Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DS-260 formunda adres kısmını boş bırakıp, oraya gittiğimizde herhangi bir şehirdeki bir postahaneden posta kutusu kiralayıp USCIS'e giderek o posta kutusunu adres olarak gösterebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-taskin ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

DS-260 formunda adres kısmını boş bırakıp, oraya gittiğimizde herhangi bir şehirdeki bir postahaneden posta kutusu kiralayıp USCIS'e giderek o posta kutusunu adres olarak gösterebilir miyiz?

Hayir, maalesef en gec mulakat zamani bir adres vermeniz gerekiyor, aksi halde gocmen vize alamazsiniz. Sanirim sizin ilgilendiginiz konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• @crazycells Merhabalar Herkese, Bu sene DV2019 talihlisiyim ve DS-260 formunu doldurmaya henüz yeni başladım ve takıldığım 2 soru var.

'' 1.Soru= Askerlik görevinizi yaptınız mı ? diye soruluyor.
    Cevap: YES/NO

Yes cevabını verdiğimiz de ;

Başlangıç Tarihi :----------
    Bitiş Tarihi :---------------- ''

Soruluyor.
    İşin garibi ben şuan askerdeyim ve 02.11.2018(2 KASIM) da askerliğimi bitirmiş olacağım ve formu şuan doldurduğum için ''YES'' dersem bitirme tarihini ileri bir tarih olarak girmek zorunda kalacağım ve bu da sorun teşkil edebilir mi ? bilmiyorum.Yok eğer ''NO'' cevabını verecek olursam.Bu durumu mülakata giderken güncellemek zorundayım ve formu gönderdikten sonra nasıl güncelleyebilirim hiçbir bilgiye sahip değilim.Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil-şekeroğlu ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar Herkese, Bu sene DV2019 talihlisiyim ve DS-260 formunu doldurmaya henüz yeni başladım ve takıldığım 2 soru var.

'' 1.Soru= Askerlik görevinizi yaptınız mı ? diye soruluyor.
    Cevap: YES/NO

Yes cevabını verdiğimiz de ;
    Başlangıç Tarihi :----------
    Bitiş Tarihi :---------------- ''

Soruluyor.
    İşin garibi ben şuan askerdeyim ve 02.11.2018(2 KASIM) da askerliğimi bitirmiş olacağım ve formu şuan doldurduğum için ''YES'' dersem bitirme tarihini ileri bir tarih olarak girmek zorunda kalacağım ve bu da sorun teşkil edebilir mi ? bilmiyorum.Yok eğer ''NO'' cevabını verecek olursam.Bu durumu mülakata giderken güncellemek zorundayım ve formu gönderdikten sonra nasıl güncelleyebilirim hiçbir bilgiye sahip değilim.Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar.

Formunuzu daha sonra guncellemek zorunda degilsiniz. Sadece formu gonderdiginiz gune gore verilen bilgilerin dogru ve tam olmasi yeterli.

Henuz askerlik gorevinizi bitirmemis oldugunuz icin o soruya "no" diye cevap verebilirsiniz.

• @crazycells Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim fakat soruyu sorduktan bir süre sonra formu gönderdim ve “YES” diyerek cevap verdim daha sonra tarihleri ;

Başlangıç: 02.05.2018
    Bitiş: 02.11.2018

olarak girdim.

Bilgi doğru, sistem de izin veriyor diye yazabilirim diye düşündüm.
    Değiştirmem mi gerekiyor ?Sorun oluşturur mu ?

• okul ve işyerlerinin isimlerini türkçe mi yoksa ingilizce mi yazıcaz acaba?

• bi de eşimin formunda bildiğiniz yabancı dilleri soruyor, fakat benim formumda öyle bir soru yok?
    ayrıca çalıştığınız katkı sağladığınız organizasyon yardım dernekleri sorusu da yine aynı şekilde beni formumda yer almıyor ?????

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim fakat soruyu sorduktan bir süre sonra formu gönderdim ve “YES” diyerek cevap verdim daha sonra tarihleri ;

olarak girdim.

Bir sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

okul ve işyerlerinin isimlerini türkçe mi yoksa ingilizce mi yazıcaz acaba?

Ozel isimleri aynen birakip, genel olan kismi ingilizceye cevirebilirsiniz...

Ornegin; "Ataturk Lisesi" yerine "Ataturk High School" yazabilirsiniz. Fakat hepsini turkce olarak yazmaniz da bir sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bi de eşimin formunda bildiğiniz yabancı dilleri soruyor, fakat benim formumda öyle bir soru yok?
    ayrıca çalıştığınız katkı sağladığınız organizasyon yardım dernekleri sorusu da yine aynı şekilde beni formumda yer almıyor ?????

sadece kendi formunuzda sorulan sorulara cevap vermelisiniz.

• Herkese iyi aksamlar sayet mulakattan olumlu bir sonuc alirsak evcil hayvan goturebiliyormuyuz bugune kadar boyle bisey basina gelen oldumu acaba karneleri asi kartlari herseyleri tamamdir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yilmaz ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

Herkese iyi aksamlar sayet mulakattan olumlu bir sonuc alirsak evcil hayvan goturebiliyormuyuz bugune kadar boyle bisey basina gelen oldumu acaba karneleri asi kartlari herseyleri tamamdir

tabii ki mumkun. Bilgi icin su konuyu incelemeniz gerekiyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/305/amerika-ya-evcil-hayvan-goturmek

• Herkese merhaba, anne ve babamın doğum yerlerini doldururken e devlette ilçe ismi görünüyor.
    formda da ilçe isminimi yoksa baglı olduğu il ismini mi yazmam gerekir?
    acil yardımlarınızı bekliyorum

• çekilişten önce bekardım sonra evlendim formda eşimi ilave ettim, evlilik cüzdanını ayrıca upload etmek gerekiyor mu??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese merhaba, anne ve babamın doğum yerlerini doldururken e devlette ilçe ismi görünüyor.
    formda da ilçe isminimi yoksa baglı olduğu il ismini mi yazmam gerekir?
    acil yardımlarınızı bekliyorum

resmi kayitlarda nasil geciyorsa oyle doldurun.

Formu doldururken suradaki dokumandan yardim almayi unutmayin:
    http://goo.gl/YKHmct

• ⭐⭐⭐⭐⭐

çekilişten önce bekardım sonra evlendim formda eşimi ilave ettim, evlilik cüzdanını ayrıca upload etmek gerekiyor mu??

eger form acarken bir dosya upload etmenizi istemediyse baska bir sey yapmaniza gerek yok. Yeni acilan formu doldurmaniz yeterli.

• son bir soru daha sorucam 🙂
    amerika adresi olarak kardeşimin eşinin yaşadığı adresi vericez. fakat ilerisini biemiyorlar birkaç ay sonra iş durumu ile filan taşınırlar ise ne yapıcaz?
    o kısmı değiştirebliyor muyuz daha sonra? mülakat öncesi yada mülakat sırasında yada mülakat sonrası ???
    yoksa en güvenli mutlaka olması gereken adres mi verilemeli??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

son bir soru daha sorucam 🙂
    amerika adresi olarak kardeşimin eşinin yaşadığı adresi vericez. fakat ilerisini biemiyorlar birkaç ay sonra iş durumu ile filan taşınırlar ise ne yapıcaz?
    o kısmı değiştirebliyor muyuz daha sonra? mülakat öncesi yada mülakat sırasında yada mülakat sonrası ???
    yoksa en güvenli mutlaka olması gereken adres mi verilemeli??

adresiniz henuz belli degil o nedenle orayi bos birakin su an icin.

Sadece bir adres yazmis olmak icin adres yazmanizi tavsiye etmem, hele de degismesi yuksek ihtimalli bir adresse...

Daha sonra mulakat oncesi kesin adresinizi konsolosluga gonderebilirsiniz.

• biz Karşıyaka belediyesi evlendirme dairesinde evlendik. evlilik cüzdanımızda evlenme yeri direk öyle geçiyor.
    forumda evlenme yerine ne yazıcaz? izmir mi yoksa karsıyaka mı?

• @crazycells ds260 formu nasil doldurulur? içinde söyledi:

@crazycells Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim fakat soruyu sorduktan bir süre sonra formu gönderdim ve “YES” diyerek cevap verdim daha sonra tarihleri ;

olarak girdim.

Bir sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

Bilgiler için teşekkürler tekrardan

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |