Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

biz Karşıyaka belediyesi evlendirme dairesinde evlendik. evlilik cüzdanımızda evlenme yeri direk öyle geçiyor.
    forumda evlenme yerine ne yazıcaz? izmir mi yoksa karsıyaka mı?

konsolosluga gotureceginiz resmi belgelerde bilgiler nasil yaziyorsa, siz de forma o sekilde yazin. Bu, butun sorular icin gecerli.

• Uc sorum olacak

1. Si daha önce calistigim firmalardan birtanesi kapandi. Adreste başka bir işletme var ve telefon numaraları muhtemelen farklı. Eski bilgilerini yazmam yeterli olurmu.
    2. En son is yerimden sorunlu ayrildim. Firma taşınmış ve yerini bilmiyorum.
    3. kendi ișimi yapıyorum ve freelancer olarak calisiyorum. Yetkili kişi kısmı vs bölümlerine kendimi mi yazmam gerekli
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgulcan ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Uc sorum olacak

1. Si daha önce calistigim firmalardan birtanesi kapandi. Adreste başka bir işletme var ve telefon numaraları muhtemelen farklı. Eski bilgilerini yazmam yeterli olurmu.
    2. En son is yerimden sorunlu ayrildim. Firma taşınmış ve yerini bilmiyorum.
    3. kendi ișimi yapıyorum ve freelancer olarak calisiyorum. Yetkili kişi kısmı vs bölümlerine kendimi mi yazmam gerekli
    1. Eski bilgiler yeterli.

2. Siz calistiginiz siradaki bilgileri verebilirsiniz, bir sorun olmaz.

3. Evet, self-employed olarak belirtip mesleginizi yazabilirsiniz, yetkili kisi, supervisor gibi kisimlara kendinizi yazabilirsiniz ya da N/A olarak da belirtebilirsiniz.

• @crazycells tesekkur ederizzzz

• herkese merhaba green card asıl talihli benim, ds 260 formunu kendim eşim ve çocuğum için doldurmaya başladım. aklıma takılan bir kısmı sizlerle paylaşmak istedim umarım yardımcı olursunuz.
    eşim ve çocuğum benimle abd ye şimdilik gelmeyecekler ben tek başıma green card alacağım inşallah.
    benim sormak istediğim şu;
    eşimin ds 260 formunu doldururken (Is your spouse immigrating to the U.S. with you?)Eşiniz sizinle ABD'ye göçüyor mu? diye bir soru var.eşimin ds 260 formunu doldurduğum için bu soruda ki eş ben oluyorum. evet mi hayır mı diyeceğim.
    hayır dersem eğer bu kez karşıma bu soru çıkıyor .(Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you? )Eşiniz size daha sonra katılmak için ABD'ye göç ediyor mu? bu soruyada ne cevap vereceğimi şaşırdım. biraz karışık oldu ama şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

• bu arada bir şeyi hatırlatmak isterim,
    ben kendi ds 260 formumda eşimin (Eşiniz sizinle ABD'ye göçüyor mu) sorusuna hayır.
    eşiniz size daha sonra katılmak için abdye göç ediyormu sorusuna evet cevabı verdim.
    buna istinaden yukarıdaki soruyu sordum. saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

herkese merhaba green card asıl talihli benim, ds 260 formunu kendim eşim ve çocuğum için doldurmaya başladım. aklıma takılan bir kısmı sizlerle paylaşmak istedim umarım yardımcı olursunuz.
    eşim ve çocuğum benimle abd ye şimdilik gelmeyecekler ben tek başıma green card alacağım inşallah.
    benim sormak istediğim şu;
    eşimin ds 260 formunu doldururken (Is your spouse immigrating to the U.S. with you?)Eşiniz sizinle ABD'ye göçüyor mu? diye bir soru var.eşimin ds 260 formunu doldurduğum için bu soruda ki eş ben oluyorum. evet mi hayır mı diyeceğim.
    hayır dersem eğer bu kez karşıma bu soru çıkıyor .(Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you? )Eşiniz size daha sonra katılmak için ABD'ye göç ediyor mu? bu soruyada ne cevap vereceğimi şaşırdım. biraz karışık oldu ama şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

DV2019 talihlisisiniz sanirim...
    Esiniz DV2019 surecinde vize alacak mi? Yoksa daha sonra F2A yoluyla mi kendisine vize alacaksiniz?

Eger esiniz DV2019 surecinde vize almayacaksa, o durumda DS260 formunu doldurmaniza gerek yok. Sadece kendiniz icin doldurmalisiniz.

• Evet DV 2019 talihlisiyim.
    Esasında ben, eşim ve kızım ile birlikte gitmeyi planlıyordum. Bu sebeble üçümüzünde ds 260 formunu doldurup submit etmiştim.
    Ancak planımızda değişiklik oldu ve tek başıma vize almaya karar verdim. O yüzden üçümüzünde ds 260 formunun kilidi açtırdım.
    Sizinde söylediğiniz gibi eşime daha sonra F2A yoluyla vize alacağım.
    Yani benim anladığım eşim ve kızımın ds 260 formunu submit edip daha sonra kilidini açtırmam herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
    Sadece kendi ds 260 formumu dolduracağım.
    Şimdiden verdiğiniz ve vereceğiniz cevaplar için, ayrıca sabrınız için teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Evet DV 2019 talihlisiyim.
    Esasında ben, eşim ve kızım ile birlikte gitmeyi planlıyordum. Bu sebeble üçümüzünde ds 260 formunu doldurup submit etmiştim.
    Ancak planımızda değişiklik oldu ve tek başıma vize almaya karar verdim. O yüzden üçümüzünde ds 260 formunun kilidi açtırdım.
    Sizinde söylediğiniz gibi eşime daha sonra F2A yoluyla vize alacağım.
    Yani benim anladığım eşim ve kızımın ds 260 formunu submit edip daha sonra kilidini açtırmam herhangi bir sorun teşkil etmiyor.
    Sadece kendi ds 260 formumu dolduracağım.
    Şimdiden verdiğiniz ve vereceğiniz cevaplar için, ayrıca sabrınız için teşekkür ediyorum.

ok, bu durumda sadece kendi formunuzu doldurup gonderin. Diger formlar acik kalsin. Siz ABD'ye girip gocmen statusunu aldiginizda su konuyu takip ederek basvuru yapabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Formlari actirmaniz bir sorun teskil etmiyor. Surecinize dair bilgileri imzaniza tasir misiniz?

• Tekrar teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

• Arkadaslar merhaba,
    Öncelikle bu sürecin herkes için hayırlı olmasını diliyorum..Ds 260 formunu doldururken birkaç noktada takıldım, aşağıda ilettiğim konularda aydınlatırsanız çok mutlu olurum..Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    1)Daha önceden ABD vizem var , DS 260 da vize numarasını gireceğim fakat nereyi baz alacağımı bilemedim vizenin alt kısmın da sayılar var fakat çok uzun..
    2)Öğrencilik yıllarımı yaz donemi ve ara dönemde çoğunlukla çalışarak geçirdim ve yine öğrencilik yıllarımda 4 farklı adreste yaşadım ama resmi olarak ikametim farklı bir ildeydi..Örnegin A şehrinde okuyorsam yaz aylarında ve ara tatilde resmi ikametimin olduğu B şehrine geldim ve sigortalı bir işte en az 3 ay çalıştım,sigortam yatırıldı..Sorum şu ; ikamet ettiğim adresleri belirtirken nasıl bir yol izlemeliyim ? Öğrenci iken; resmi ikametimin bulunduğu, ara dönemde geldiğim ve çalıştığım B şehrindeki adreside girmelimiyim yoksa sadece öğrencilik yıllarında yasadığım adresleri mi belirtmeliyim ? Yaz doneminde geldiğim ve çalıştığım adresi tekrar tekrar belirtmeme gerek var mı ? zira çalıştığım yerlerinde adresini ve çalıştığım tarihleride formda belirteceğimden bir uyuşmazlık yaratıcığı ve görüşmede olumsuz bir durum yaratacağı hissayıtana kapılıyorum..
    3)Suan bir yuksek lisans programına kayıtlıyım daha öncesinde 4 yıllık orgun ogrenim , 2 yıllık açık ogretim ve lise diplomalarım var .Sorum su; 2 yıllık açıktan okudugum bölümü aöf diye belirtmelimiyim ? okulları sıralarken liseden mi başlamalıyım ?
    5)Abd de yapacagınız mesleği belirtirken spesifik bir meslek değilde sektör belirtsek olur mu ? Örnegin resepsiyonist degilde turizm sektörü gibi..
    4)2018 Avrupa bu saatten sonra current olur mu ?
    5)DS 260 sayfasını açtığımda sayfanın bakımda olduğunu gördüm tahmini ne zaman açılır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yüzbaşı ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Arkadaslar merhaba,
    Öncelikle bu sürecin herkes için hayırlı olmasını diliyorum..Ds 260 formunu doldururken birkaç noktada takıldım, aşağıda ilettiğim konularda aydınlatırsanız çok mutlu olurum..Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
    1)Daha önceden ABD vizem var , DS 260 da vize numarasını gireceğim fakat nereyi baz alacağımı bilemedim vizenin alt kısmın da sayılar var fakat çok uzun..
    2)Öğrencilik yıllarımı yaz donemi ve ara dönemde çoğunlukla çalışarak geçirdim ve yine öğrencilik yıllarımda 4 farklı adreste yaşadım ama resmi olarak ikametim farklı bir ildeydi..Örnegin A şehrinde okuyorsam yaz aylarında ve ara tatilde resmi ikametimin olduğu B şehrine geldim ve sigortalı bir işte en az 3 ay çalıştım,sigortam yatırıldı..Sorum şu ; ikamet ettiğim adresleri belirtirken nasıl bir yol izlemeliyim ? Öğrenci iken; resmi ikametimin bulunduğu, ara dönemde geldiğim ve çalıştığım B şehrindeki adreside girmelimiyim yoksa sadece öğrencilik yıllarında yasadığım adresleri mi belirtmeliyim ? Yaz doneminde geldiğim ve çalıştığım adresi tekrar tekrar belirtmeme gerek var mı ? zira çalıştığım yerlerinde adresini ve çalıştığım tarihleride formda belirteceğimden bir uyuşmazlık yaratıcığı ve görüşmede olumsuz bir durum yaratacağı hissayıtana kapılıyorum..
    3)Suan bir yuksek lisans programına kayıtlıyım daha öncesinde 4 yıllık orgun ogrenim , 2 yıllık açık ogretim ve lise diplomalarım var .Sorum su; 2 yıllık açıktan okudugum bölümü aöf diye belirtmelimiyim ? okulları sıralarken liseden mi başlamalıyım ?
    5)Abd de yapacagınız mesleği belirtirken spesifik bir meslek değilde sektör belirtsek olur mu ? Örnegin resepsiyonist degilde turizm sektörü gibi..
    4)2018 Avrupa bu saatten sonra current olur mu ?
    5)DS 260 sayfasını açtığımda sayfanın bakımda olduğunu gördüm tahmini ne zaman açılır ?

1. Sag ust ya da sag alt tarafta kirmizi renkle yazilmis numara oluyor bu.
    2. Sadece calistiginiz zamanlar icin B adresinizi belirtip, diger zamanlar icin A sehrindeki adreslerinizi yazabilirsiniz. Gecici olarak gittiginiz yerleri yazmaniza gerek yok, siz nasil dogru olacagini dusunuyorsaniz oyle yazmalisiniz. Adreslerin cakismasi sorun yaratmaz. 3 ay cok uzun bir sure degil.
    3. Evet, acik ogretimi de ayri olarak belirtin. Siralama farketmez.
    4. En iyi tahmininizi yazmaniz yeterli.
    5. Olmaz.
    6. Ne zaman acilacagi sitede yazmiyor, sadece beklemelisiniz.

• selamunaleyküm. henüz erken olduğunu biliyorum ama yinede hazırlıklı olmak gerektiğine inandığım için sormak istedim. ds260 formunda ki adreslerimize askerlik dönemini de (acemi ve usta birliğim farklı yerlerde idi.) yazmam gerekli mi? bir de ben bir yıl yatılı olarak meslek okulunda okudum o dönemi de adres bölümüne yazmalı mıyım?. açık adreslerini bilmiyorum ayrıca okuduğum meslek okulu kapandı artık öyle bir okul yok. cevcaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. daygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uslanmaz ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

selamunaleyküm. henüz erken olduğunu biliyorum ama yinede hazırlıklı olmak gerektiğine inandığım için sormak istedim. ds260 formunda ki adreslerimize askerlik dönemini de (acemi ve usta birliğim farklı yerlerde idi.) yazmam gerekli mi? bir de ben bir yıl yatılı olarak meslek okulunda okudum o dönemi de adres bölümüne yazmalı mıyım?. açık adreslerini bilmiyorum ayrıca okuduğum meslek okulu kapandı artık öyle bir okul yok. cevcaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. daygılar.

askerlik adresini yazmaniza gerek yok.

Sadece 16 yasindan sonraki adresleri yazmaniz yeterli, yatili okudugunuz yeri de yazmaniza gerek yok.

• çok teşekkür ederim. forum üyeleri olarak size minnetarız. Allah gönlünüze göre versin inşaallah.

• Çekilişe katılan eşlerden sadece biri kazandığında; Case Number sahibi oluyor. DS260 formuna giriş yapmak içinde aynı Case Number yazıldığına göre nasıl her eş için ayrı ayrı ds260 formu dolduruluyor?
    Kazanamayan eşe ait Case Number bulunmuyorki? bu formu doldurmak için giriş yapabilsin.
    Yoksa kazana eşe ait bu Case Number ailenin diğer kişileri içinde mi kullanabiliniyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Çekilişe katılan eşlerden sadece biri kazandığında; Case Number sahibi oluyor. DS260 formuna giriş yapmak içinde aynı Case Number yazıldığına göre nasıl her eş için ayrı ayrı ds260 formu dolduruluyor?
    Kazanamayan eşe ait Case Number bulunmuyorki? bu formu doldurmak için giriş yapabilsin.
    Yoksa kazana eşe ait bu Case Number ailenin diğer kişileri içinde mi kullanabiliniyor mu?

tek bir giris yapiliyor, herkesin dosyasi ayni sayfadan ulasilabiliyor, su video'yu incelerseniz nasil oldugunu gorebilirsiniz.

• @crazycells
    Umarim dogru baslik altina yaziorumdur biz ds 260 formlarini doldurduk fakat bugun acio ds formuna baktigimizda benim ds firmumda confirmation number yok. Ais tede her aile uyesinin confirmation numarasi ayridir diyor bizde orasi zorunlu degil diye bos biraktik islemi oyle tamamladik ds formuna sadexe baktik acaba birsey olur mu cunku onun ciktsini goturmemiz gerekior sanirim mulakata ve asil talihli esim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkk, içinde söyledi: ds260 formu nasil doldurulur?

@crazycells
    Umarim dogru baslik altina yaziorumdur biz ds 260 formlarini doldurduk fakat bugun acio ds formuna baktigimizda benim ds firmumda confirmation number yok. Ais tede her aile uyesinin confirmation numarasi ayridir diyor bizde orasi zorunlu degil diye bos biraktik islemi oyle tamamladik ds formuna sadexe baktik acaba birsey olur mu cunku onun ciktsini goturmemiz gerekior sanirim mulakata ve asil talihli esim.

Mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 57
  • 3
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |