Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar selam. Sanal adres hakkında bilgisi olan var mıdır?

• Arkadaşlar formda girdiğim bilgilerin mülakat tarihine kadar değişmesi durumunda bir sorun olur mu? Örneğin ben şuanda hukuk öğrencisiyim. Haziranda mezun olucam ve mülakat tarihine kadar da muhtemelen stajım başlayacak. Bu durumda ne yapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2022 sureci ve DS-260 formuyla ilgili sorulari su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları

• merhabalar sorum olacak ds 260 formunda 16 yaşından itibaren yaşanacak yerler yazacağız da öğrenci dönemi yurtta kaldığım dönemlerde ikameti orası göstermemiştim ve e devlette orası çıkmıyor yine de yazmalı mıyım? bir de e devlette bir adresimde sadece 1 gün ikamet ettiğim yazıyor ama o aslında öyle değildi onu nasıl yazacağım?

• merhaba iyi günler dilerim bize green kart çıktı ama ds-260 formunu doldurdur maya çalıştım ama çokta başarılı olamadım ds-260 formu doldurma konusunda bilgisi olan var mı bu konuda yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar ben ds formunuda eğtim kismini nasil doldurcağim anlamadim yardimci olabilirmisiniz?

• @murat0101, içinde söyledi: ds260 formu nasil doldurulur?

merhaba iyi günler dilerim bize green kart çıktı ama ds-260 formunu doldurdur maya çalıştım ama çokta başarılı olamadım ds-260 formu doldurma konusunda bilgisi olan var mı bu konuda yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

bağlantı metni

• Merhaba ds 260 formuyla ilgili birkaç sorum olucak. Bununla ilgili Telegram grubu var deniyor nasıl katılabilirim? Kim yardımcı olabilir acaba

• @sallymustang Telegram linkini buldum. Ancak neden bu kadar fazla bilgi isteniyor anlamadım. Bilgileri mi buraya yazmam gereçekten güvenli mi? 🤷🏻♀️ Bilgisi olan var mı acaba ? 🕊

• Merhabalar ds 260 formunu doldurdum fakat kızım cifte vatandaş ve eski bir pasaporta sahipmi sorusunda evet diyip tarihi geçmiş eski pasaport numarasini yazdım fakat 6510842 yazacagima 5610842 yazmışım forumu actirmalimiyim yoksa bu sekilde kalsinmi teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2023 sureci ve DS-260 formuyla ilgili sorulari su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

• Merhaba ben 25 yıldır müzikle uğraşıyorum. Konserlerde barlarda saatlik performans yapan biri olarak İş bölümünde nasıl adres gösterebilirim. Ayrıca bu sebepten uzun yıllardır sigorta girişi de gözükmüyor. Resmî çalışıyor gözükmüyorum. Yaptığım işten dolayıda bir adres veremiyorum. Bunun çözümü ne olabilir. Cevaplarsanız sevinirim

• Eğitim durumum ile ilgili olarak myo mezunuyum devam eden bir lisans düzeyinde üniversite kaydım var fakat öğrenciliğim pasif gözüküyor( 7 yıldır gitmiyorum ama uzun zaman harç yatırdım bu sene hariç) eğitim kısmını nasıl doldurmam gerekiyor. Bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden 🙂

• merhaba bizde başvuranlar kervanına katıldık ds260 formu biraz inceledim epey bir sayfa ve soru cevaplanması gerekiyor sanırım
    bizim bu soruları önceden hazırlamamız için bu formun pdf çıktısını nerden bulabiliriz ekran resmi olmayan hatta türkçe olursa çok güzel olurdu bilgi sahibi olan birileri varmı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ARDA-1 burada vize basımı hariç her konuda bilgi sahibiyiz. Aşağıdaki linkten ds 260 boş halini açıklamasını indirirsin.

https://drive.google.com/file/d/1GSiI4BkD_TMKDD9mKXor_pkIdqFt-yrG/view?usp=sharing

• ⭐⭐⭐

@ARDA-1 Forumda türkçe açıklamalarıyla birlikte DS260 formu mevcut linki iletiyorum DS260 Paketi

• BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HELEKİ DS260 FORMUNU ARKADAŞLAR DOLDURULMUŞ GÖNDERMİŞ İNANIN ÇOK FAYDALI ÇIKTI ALIP DERS NİTELİĞİNDE ÇALIŞACAĞIM 🙂 ÇIKMASINI BEKLEMEK İLK ADIMI ATTIK HAYIRLISI UMARIM HERKES HAYALLERİNE KAVUŞUR...

YENİ BİR BAŞLANGIÇ HEPİMİZİN HAKKI............................ YAŞ KAÇ OLURSA OLSUN BİZLER YAPARIZ KANIMIZDA VAR .....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ARDA-1 forumda yazarken buyuk harfleri bu sekilde kullanmaktan kacinmalisiniz!

• Benim sorum veya sorunum şöyle;
    Hali hazırda boşanma sürecim devam ediyor. Davamız mahkemelerde görülüyor ancak çekişmeli bir halde. Ve uzun sürecek gibi.
    Davaya konu olan eski eşime ve çocuğuma bu aşamada Greencard başvurusu yapmayacağım.
    Boşanma süreci devam ettiği için yasal olarak evliyim.
    Ds-260 formunun medeni hal kısmında married ve legally separated seçenekleri var. Bu durumda ben hangisini seçmeliyim?
    Evliyim ama boşanma aşamasındayım diye bir seçenek de yok.
    Boşanma aşamasında olduğumu belirtmeli miyim?
    Veya ne zaman belirtmeliyim?

Bir diğer sorum da şu
    Eski eşim evlilik cüzdanımızı aldı ve vermiyor. Ben kanıtlayıcı belgeler kısmında eski eşim için greencard istemeyecek olmama rağmen evlilik cüzdanı göstermek zorunda mıyım? Vukuatlı nufüs cüzdanında evli olduğum görünüyor. Kendim nüfus müdürlüğüne başvursam bana başka bir evlilik cüzdanı verirler mi?
    Teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TOK sizden beklenen, DS260 formunu doldurduğunuz zamanki durum / durumlarını bildirmektir. buna medeni haliniz de dahil..

formda, sizin durumunuza uyan seçenek hangisi ise (ki şuan ki durumda married) onu seçmelisiniz, yasal olarak boşanma gerçekleşmediği için. mülakatta boşanma sürecinizda olduğunuzu ve halen devam ettiğini, onlar için vize talebiniz olmadığını belirtebilirsiniz. avukatınızdan ilgili davanın açılmış olduğuna dair bir evrak da talep edip, bunu ing. yeminli tercüme ettirin.

eş ve çocuğunuza gc almayacaksanız ilgili ksıımda onlar için vize talebinizin olmayacağını belirtmelisiniz. tavsiyem eşiniz olmasa bile, çocuğunuz için vize talebi yapmanızdır, karar elbette sizin.

diğer sorunuz için de, evli olduğunuz için konsolosluk evlilik cüzdanınızı görmek isteyecektir. eğer buna erişiminiz yoksa yeni bir evlilik cüzdanı çıkartabilir ya da kayıp olduğuna dair bir evrak talep edebilirsiniz. mülakata "vukuatlı nüfus kayıt örneği götürmelisiniz ayrıca, bu götürülmesi şart olan evraklardandır. bu belki kons. tarafından yeterli görülebilir, buna onlar karar verecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |