Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selamlar, 2 gündür Orlandodayım adres beyanı yapmak gerekıyor sanırım. Yapan arkadaşlar hem konsolosluk hemde USCUS üzerinden nasıl yaptıklarını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okanserbes USCIS buradan: https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do

Konsolosluk'tan nasıl yapılacağını öğrenmek için bu konunun ilk mesajına bakın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okanserbes T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak içinde söyledi:

selamlar, 2 gündür Orlandodayım adres beyanı yapmak gerekıyor sanırım. Yapan arkadaşlar hem konsolosluk hemde USCUS üzerinden nasıl yaptıklarını yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler

evet, eger adresiniz gecici degilse (yani yakin zamanda baska bir adrese tasinmayacaksaniz) adres degisikligi yapmalisiniz.

Turk Konsoloslugunda adres degisikligi yapmak icin bu konunun ilk postunu okuyabilirsiniz.

USCIS icin su konuyu okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-degisikligi-yapmak-uscis-ar-11-form/

• amerika'da adres beyanı yaptıgımız zaman otomatikman tr'deki adres kaydımız mersis'ten silinmiş oluyor dimi ? olmuyorsa da mersis'ten tr kaydını sildirmek için ne yapmam gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak içinde söyledi:

amerika'da adres beyanı yaptıgımız zaman otomatikman tr'deki adres kaydımız mersis'ten silinmiş oluyor dimi ? olmuyorsa da mersis'ten tr kaydını sildirmek için ne yapmam gerekir ?

Biz konsoloslukta adres değişikliği yaptıktan bir süre sonra e-devlette ABD adresimiz görünmeye başladı. Başka herhangi bir işlem yapmadık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin işim gereği müşterim yurtdışından gelenler oluyor. Bu yüzden yapılan olayı söyleyim. Nüfus müdürlüğünde yurtdışında da bir adresin varsa sistem de toplam 2 adet adresin kayıtlı oluyor. Burada sen hangi adresi BİRİNCİ adres yapacağını karar veriyorsun. Yani adresin silinmiyor. Eğer amerika adresini BİRİNCİ adres yaparsan seçimler bile yurtdışı vatandaşı görülüyorsun. Yani Türkiye adresin ikinci adrs pasif adres oluyor. @knnrn dediği gibi BİRİNCİ adres amerika olunca e devletten ilk o adresi görüyor. Ama Türkiye dönersen de bu adresi ikinci adres yaparsan bu sefer amerika pasife düşüyor.

• burada hangi adresi birinci adres yapacagına karar veriyorsun derken ? bunu konsoloslukta mı yapacagım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin evet oradan yapabilirsin. Eğer olmuyorsa da bilgi alabilirsin. Acaba benim yerime Türkiyeden birisi yapabilir mi diye.

• Bu adres beyaninda bulunduktan sonra (ABD adresi icin) TR'de yatmakta olan sigorta primlerimizde (Bagkur vs.) aksaklik meydana gelir mi ? Tecrubesi olan var mdiir ?

• Kimliğin kaybolması durumunda pasaport yada ehliyetin fotokopisini gönderebilirmiyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blaxseed, içinde söyledi: T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak

Kimliğin kaybolması durumunda pasaport yada ehliyetin fotokopisini gönderebilirmiyim?

Konsolosluktaki pek cok islem icin TC kimliginizi sart kosuyorlar, eger kayipsa o durumda kayboldugunu bildirip yenisini cikartmaniz gerekiyor. Buyuk ihtimal konsolosluk da benzer bir yonlendirme yapacaktir.

• Merhaba arkadaşlar, ben de kısmetse uzun bir süre Yüksek Lisans öğrenci olarak Abd'ye geleceğim. Bu formu doldururken Türkiye'de bulunan diğer adres bilgilerine Türkiye'de ki ev adresmi yazacağım galiba tam anlamadım. Bi de aynı adreste bulunan kişiye de ABD'de kalacağım adresteki beraber kalacağım kişilerin kimlik numaralarını yazacağım galiba.Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

• Aklıma takıldı beyanda bulunmazsak ne olur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@faber, içinde söyledi: T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak

Aklıma takıldı beyanda bulunmazsak ne olur ?

Bu konunun ilk mesajinda ceza miktarlari yaziyor: https://yesilkartforum.com/forum/post/9355

• Merhaba,
    Adres beyanı için 4 ay kadar geciktik. Açıkçası çok sorun olacağını düşünmemiştim. Daha önce yaşadığım ülkelerde hiç adres beyanında bulunmadım.

Neyse konumuza dönelim, yarın konsolosluğa gidip bildirim yapacağım. Gecikmeden dolayı para cezası dışında bir sorun yaşar mıyım?

• @ozancanan, içinde söyledi: T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak

Merhaba,
    Adres beyanı için 4 ay kadar geciktik. Açıkçası çok sorun olacağını düşünmemiştim. Daha önce yaşadığım ülkelerde hiç adres beyanında bulunmadım.

Neyse konumuza dönelim, yarın konsolosluğa gidip bildirim yapacağım. Gecikmeden dolayı para cezası dışında bir sorun yaşar mıyım?

Yok sadece para cezası 8-10 dolar birşey eğer çocuk felan varsa gitmişken nufüs kayıt örneğide alın inglizce işinize yarıyacak. Kimlik çıkartmak için

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Adres beyanını Türkiyede iken Nüfus Müdürlüğüne yapmıştım. Ancak 1 . adres Türkiye Diğer Adres Miami olarak kayıtlı. E devletten ikametgah belgesi olarak yaptığımda bu şekilde 2 si de gözüküyor. Benim bir beyan daha yapmam lazım mı. Başka bir değişle 1. ile 2. yi yer değiştirmem lazım mı. Gerekiyorsa Konsolosluğa gidip halledebiliyor muyuz. Durum belli olmadığı için yapmamıştım. 20 iş günü geçirmeden yapmak lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak

@crazycells Adres beyanını Türkiyede iken Nüfus Müdürlüğüne yapmıştım. Ancak 1 . adres Türkiye Diğer Adres Miami olarak kayıtlı. E devletten ikametgah belgesi olarak yaptığımda bu şekilde 2 si de gözüküyor. Benim bir beyan daha yapmam lazım mı. Başka bir değişle 1. ile 2. yi yer değiştirmem lazım mı. Gerekiyorsa Konsolosluğa gidip halledebiliyor muyuz. Durum belli olmadığı için yapmamıştım. 20 iş günü geçirmeden yapmak lazım.

Eger artik kalici adresiniz Miami olduysa, o durumda degisiklik yapmanizi tavsiye ederim. Konsolosluga gidip adres degisikligini yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Miami de adresimi sabitlenmedi. Ancak Şimdilik resmi bildirimleri Palm Beach olarak yapıyorum. USA da kalışım uzayacağı için en azından adres bildirimi yapmak istedim. Miamideki adres fikslenince tekrar Konsolosluğa bildiririm .

• @ozancanan, içinde söyledi: T.C. Konsoloslugu'nda Adres Beyani yapmak

Merhaba,

Geçen hafta gidip bildirimi yaptım. Görevli hangi tarihi bildirmek istediğimi sordu. Nisan'da geldiğimi ama geç kaldığımı söyledim. İstersen geçen ay olarak bildirelim, ceza ödeme dedi. 15 gün öncesinde bir tarihi seçip bildirimi yaptım.

Benzer Başlıklar

• 20
  • 1
  • 8
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |