Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

• @ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@nicely, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@Ping-PONG Ekim Nazım Kaya 1 Ilkay Zaman 2 ... guven olmayan tipler

Ekin Nazım Kaya için katılıyorum. İlkay Zaman ı da Ekin Nazımla videosunu göree kadar sıkı takip ettim. Sonra aynı kefeye koyup bıraktım.

Şu kısma yorum yapmadan edemeyeceğim, birebir benim durumum da bu oldu çünkü. Bir de böyle isimleri direkt kullanmak yerine October Nazım Stone, Firstmoon Time, Free Ironstone gibi isimler kullanıyorum artık 😃 Hiç ummadık anda Twitter'dan isimlerini aratıp hakkında yazılanlara cevap verebiliyorlar. Gerçekten önemli bir şey sormak isteseniz asla ulaşamazsınız.

O yüzden bu tür isimlerin çektiği videolar ister istemez bende önyargı oluşturdu. Herkesin iyi bir yaşam şartına sahip olmasını isterim, benim için hiçbir sakınca yok. Ama ellerini başkalarının cebine sokarak bunu yapacakmış gibi davranmaları beni çok itiyor. Size de başarılar diliyorum, dilerim güzel bir kazanç sağlarsınız ve işlerinizi büyütürsünüz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaslar, bu basliktaki video ile ilgili su linkler paylasmam icin gonderildi. Lutfen asagidaki videolardaki iddialari dinlemeden bu islere girismeyin. Hatta sayin @nicely ilk iletiden bu iletiye referans verebilirse iyi olur. Eger soylenenler dogruysa hickimse magdur olmasin.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

arkadaslar, bu basliktaki video ile ilgili su linkler paylasmam icin gonderildi. Lutfen asagidaki videolardaki iddialari dinlemeden bu islere girismeyin. Hatta sayin @nicely ilk iletiden bu iletiye referans verebilirse iyi olur. Eger soylenenler dogruysa hickimse magdur olmasin.

Konu benimle ilgili olduğu için tabi hemen dikkatimi çekti. Dinledim, izledim.
    Kaynağınız kimdir, kaynağınızın bu kişi ile ilişkisi nedir bilemiyorum. Bu durum Amerikadaki meşhur ''Sözüme karşı sözün'' durumu. Yunus beye de ilettim konuyu. Videoları çekerken kendi adını bile kullanmayıp Yunus Sekeroz isminde kanal açan kişinin sözüne güvenmektense ortağım olacak kişiye güvenmeyi tercih ediyorum. Elbette ticari hayatta bir takım anlaşmazlıklar olmuş olup bir taraf umduğunu elde edemediyse yara almış olarak karşıya ithamda bulunabilir, bundan doğal bir şey yok. Yunus bey, hem Amerikada hem de Türkiyede avukat ile karşı süreci başlatmış, savcılık kararı ile de videoların yayından kaldırılmasını karar aldırmış.

Sayın @crazycells in dediği gibi kimse araştırmadan yatırım işine girmemeli. Ben kendimce araştırmamı yaptıp, güvenilir ve makul buldum, girdim.
    Beyefendinin 7-8 bin dolar dediği tahta parçası kioska 60 bin dolardan anlaştım. 1000 dolarlık şeker dediği ürünü yarı yarıya koyup, standın başında duracağım için alacağım maaş kira ve şeker gibi giderlerden sonra kalan karı yarı yarıya bölüşecek şekilde hesabımı yaptım. Makul geldi, girdim. Makul gelmeyen girmez. Bu kadar basit. Yalnız kim olduğunu bilmediğimiz, referansının, backgroundunun ne olduğunu bilmediğimiz aksakallı bi dayı, yunus emre sekerözün tc sini isteyene vereceğim diyor, kendi adını sanını gizliyor. İnsan karalamak bu kadar kolay olmamalı. Hiç kimse tabi ki mağdur olmasın, araştırmasını yapsın herkes. Ben de biri aleyhinde bir suçlama videosu çekip atarım kolayca. Saydığı ticari hayatta çok olağan şeyler. Bir yer satarsınız, bir sorun çıkar, anlaşmazlık olur. Geri dönüşü mümkün olmamış olur, mahkemelik olursunuz. Simon a ait dediği mall da ya da diğer mallarda yunus sekeröz kendi adına kiralama yapamaz diyor. Bu kısmı tamamen yanlış. Benim henüz firmam kurulmadığından yunus emre sekerözün firması adı altında başlayacak mall ile sözleşmemiz ve işimiz. Neyse uzatmaya gerek yok. Kimsenin avukatı değilim. Herkes araştırıp girsin ya da girmesin. böyle bir olanak var. Belki ben yanılıyorum dayı haklı, kim olduğunu söylesin, iddialarını belgelerle kanıtlasın 12 dakika konuşacağına. Elindeki veriler doğruysa, haklıysa yunus yerine dayıya inansın herkes. Ama Z kuşağı böyle şeylere ''Dayı boş yapma'' diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely ilginc bir sekilde ilk video kaldirilmis. Biraz once video aciliyordu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar ilk video'ya giriste "adim Hakan Onursal" diyor sayin @ibrahimasar , gozunuzden kacmis olabilir. Ama dediginiz gibi youtube kanalinin ismi "Yunus Sekeroz" olarak geciyor...

Dediklerinize katiliyorum, herkes iyice arastirmadan sadece birkac kisinin sozuyle bu islere girismemeli. Bunu hem iyi, hem de kotu yonde soyluyorum... Zaten ben de aciklamayi yaparken "iddialar" demistim, zira hicbir tarafi kisisel olarak tanimiyorum; neticede suclamalarin dogru olup olmadigina bir hakim karar verir, biz degil.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

Hakan Onursal

Adını söylediği kısmı duymadım, sesi az geliyor videonun başında. Evet İlkay Zaman videoyu kaldırmış. Bir pürüz olduğu belli. Anlaşılan Yunus Emre bey ve Hakan bey arasında ticari bir anlaşmazlık olmuş. Ne olup bittiği yakında netleşir. Ben de bir ilave bilgi edinirsem paylaşırım burada.

• Banned

@ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

Hakan Onursal

Adını söylediği kısmı duymadım, sesi az geliyor videonun başında. Evet İlkay Zaman videoyu kaldırmış. Bir pürüz olduğu belli. Anlaşılan Yunus Emre bey ve Hakan bey arasında ticari bir anlaşmazlık olmuş. Ne olup bittiği yakında netleşir. Ben de bir ilave bilgi edinirsem paylaşırım burada.

Ilkay ZAMAN in reklam ucretini odememistir abi belki. 😂 🤪

• Banned

Bu arada uzun zaman oldu. Ben yorum yapmayi unuttum. Konusu gecince aklima geldi.

Ilkay ZAMAN icin DV2022 sohbet odasinda genc bir arkadas bana kendisi it profesyoneli ve oyle youtube dan kazanacagi paralara ihtiyaci yok. California’ da sirketi var felan diyince merak edip arastirmistim.

Edindigim verilere gore kendisinjn it sektoruyle alakasi olmadigini ve reklamcilik uzerine bazi girisimleri ve calisma hayati oldugunu ama vasat bir profil oldugunu gordum. Cokta bahsedildigi gibi parlak bir mazisi yok. Tamamen youtube ile bir seyler basarmaya baslamis bir birey.
    Basarmis derken yanlis anlasilmasin. Onu siz anladiniz.

Cok yakindan taniyan biri ile sans eseri denk gelip bahsi gectiginde; Aaa o ucjagitci isleri buralara kadar getirmis mi diye bir soru aldim. 😂

Gonul rahatligiyla yaziyorum cunki; Kendisinden nefret edecek kadar sacma, gereksiz, dayanaksiz ve hadsizce insanlarin arastirma eksikliklerinden faydalanarak kendisinin de hic bir bilgisi olmadan yanlis bilgiler paylasitigini ve bunun adini ben youtube da insanlar bilgi edinsin diye yapiyorum. Yooooggggsaaa Youtube cincik yani nekine ben para icin bunlarla ugrasmam koydugu icin.
    Kendimde bu yorumu yapmaya hak goruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

Hakan Onursal

Ilkay ZAMAN in reklam ucretini odememistir abi belki. 😂 🤪

Benim anladığım, Hakan beyin Yunus emre bey ile olumsuz yorumlarında İlkay zaman ı da aracılık etmekle suçladığı için İlkay zaman ve Yunus emre bey arasında da bir sorun oluşmuş olabilir. O yüzden kaldırmış olabilir. İlkay zamanın videosu, da Kiosk satış işi de ticaretle ilgilidir. Ticarette böyle sürtüşmeler olabilir, doğaldır. Ticaret yapan insanın bir takım sebeplerle haklı yada haksız ya da tamamen sahte delillerle mahkemelik olduğu, hatta ceza aldığı ülkemizde de görülmekte. Bu olaylar ışığında güvenen güvenir bir işe girerken, güvenmeyen güvenmez. Gerisi boş dedikodu.. Adam kardeşiyle iş yapıyor kazık yiyor. Ticaretde herşey mümkün. Şimdi bu videolar beni etkiledi mi. %5 oranında etkiledi. Etkilenmedim demek yalan olur. Fakat biliyorum, ticaretde anlaşmazlık böyle agresif hale getirebiliyor insanları. Üzücü..

• @ibrahimasar Siz bu kişiye ödemeleri yaptınızmı?
    Eğer daha ödemelerinizi yapmadınızsa iddalara karşıda dursanız "sinek küçük ,miğde bulandırır " sözünüde hatırlayarak en azından videoda bahsedilen eyaletlerde ve mall firmalarında yunus beyle ilgili açılan mahkeme ,arama kaydı yada mall firmalarında kara listeye alınma durumu olup olmadığını bir avukatla araştırsanız daha iyi olur sanki . Oradan gelecek olumlu geri dönüşle içinizde acaba şüphesine düşmeden gönül rahatlığı ile işinizi ilerletebilirsiniz.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐

@kartalveat, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar Siz bu kişiye ödemeleri yaptınızmı?
    Eğer daha ödemelerinizi yapmadınızsa iddalara karşıda dursanız "sinek küçük ,miğde bulandırır " sözünüde hatırlayarak en azından videoda bahsedilen eyaletlerde ve mall firmalarında yunus beyle ilgili açılan mahkeme ,arama kaydı yada mall firmalarında kara listeye alınma durumu olup olmadığını bir avukatla araştırsanız daha iyi olur sanki . Oradan gelecek olumlu geri dönüşle içinizde acaba şüphesine düşmeden gönül rahatlığı ile işinizi ilerletebilirsiniz.

Hocam ben kendime göre araştırmamı 6 ay önce yapıp planladım. Bir adamın 2 tane videosuyla elbette kontrol gereği hissettim, ve kontrolümü de yaptım ama çok da inandırıcı bulmuyorum. Elbette can sıkıcı iddialar ama herkes herkes hakkında bir takım iddialarda bulunup sahte isimle youtube kanalı açabilir. Dolandırılmış olma fikrine bir direnç ile yazmıyorum bunları. Ticari hayatta herşey mümkün. Videoları çeken arkadaşla da çeşitli sıkıntılar yaşanmış olabilir. Kimsenin avukatı değilim. Bu arkadaş, sıkıntı yaşadığı dönemde haklı iken zarar görmüş de olabilir. Siz de elbette benim iyiliğim için yazıyorsunuz bunları. Fakat kabul etmek lazım ki, 65 kişiye 200 bin dolardan yer satsa 13 milyon dolar elde edecek olan insan, işini büyütmeyi mi tercih eder, dolandırıcılık yapmayı mı? Vakti ile ticari bir hata yapmış, kişilere zarar vermiş de olabilir birisi, fakat hakkında öyle avukat ordusuyla yürütülen bir kovuşturma olan kişi 3 ayda bir Türkiye Amerika arasında seyahat ederken, yakalanmıyor, tutuklanmıyor. Enteresan yani. Videoyu çeken beyin dediği, ''yatırımcı 20 kişiye ulaşın bir sorun'' diyor ya, o yatırımcılarla whatsap gubundayım, hepsine tek tek ulaşabiliyorum. Biri ile de kısaca konuştum meseleyi. Kimsenin işten, ürün tedariğinden, kazandığı paradan, geleceğe matuf ticaretinden bir şikayeti yok. Haa, yok demek olmayacak demek değil. Umuyorum olmaz. Ama beyefendinin dediği, şu an o yatırımcıların hepsinin dolandırıldım diye veryansın ettiği... Böyle bir şey yok. Ve dediğim gibi umuyorum olmaz. Sorduğunuz mall listelerinde kara liste durumu yok. Yazdım bir önceki mesajımda. Simon'ın bir lokasyonunda yazışıp fiyat bilgisi alındı. Yunus beyin firması ve Alice's candy markası ile yapıldı bu görüşme. Adamın başlıca tutmayan iddiası da bu. Her ne ise. Ticaret bir risktir. Herkes araştırıp ona göre alır riskini.

• ⭐⭐⭐⭐

Herşeyin olumlu sonuçlanması halinde ben kendilerine referans olacağım zaten. Benim referansım da yatırımcı olan 30 un üzerindeki arkadaşımız. İşleri çalışıyor. Yerleri açıldı ve yoğun bir satış sezonundalar, Cadılar bayramı Thanksgiving ve Christmas en yoğun dönemleri. Kimsenin bir şikayeti yok.

• This post is deleted!

• @ibrahimasar Sizin adınıza sevindim.
    İnşallah mutlu ve başarılı olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

Yunus bey konu ile ilgili yasal yollara başvurmuş durumda.
    Ben de kendisinden konu ile ilgili etraflıca bilgi edindim.
    Tabi herkesin yaşadığı ticari sorun kendisini alakadar eder, kişi açıklama yapmak zorunda bile değil. Ben de yıllardır ticari hayat içindeyim. Bilmeden bile olsa zarar verdiğim biri olmuş olabilir.
    Yunus beyin yanıtı kısaca, Bu kişi ile zamanında telefon kiosku işi yaptıkları, şimdi bizimle olacağı ve hali hazırda 40 ın üzerinde şeker kioskunda olduğu gibi, mall ile anlaşmayı Yunus bey yapıp, tezgahı kurulu düzen bu kişiye teslim etmiş. Bu beyin hissesi %25 Yunus beyin 75 olarak başlanmış işe. Kişi işin başında durma ve işletme konusunda düzensizlik etmiş muhtemelen işlerin de az olduğu bir dönem yaşanmış ve işi batırmış. Telefon ve aksesuar alınan tedarikçiye ödemelerini yapmamış, mall ın kirasını ödememiş. Mall ve telefon toptancısı Yunus beyi mahkemeye vermiş. Muhtemelen Yunus bey de bu süreçten sonra gidip kiosku almıştır geri. Artık oradan ilerisini sormadım, konuşmadık. Şu an aktif olarak 40 mall ile kiosk ve bunlara bağlı 40 deponun tüm sözleşmeleri hala Yunus bey adına.
    Özetle ticari anlaşmazlık, birbirine zarar verme gibi konuların çözüm yeri mahkemedir. Haksızsanız kaybedersiniz davayı. Susar oturursunuz. Haklıysanız mahkemede hakkınızı alır kenara çekilirsiniz. Herkes ticaretine devam eder. Yani iki kişi anlaşamadı diye, birinden biri, bir daha ömür boyu ekmek yemeyecek mi?
    Sözün özü, ticaret yapmak demek, yatırım yapmak demek, cep telefonundaki bir uygulamadan kripto para almaya benzemez. Hata yaparsan birazını bile kurtaramazsın, bütün paran gider. Doğru çalışırsan, şansın yerinde olup olağanüstü çevresel koşullar olmazsa, her gün kazanırsın, az az kazanırsın, hep kazanırsın.
    Tabi Allah iyilerle karşılaştırsın, dolandırılmak da var ticarette. O da bir ticaret yöntemi. Bir diğer detay, ortak iş yapmak dünyanın en zor şeyidir. Her konu sağlam temeller üstüne oturmadıktan sonra ortaklık mümkün değil işlemez. Bu işte mecbur olmasam ortak girmezdim. Sorumluluk, hesap verme, empati yapma konularında eksiklikleri olan kimse ortak iş yapmasın zaten.

• İbrahim bey hayırlısı ile siz gidin işinizin başında olun ondan sonra sizin deneyimleriniz bizim için çok önemli ve yol gösterici olacak. bende düşünüyorum kiosk işini. dört gözle sizin deneyimlerinizi bekliyoruz

• @ibrahimasar Bu konuda baya bir araştırma yapmışsınız peki şu konu hakkında bilginiz var mı;

Türkiyeden yapacağımız başvuru ile Amerika içindeyken yapacağımız başvuru maliyeti aynımı oluyor?

Demek istediğim buradan almaya çalıştığımızın kioskun her şey dahil bedeli 100k dolar ise Amerika da olduğumuzda bu işi 70k dolara halledebiliyormuyuz?

• ⭐⭐

Bu konuyla alakalı 15 saat önce yeni bir video yayınlanmış. Başlığı görünce dikkatimi çekti biraz bakmak istedim. Umarım İbrahim Bey sizin dediğiniz gibi olur yukarıda da dendiği gibi sinek küçük ama mide bulandırır araştırmanızı siz de ona göre yapmışsınız tabii ki ancak burada bulunan herkesin hayali bir gün Amerika'ya gitmek olduğundan dolayı bunu çok kolay bir şekilde istismar edebiliyorlar bu nedenle biz de sizin iyiliğiniz için burada uyarılarda bulunuyoruz. Söz konusu video- linkini de bırakıyorum. İzlemek isteyen olursa diye.

• ⭐⭐⭐⭐

@emrebo, içinde söyledi: AVM de kiosk acip para kazan! Yeni gordum bu is gercek mi?

@ibrahimasar Bu konuda baya bir araştırma yapmışsınız peki şu konu hakkında bilginiz var mı;

Türkiyeden yapacağımız başvuru ile Amerika içindeyken yapacağımız başvuru maliyeti aynımı oluyor?

Demek istediğim buradan almaya çalıştığımızın kioskun her şey dahil bedeli 100k dolar ise Amerika da olduğumuzda bu işi 70k dolara halledebiliyormuyuz?

Kioskun bedeli 100 bin değil zaten 85 bin. Amerikada olduğunuzda e2 vizesi gibi bir sıkıntınız yoksa tek kiosk alıp da başlana da bilinir. Fiyat için bir şey söylemek doğru olmaz ama pazarlık ticaretin en temel unsurudur. Bence fiyatın inmesi mümkün.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |