Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim detaylı bir şekilde araştıracağım

• Bu ileti silindi!

• Merhaba. Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim. Çok uzun süredir denemeye devam ediyorum. Metodlarım da sizin tarif ettiğiniz gibi. İki şey soracağım. Birkaç cevap aldım farklı yerlerden bu yıl Türkiye'den alım yapmıyoruz diye. Acaba 2023 kışı için başvuruyu boşuna mı yapıyoruz acaba. Bir de kış dönemi fl da ekim’de başlıyor genelde. Şimdiden kış dönemi için başvuru aramak için erken mi davranıyorum. Teşekkür ederim

• @Anıl-ibrahim-Küzel
    Merhaba,
    Siz 2022 diyecektiniz sanırım?
    Turkiyeden alim yapmiyoruz gibi demelerin sebebi, bazi ulke acentalari bunu cok soyler. Ornegin jamaika gibi ulkelerden boyle donusler almaniz normal. Cunku kendi vatandaslarini almak istiyorlar. Yoksa Turkiye' ye karsi bir yasak oldugundan degil.
    Daha once yazilarimda da belirttigim uzere, gitmek istediginiz sezondan 2-3 ay oncesinden basvulara baslayin. Kis icin de haziean sonu yada temmuz basi gibi basylayabilirsiniz.
    yine sorunuz olursa cekinmyin. Donus alirsaniz da DS formu doldurulmasi, petition yada vize surecinizi beraber takip edebiliriiz.
    Simdiden hayirlisi olsun

• Harikasınız çok teşekkür ediyorum. Umarım o süreçlere geçebilirim de sizi rahatsız ederim İyi günler.

• @orhanozbekk Orhan bey merhaba. Ben aylar önce de size birkaç soru sormuştum. Aklımda bir soru var bilginiz varsa ve cevapalayabilirseniz sevinirim. Ben bu ay 2 farklı şirketle h2b out of country olarak görüntülü mülakata girdim. Haliyle hala beklemedeyim. Olur da olumlu geri dönüş alırsam kafamda çok karışıklık var. Biliyorsunuz Türkiye de en erken vize tarihi için 2023 ler falan konuşuluyor. Bana olumlu geri dönüş yapmaları halinde ekimde orada olmam isteneceğini düşünürsek Türkiye'de imkansız olacak. Bu süreçte biliyorsunuz bireysel ilerliyor. Ben yurtdışında bir abd konsolosluğundan h2b vizesi için şirketten gelen belgelerle randevu nasıl alabilirim. Yada böyle birşey mümkün mü ? Sonuçta j 1 adayları farklı ülkelerde gidip vize aldılar. Teşekkür ederim.

• @Anıl-ibrahim-Küzel Merhaba;
    evet boyle birsey mumkun. zaten baska bir secenekte gozukmuyor. Bircok arkdasim farkli ulkelerden denedi zaten ama boyle bir surece gireceksiniz dikkat etmeniz etmeniz gerekenler var;

• Oncelikle basvuracaginiz konsoloslugun disaridan basvuru alacagini bilmeniz lazim
    • konsoloslugun bu vize turunu bilmesi lazim. yokse ret verecegi yuksek bir ihtimal
    • konsoloslugun bu vize turunu daha once kac kisiye vermis. Bunun istatistigine bakmanizda cok fayda var.
    • gideceginiz ulkenin vize durumu (avrupa ulkesi ise schengen vizesi vb)
    • konaklama giderlerinin hesaplanmasi
      -ucak bileti maliyeti

tum bu ve bunlara benzer durumu analiz ettikten sonra basvurmanizi oneririm.
    Surecin olumlu olursa beni aramaktan cekinmeyin lutfen.
    Simdiden basarilar

• Bu arada yaz sezonu için başvuracak olan arkadaşlar var ise, bu aydan sonra başvurularını hızlandırmalarını öneririm. Lakin H2b lottery geçen hafta yapıldı ve out of country alımlar başladı.
    Herkesin şansı bol olsun.

• merhab,
    Bilgi paylaşınız için çok teşekkür ederiz.
    Ancak şöyle bir sorunum var h2b başvurularını tahmin herkes benim de yaptığım gibi linkedin ve indeed üzerinden yapıyor/yapıyoruz.
    bu durum ne kadar faydalı sizce, sizin fikrinizi merak ediyorum.
    Bunun yerine abd deki h2b ile işçi çalıştıran şirketleri firmaları araştırıp direk kendi şirketlerine mi başvuru yapılması daha doğru olur acaba ?
    Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

• merhaba,
    linkedin yada indeed vb sitelerler basvularinizi sinirlandirmayin sakin. google map i acin, basvuracaginiz sezon neresi ile country club vb yerleri secip iletisim adreslerini bulduktan sonra onlarada basvuru da yapin. Gerekirse FB, instagram vb yerlerden de iletisime gecin. Bu kisileri rahatsiz edin anlaminda degil, makul sekilde iletisime gecin manasinda soyluyorum. Gecen sene Facebook dan petition alan arkadasim var benim. Konuya hakim olup, dogru sekilde basvuru yaparsaniz bulmama sansiniz yok. Bir gelisme olursa cekinmeyin lutfen.

• Teşekkürler tekrar.

• orhan bey merhabalar
    ben spor bilimleri fakültesinden bu sene mezun olmuş bir kardeşinizim. Bu alanda bazı iş geçmişim var swimming teacher lifeguard gibi.. ( tabi iş bulursam mutfak ve garsonluk gibi işleride yaparım) Hayatımı idame ettirebilecek kadar ingilizcem var . Bu kapsamda yoğun ve uzun zamandır araştırma içerisindeyim. H2b vizesi çok mantıklı bir yol gibi geldi. Kapsamlı bir cv ve motivasyon mektubum mevcut.
    -Fakat eylül ayındayız sizce kış sezonu için geç mi kaldım bu sezonda şansımızın cok yüksek olduğunu söylemiştiniz bu durumda nasıl bir yol önerirsiniz?
    -Linkedin gibi sitelerden ilgi alanlarımın olduğu mesleklere birkaç cv attım. Maalesef olmadı ama usanmadan devam edicem. Hangi sitelerden kolaylıkla erişebilirim özellikle h2b vize türünde alan şirketlere?

• Ve sizce h2b için aracı firma önemli mi? Önemliyse bildiğiniz bir şirket var mı
      Şimdiden teşekkür ederim..

• @orhanozbekk cevaplarsanız cok memnun olurum

• @Aygün-Kaya Merhaba, evet onceki donemlerde kis sezonu icin alimlarin cok yuksek oldugunu soylemistim ama bu sezon maalesef boyle olmadi. Bunun nedenini de suna bagliyorum, Bu yil USCIS extra dan 1 yilda alacagi normal kotanin da uzeri kadar extra kota acti. Bu kotanin bazi sarlatlarindan biri de son 3 mali yilda H2B vizesi alanlarin yararlanacagi yonundeydi. Yani daha once H2B vizeniz var ise ve ulkenize donduysseniz bu kotadan yararlanabiliyorsunuz. Benim tahminimce cogu isletme bu kotayi kullanarak returnee calisanlar aldiklarindan hem ulke icinden hemde ulke disindan eleman alimlari belirgin derecede dustu. In country olanlar bile hala is bakiyor. Bu aciklamam asla bulamazsaniz anlamini tasimasin. Hala bulabilrisiniz ama her gecen gun bu yuzdelik daha da azaliyor maalesef.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 7
  • 52
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |