Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ege35 Vay süper hocam, darısı başıma. Bende Chicagoya gideceğim, başarılar diliyorum hayatınız boyunca. Vize türünuz neydi hocam? Cevabınız için de çok teşekkür ederim.

• @rashcarter teşekkürler, sizede bol şans. dv vize türü ile giriş yaptık.

• Bu durumda "In Transit" olan case %100 mülakat alacak anlamına mı gelir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TuRquality eğer dosyada bir sorun yoksa evet, zaten in transit olmuş bir case mülakat aldığı için in transit olmuştur.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba, transfer etmek istediğim konsolosluk ısrarla dosyanız Ankara'ya ulaştığında biz onlardan isteyebiliriz diyor, yani bu durumda transfer işlemine zaten gerek kalmaz doğrumu anlıyorum ?

"In Transit" olduğumuz da mülakat maili almış oluyorsak ?

Veya ısrar mı etmeliyim siz yinede dosyayı Ankara dan talep edin diyerek ?

Konuyu tecrübe etmiş arkadaşlardan destek rica ederim, özelden de olabilir.

Teşekkürler.

• ⭐⭐

@TuRquality Ancak mülakat aldığınızda dosyanızı taşıyabiliriz demişler sanıyorum. Bu durumda ısrar fayda etmeyecektir benim düşüncem.

• Merhabalar. 12 Nisanda mülakatım vardı. (Cr1) 4 yasına girecek olan kızımla. Şuanda da 30 haftalık hamileyim. Ap’ye kaldık. Gerşey güzel gidiyordu. Dosyalarım incelendikten sonra sıram gelince çağırdılar. Direk birşey sormadan, saği elimi kaldırarak yemin etmemi istediler parmak izimi aldılar, kızım içinde sol el dort parmak izimide verdim. Sonra bir kaç soru sordu eşimin nerde yaşadığını, nasıl tanıştığımızı. Sonradanmı vatandaş oldu ordamı doğdu diye sordu. Daha önce evlilik yapıp yapmadığımı sordu. Eşimi sordu evlilik yapıp yapmadığını nir evlilik yaptı ve ben boşanma belgesini yanımda getirmemiştim. Kızım doğarken biz evli değildik. Sonradan evlendik. Sabah sadece kendi ceac numaramla bakınca ready yazıyordu. Kızımınkine bakmamıştım. Az önce kızım içinde bakınca Refuded yazıyor. Bu ne demek oluyor. Kızımdan dolayımı Ap ye kalmış oluyoruz? Bilgisi olan varmıdır?
    Mülakat sonunda amerikada yasal haklarımın olduğu bir beyaz kağıt verdi evde okursunuz denildi. Tam seviniyordum. Ardından sarı bir belge ve pasaportları geri iade ettiler. Biz size mail yoluyla ne yapmanız gerektiğini söyleceğiniz denildi. Sari kağıtta idari işlem pasaport ve boşanma belgesi olan kısım işaretliydi.
    Benim durumda hala READY yazıyor kızımda REFUSED. Yani kızımdan dolayımı AP’ye kalmış oluyoruz neden ikimizde de REFUSED değilde sadece kızımda. 😢
    Tam bitecek derken..:(

• @Naile-İlyas üzülmenize gerek yok bu standart bir prosedür, ap durumunda refused olarak gözükmesi çok normal. Gerçek manada dosya reddedildi olarak algılamayın.
    Anladığım kadarıyla siz eksik evrak sebebiyle ap ye kalmışsınız, başka talep edilen bir belge yoksa ya da e-mailinize gelen cevap verilmesi istenen sorular/form yoksa sizden istenen belgeleri temin edip konsolosluğa pasaportlarla birlikte geri gönderin

Aslında sizin sorunuzun konuşulduğu başlık aşağıdaki başlık. İlk iletideki eksik evrak gönderme kısmındaki Spoiler butonuna basarak evrakları nasıl gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz⬇

FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem) https://yesilkartforum.com/forum/post/305805

• Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Evet o başlıkların hepsini okudum. Mail göndereceğiz denildi onu bekliyoruz aslında. Mail gelse az çok anlarız ne olduğunu. Hamile olduğum için 4 hafta sonra uçağa binemicem çocuk burda dünya gelicek işler dahada uzayacak diye endişe ediyorum. Bana verilen sarı kağıtta da en üstte benim değil ama kızımın case numberı yazıyor. Acaba sadece kızımla ilgili bir sorunmu diye düşündüm. Ben daha once evlilik yapmadim. Istenilen belgelerde esime ait bosanma belgesi istenecegine dair hic birsey gormedim. Avukatla çalışmamıza rağmen o bile hiç birşey söylemedi. En çokta oba kızgınım

• @Naile-İlyas üzerinden daha iki gün geçmiş ama isterseniz yine durumu çok kısaca anlatıp "sizin göndereceğinizi söylediğiniz e-maili bekliyorum, beni yönlendirirmisiniz" diye konsolosluğa e-mail atarmısınız

• @Muhtaradana Tesekkur ediyorum. Biraz bekliyeyim artik hayirlisi olsun.

• @gucarslan Merhaba, oğlumun ankara göçmen vizesi sonrası eksik evraktan dolayı sarı kağıt verildi. Tüm eksik evrakları postaladık. Konsolosluktan arandık bugün ve bir evrağı sisteme yükleyip kendilerine yüklediğimize dair bir mail atmamız istendi. Maili alır almaz vize işlemini onaylayacaklarını bildirdiler. Ancak hangi mail adresi olduğunu belirtmediler. eşim de sormayı unutmuş. Hangi mail adresi bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-A kullanacağınız mail adresi [email protected]
    bol şans.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Dün paylaştığınız mail dahil bir kaç yere mail attım. Refused önce Ready sonra da Administrative Processing‘e döndü. Çok sinir bozucu bir süreç. İnşallah bir an önce onaylanır 🥹

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-A gün içinde onaylanır eğer statünüz AP'ye döndüyse. bol şans..

• @gucarslan AP olduktan ertesi gun onaylandi soylediginiz gibi cok sukur bu sabah teslim aldik vizeli pasaportu ancak sari zarf cikmadi kargo posetinden. Herkes sari zarftan bahsediyor ancak bizde cikmadi. Bu konuda bilginiz var mi acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-A merhab, tebrikler.
    kim için, hangi statü ve vize türüyle başvuru yaptınız?

• Herkese merhaba, hiç CEAC statüsü Issued olduktan sonra tekrar Ready olan oldu mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope123 evet, normal bir durum.

• @gucarslan Oglum icin IR2 vize kategorisinde basvuru yaptik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |