Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Günlük Yaşamdaki Farklılıklar

• ⭐⭐

Selam Arkadaslar 🙋 bir sorum var size. Mesela uscis ofise gidince application for larda, ev bakarken site istatistiklerinde, anaokulu Web sitelerinde, iş basvuruları da bile yer alan race sorularını ve istatistiklerini neden aleni bir sekilde soruyorlar?

Mesela şıklar diyorki african-american mısın, - latin misin, hispanic misin, asyalımısın, beyaz mısın!

Biraz ırkçı geliyor bu durum bana. Ama kişisel olarak insan ayrımı yapmamaya özen göstersemde atıyorum african - american popülasyonunun yogun oldugu yerde olmak istemem.

Herneyse bunun mantığı nedir?

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2

"United States Census Bureau" ve "Office of Federal Contract Compliance Programs" kuralları gereği ABD devleti ile bir kontrat, iş veya herhangi bir bağlantısı olan ve belli bir sayı üzerinde kişi barındıran şirket ve kuruluşların, spesifik bir ırka ayrıcalık veya ayrımcılık yapmasını önlemek amacı ile istatistik tutulur ve denetlenir. Bunu denetlemenin tek yolu kişilerin ırkını kayıt altına almak oluyor. Bir zamanlar merak edip araştırmıştım ve amacı bu diye biliyorum.

Ayrıca, gazi veya disabled seçenekleride görebilirsiniz. Bu soruda aynı amaçla sorulur ve veteran / disabled kişilere durumlarından dolayı ayrımcılık yapılmadığını kanıtlamaktır.

Yani kısacası, başvuru her ne amaçla olursa olsun belli bir ırka ayrımcılık veya ayrıcalık yapılmasını önlemek.

• @HockeyUmpire2 o formda beyan etmek istemiyorum diye bir seçenekte olması lazım. Aynı soruları burada da soruyorlar ama her formda beyan etmek istemiyorum seçeneği vardı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 bu düşünce ile tek değilsin amerika nüfus idaresinin de en büyük sorunu

• ⭐⭐

@FreeWoRLD waooow o zaman harika birsey ☺️ cok tesekkür ederim. Süpersiniz..

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2
    Az once calistigim isyerinin is ilanlarini gezerken asagidaki yaziyi gordum ve acikca belirtmisler.
    Sordugunuz soruya ornek olmasi acisindan buraya eklemis olayim;

The GKN group is committed to ensuring that all job applicants and employees are provided equal employment opportunities without regard to gender, pregnancy, race, colour, nationality, ethnic or national origin, religious belief, disability, age, military status, veteran status, marital status, sexual orientation, gender identity, genetic information or any other characteristic protected under any applicable law. The information requested below is used by GKN only to maintain records required by employers doing business with the U.S. federal government. YOU DO NOT HAVE TO PROVIDE THIS INFORMATION TO BE CONSIDERED FOR EMPLOYMENT. If you do choose to provide this information it will play no part in the recruitment process nor in any other decision affecting you.

*Are You A Veteran?

• Houston trafiğinde zaman geçirenler bilirler, genel olarak geceleri kısa farlar açık olarak kullanılması gerekir ama burada fazla sayıda uzun farları açık olarak kullanan sürücüler var. Bazılarının belki de far ayarları bozuk olduğunu düşünüyorum. Ama gerçekten rahatsız edici. Türkiye'de bu konuda çok hassas davranılırdı.

• @MegaShintai Katılıyorum, çok sinir bozuyor, selektör de yapıyorum çoğu zaman ama bizim dilimizden anlamıyorlar, bu selektör olayını radar gördüğümde de deneyeceğim ))

• ⭐⭐⭐

@israfil Selektor yaparak polis / radar uyarisi yapanlara cok defa denk geldim. O konuda aynı dildeyiz 🙂

• ⭐⭐⭐

@MegaShintai kesinlikle katılıyorum. Çok rahatsız edici.

• ⭐⭐

Teşekkür ederim arkadaslar. Birde hep haberlerde polisin şiddet uyguladığını gördüğümden (sanki bizimkiler ak kaşık 😂) özellikle trafikte polis gördüğümde inanılmaz korkuyorum 😂 neden bilmiyorum. Sizlerin polis ile trafik te tecrübeniz oldu mu? Yaklaşımları nasıl?

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Günlük Yaşamdaki Farklılıklar

Teşekkür ederim arkadaslar. Birde hep haberlerde polisin şiddet uyguladığını gördüğümden (sanki bizimkiler ak kaşık 😂) özellikle trafikte polis gördüğümde inanılmaz korkuyorum 😂 neden bilmiyorum. Sizlerin polis ile trafik te tecrübeniz oldu mu? Yaklaşımları nasıl?

3 kere polis cevirdi. 3 kere de cevirmesi gerekirken cevirmemistir. Ilkinde stop sign da durmayip turk gibi donmekten ceza yedim. Soluma sagima baktim araba yok dondum. Ilk zamanlarimdi polis abim cevirdi itiraz etmedim razi oldum. Sonraki ikisinde postanede calistigim icin devrecilik yaptim biraz. Dedim calistim eve gidiyorum idare et dedim Ettiler saolsunlar 😀 birisi speed digeri de kirmizi isikta saga donerken durmamaktandi.

• ⭐⭐

@goodluck 😂😂😂😂 çok güldüm. Bu stop singlerde özellikle arabayı durdurup 3 saniye sayıyoruz 😂ama sağa dönüşlerde kırmızı yanmasına ragmen araba yoksa serbest ya biz yine de yeşili bekliyoruz 😂😂😂

Peki size karsı tavırları nasıldı? Küçük dağları onlar yaratmış gbi bir havalar bir havalar ☺️ben yine de ürküyorum ☺

• @HockeyUmpire2 Korkmakta haklısınız tabi ama olması gerektiği gibi saygılı ve düzgün şekilde iletişim kurduğunuz zaman aynı şekilde davranıyorlar. 2 defa çevirdiler beni, ikisinde de uyarı verip bıraktılar. Ceza verseler olurdu ama inisiyatif kullanıp birşey yapmadılar. Adamlar yeterince anormal tiplerle uğraşıyorlardır, bizim gibileri görünce acıyıp bırakıyorlar belki. 😂

• ⭐⭐

@MegaShintai 😂 çok gecmis olsun. Peki çevirme nedenleri neydi özel değilse?

• @HockeyUmpire2 Teşekkürler. Hız limitini aşmak ve patlak lastik ile devam etmek.🤣

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Günlük Yaşamdaki Farklılıklar

@goodluck 😂😂😂😂 çok güldüm. Bu stop singlerde özellikle arabayı durdurup 3 saniye sayıyoruz 😂ama sağa dönüşlerde kırmızı yanmasına ragmen araba yoksa serbest ya biz yine de yeşili bekliyoruz 😂😂😂

Peki size karsı tavırları nasıldı? Küçük dağları onlar yaratmış gbi bir havalar bir havalar ☺️ben yine de ürküyorum ☺

Bu kirmizida saga donebilme kurali yuzunden buradaki Ingiliz bir arkadasim ilk denemede ehliyet sinavini gecememis, garanti olsun diye yesili beklemis. Bosu bosuna sag seridi mesgul ediyorsun diyip birakmislar sinavdan 😃

• ⭐⭐ Banned

yeni ögrendim Army üyelerine özel insurance firmaları varmıs araba ev sigortası için

• @gallifrey Sizin oralarda, kırmızı ışıkta sağa dönüş için kısa süre durup devam mı ediyorlar, yoksa durmadan biraz yavaşlayıp da mı devam ediyorlar?

• @MegaShintai, içinde söyledi: Amerika'da Günlük Yaşamdaki Farklılıklar

@gallifrey Sizin oralarda, kırmızı ışıkta sağa dönüş için kısa süre durup devam mı ediyorlar, yoksa durmadan biraz yavaşlayıp da mı devam ediyorlar?

Galiba tamamen durup oyle donmek gerekiyor ama insanlar genelde yavaslayarak donuyorlar.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 17
  • 15
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |