyim. Ama bu bir ticari girişim, tanınmak, bilinmek ve yatırımcı talebinin artması elbette Yunus beyin hedeflediği ve gerçekleşen şey oldu. ''Dolandırılmadığımız'' süece 130-150 bin dola hacayıp oraya ulaşmak benim açımdan sorun değil. Böyle yüzlerce kişi vardır memlekette. KAÇAK olarak kanadaya kendini götürtebilmek için 20-30 bin Euro yu gözden çıkartan var. İş yok, belge yok, yarını yok... Bu hiç değilse yasal, kar hedefleyen, yarını olan bir iş. Ben bunu böyle görüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar Hayırlı olsun İbrahim abi ilk adımı atmışsın:)

Teşekkür ederim. Hakkımızda hayırlısı.

• Banned

Ekin Nazım Kaya için katılıyorum. İlkay Zaman ı da Ekin Nazımla videosunu göree kadar sıkı takip ettim. Sonra aynı kefeye koyup bıraktım.
    İlkay'ın özelinde söylüyorum, başka takip ettiğim bir kaç youtuber de de aynı rahatsızlık var, güncel gündeme çabuk saplanıyorlar. Amazon varmış (drop shipping), hoop hepsi amazoncu oluyor. Uber konusu, hepsi uberci oluyor. Tırcılık mevzuu var, hadi tırcıyız. GC başvuruları başladı, hepsi bununla alakalı video çekiyor. Biz Türklerin amerika ile ilgilendiği konu gündem o esnada ne ise ona yapıştırıyorlar. Takipçi, like ve izleme kasıp youtube dan reklam geliri elde etme olayı. Hal bu ki youtube amerikadan izlenen içeriklere doğru düzgün reklam parası ödüyor. Türkiyeden bizim izlediklerimiz para etmiyor.
    Ben Yunus beylerle İlkay Zamanın tanıtımından çok önce tanışıp anlaştım. Eyvah dediğim husus pek çok kişinin bu olanağı görüp anlık yığılması idi. Buradakilein pek çoğuna makul gelmese de, hepi topu 3-5 bin kişiyiz belki forumda. Ama İlkay Zamanı izleyen takip eden yüz binler var. Benim işime gelmedi açık söyleyeyim. Ama bu bir ticari girişim, tanınmak, bilinmek ve yatırımcı talebinin artması elbette Yunus beyin hedeflediği ve gerçekleşen şey oldu. ''Dolandırılmadığımız'' süece 130-150 bin dola hacayıp oraya ulaşmak benim açımdan sorun değil. Böyle yüzlerce kişi vardır memlekette. KAÇAK olarak kanadaya kendini götürtebilmek için 20-30 bin Euro yu gözden çıkartan var. İş yok, belge yok, yarını yok... Bu hiç değilse yasal, kar hedefleyen, yarını olan bir iş. Ben bunu böyle görüyorum.

Aman abi ben senin yatirim ile ilgili yorum yapmadim.
    Ben sahisla ilgili yorum yaptim. 🙃
    Sende guzel ayrintilandirmissin ama bir sey eksik.
    Herif nerde rant var iraya yanasiyir ama iceriklerinde de futursuzca yalan yanlis bilgiler veriyor. Hep gulluk gullistanlik portre cizerek araya yapistirdigi yalanlarla destekleyerek rant elde ediyor.

Bunun adi hayasizliktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |