Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Green Card Alırken Vucuttaki Dövme Problem Yaratır mı ?

• Bir sorun yaratmaz ama mantiken yasa disi bir orgutun imzasi seklinde yada illegal bir seyi simgeleyen bir dovme degilse tabii ki.ancak saglik muayanesinde dovmen var mi gibi bi soru soruluyor ve varsa psikologa yonlendiriyor diye hatirliyorum buda ekstra masraf demek

• @metert teşekkürler metert , psikolog kısmı garip geldi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi Green Card Alırken Vucuttaki Dövme Problem Yaratır mı ? içinde söyledi:

Green Card Alırken Vucuttaki Dövme Problem Yaratır mı ?

Tek basina dovme bir sorun yaratmaz ama sayin metert'in dedigi gibi simgeledigi sey de onemli. Eger dovmenizde "make love, not war" yaziyorsa sorun olmaz ama "kahrolsun ABD" yaziyorsa buyuk ihtimal sikinti yasarsiniz.

• @crazycells @metert dediği gibi dövme varsa psikoloğa yönlendirilme kısmını anlamadım bütün vücudu kaplı olsa belki ama 2-3 tane dövme var diye psikoloğa yönlendirilme olmaz herhalde

• Sorun olmadı bende kollarımda, ( Sol kolum kaplı ) bacaklarımda , üst vücudumda var , kızıl yıldız falan var dövmelerimin arasında 🙂 Muayanede iz ve ya yara var mı dedi Bay Ungan . Yok dedim, dövmelerin var dedi Bende onlar iz mi sayılıyor diye aramızda gülüşme oldu. Ama ap ye kaldım 😃 (orası ayrı bir konu )

• @nevermore inceledimi dövmelerini ? İz yara derken, kendine zarar verdinmi diye kontrol etti ? Bence dövmede sorun olmamalı hhadi kendine faça atan neysede.

• @vecihi bakmadı bile sadece dialog olarak geçti. iz veya yaradan kasıt sanırım kolunda kocaman bir doğum lekesi,dövme yada dikiş gibi şeyler varmı olabilir. Bu bilgileri zarfın içine rapor olarak koyuyor olabilirler seni fiziki olarak tanımlayabilmek açısından .( sadece teori)

• Psikolog isini yanlis biliyormusum demekki ama bi yerde okudugumu hatirlar gibiyim.belkide degismistir bazi seyler

• Benim bildiğim Amerika'da şekilcilik ırkçılığa giriyor, yani kimse dış görünüşü yüzünden reddedilmiyor yada kabul görmüyor. Polislerin bile bir çoğunun devasa dövmeleri var. Düşünün Amerika'da CV'ye fotoğraf koyulması bile hoş karşılanmıyor. (Amerika'daki arkadaşlar yanlışın var ise düzeltin lütfen)

Eğer muayenede dövme soruldu ise bile psikolojik amaçlı sorulmuştur.

• @asilcenk bende öyle olduğunu düşünüyorum yoksa yüzdesel olarak Amerika'nın büyük çoğunluğunun psikolojik sorunları olabilir mi ? sorusu akıllara gelir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk Green Card Alırken Vucuttaki Dövme Problem Yaratır mı ? içinde söyledi:

Benim bildiğim Amerika'da şekilcilik ırkçılığa giriyor, yani kimse dış görünüşü yüzünden reddedilmiyor yada kabul görmüyor. Polislerin bile bir çoğunun devasa dövmeleri var. Düşünün Amerika'da CV'ye fotoğraf koyulması bile hoş karşılanmıyor. (Amerika'daki arkadaşlar yanlışın var ise düzeltin lütfen)

Eğer muayenede dövme soruldu ise bile psikolojik amaçlı sorulmuştur.

evet, sadece "dovmeniz var" nedeniyle ayrimciliga maruz kalamazsiniz.

• Atatürk imza dövmesi sorun olur mu? okuduğum kadarı ile kominizim ve sosyalizm simgeleri kabul görmüyor deniliyor varmıdır aslı astarı?

• ⭐⭐⭐⭐

@yigitboncuk dovmenizin olması bir problem değil tabi sovyet rusyanın filan bir dövmesini yaptırmadıysanız onu konsolos bilir ama bir milletin kurtarıcısının atasının dövmesi hiç bir sorun teşkil etmez.

• Bence muayene sirasinda dovme sorulmasi, bulasici hastalik riski nedeniyle. Kalitesiz ve hijyenik olmayan yerlerde dovme yaptimak bulasici hastalik kapmaya yol acabilir. Vucudunuzda dovme olmasi sizin elenmeniz icin bir neden degil. Degerlendirme yaparken red flag gorurlerse eger bir etmen olabilir sadece. Asiri siyasi yada siddet iceren dovme belki bir red flag sebebi olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |