Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Merhabalar, birkaç saat sonrası için pasaport randevum var ve tüm belgelerim hazır fakat aklımı karıştıran bir durum var. Fotoğrafım yaklaşık 3 ay önce çekildi ve fotoğrafta saçlarım uzundu (göğsümün altına kadar) ama topluydu yani fotoğrafta uzun olduğu görünmüyordu; fotoğrafı çekildikten sonra ise saçlarımı kestirdim şuan klasik amerikan modelinde. Elimde 3 ay öncesine ait biyometrik fotoğraflar halihazırda mevcut fakat saç kestirme mevzusu problem yaratabilir mi sizce? Garantiye almak için bugün yenisini çekilmeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Himetto-Kumusaru, içinde söyledi: Biyometrik fotoğraf sonrası saç kestirmek

Merhabalar, birkaç saat sonrası için pasaport randevum var ve tüm belgelerim hazır fakat aklımı karıştıran bir durum var. Fotoğrafım yaklaşık 3 ay önce çekildi ve fotoğrafta saçlarım uzundu (göğsümün altına kadar) ama topluydu yani fotoğrafta uzun olduğu görünmüyordu; fotoğrafı çekildikten sonra ise saçlarımı kestirdim şuan klasik amerikan modelinde. Elimde 3 ay öncesine ait biyometrik fotoğraflar halihazırda mevcut fakat saç kestirme mevzusu problem yaratabilir mi sizce? Garantiye almak için bugün yenisini çekilmeli miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

fotoğrafta arka plan beyaz mı ?
    ve saçların alnını kapatıyor mu ?

arka plan beyazsa doğru , alnını kapatıyorsa saçların fotoğrafta o problem olabilir eğer kapatmıyorsa sorun değil alnının gözükmesi lazım fotoğrafta

• Yasaklı

@Resp3xt Fotoğraf prosedürlere tamamen uygun. Tek sorun saçımın o zaman uzun (fakat arkadan toplu dolayısıyla fotoğrafta görünmüyor) şuan kısa olması. Görevli memur fotoğrafta saçın uzun şu an kısa diyip fotoğrafı kabul etmeyebilir mi onu merak ediyorum.

• ⭐⭐

Sorun olur

• @Himetto-Kumusaru Böyle bir şey mümkün değil. Başvuruda fotoğraf şartlarına uyacak fotoğraf gönderdiyseniz kafanız rahat olsun.

Saç keyfi olarak kesilebileceği gibi hastalığa bağlı kesmek zorunda kalınması, kısmen veya tümüyle dökülmesi bile mümkün olan bir şey. Boyanabilir.. Dökülebilir.. Ekilebilir.. Özetle, kimliğimizi oluşturan bir parçamız değil.
    Kaldı ki -Allah korusun- birinin yüzünde bir kazaya veya ameliyata bağlı deformasyon olsa "önceki fotoğraftakine benzemiyorsun" diye kestirip atmaz hiç bir kurum veya yetkili. En kötü ihtimalle kazaya ve operasyona yönelik belgelerini sunar, yine ispatlar kimliğini.

• Yasaklı

@eynar Anladım teşekkür ederim cevabınız için.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 42
  • 325
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |