Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman peki kilodan ertelemelerde verilen belge bir konuyu ne ölçüde etkiler. hani çıktı diyelim. ben martta gitsem askerlik için bana 1 sene verirler 2024 mart diyelim. mülakatta aralık yada ocak mesela. orda yapılan mülakattaki bilgilerimde mart 2024 kadar kilodan dolayı ertlemesi vardır gibisinden bir ibare ile karşılaşırsa görevli vizemi onaylar mı 😃

• ⭐⭐⭐

@ademelmas Türkiye’deki askerliğin green cardla hiç alakası olmuyor aslında çünkü o statüye ulaşınca askerliğinizi 35 yaşınıza kadar erteletebiliyorsunuz 😅

• Öncelikle selam. Sorum şu yoklama kaçağıyım olur da green cardı kazanırsam süreçle ilglili yaşayacağım bir problem olur mu ? Yurtdışına çıkışta mahkeme kararı olmadığı sürece problem olmuyormuş sanırım. Süreçle ilgili bilgisi olan biri var ise bilgilendirirse çok sevinirim.

• @waterman halihazırda asker kaçağı olarak gözüktüğüm halde de mi 35 yaşına kadar erteleyebilirim güzel insan 😃 bu konu da daha da aydınlatabilir misin beni

• ⭐⭐⭐

@ademelmas asker kaçağı olursanız yurtdışı yasağı koyulmuyor muydu bende bu konuda bi bilgiye sahip değilim maalesef statünüz lpr olduktan sonra erteletme yapabiliyorsunuz söyle bi durumda var aöfe kaydolarak 30 yaşına kadar tecil ettirebilirsiniz

• Merhaba arkadaşlar. Bu sene greencard başvurusu yaptım ancak aklıma hep bir konu takılıyor. Henüz askerliğimi yapmadım ve askerlik tecilim 21 Haziran'da bitiyor. Olası kazanmam durumunda askerlikle denk düşmesinde neler yapılabilir? Askerdeyken konsoloslukta görüşmeye gitmek için izin alınabilir mi? Nasıl bir süreç bizi bekler daha önce yaşamız etmiş birisi var mı? Kazanıp da askerlik yüzünden gidememek çok koyar. Herhangi bir taktiği olan var mı?

• ⭐⭐

Eğer kazanırsanız dosya numaranız kaç olacak, ne zaman current olacaksınız, mülakat sıranız gelecek mi, gelecekse ne zaman gelecek? Bu soruların cevabı belli değil iken bir yol haritası çizmek mümkün değil. Sonuçlar açıklansın ondan sonra mutlaka bir yol bulunur.

• ⭐⭐

@heisuten Eğer kazanırsanız dosya numaranız kaç olacak, ne zaman current olacaksınız, mülakat sıranız gelecek mi, gelecekse ne zaman gelecek? Bu soruların cevabı belli değil iken bir yol haritası çizmek mümkün değil. Sonuçlar açıklansın ondan sonra mutlaka bir yol bulunur.

• Merhabalar yazın tecilim bitiyor ve diyelim ki green card çıktı büyük ihtimalle seneye kadar süreç işliyor bu durumda tecil bittikten sonra randevuya gitmek yurtdışına çıkış yapmak sıkıntı olur mu

• @Serap-2 Yanıtın için teşekkür ederim. Uzun zamandır düşünüyorum tabi içerisinde birçok faktör ve değişici etken bulunan bir yolda plan yapmak zor oluyor. Ama bu sürecin en erken bile olsa bir sene süreceğini düşünüyorum. O yüzden fikir almak istemiştim.

• Merhaba arkadaşlar 2024 green card talihlisiyim temmuzda askeriyeye teslim olmam gereken teslim olmayıp bakaya düşersem vize alımında veya yurtdışına çıkışta herhangi bi sıkıntı oluyor mu

• Merhabalar arkadaşlar , Greencard talihlisiyim ama askerlikle ilgili bir sorum vardı.Üniversiteden mezun olunca ertelettim ve 30/06/2024 kadar tecilliyim.Amerikaya gittikten sonra 10 yıl erteletebiliyormuşum fakat bu tecil tarihinden sonra ülkeden çıkmaya çalışırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım?? Şimdiden teşekkürler..

• @Xrdem merhaba tecil bittikten sonra bir yoklama dönemi oluyor o da 6 aylık diye biliyorum yani tecilden ekstra 6 ay daha vaktiniz oluyor o süreden sonra kaçak durumunda olunuyor. Ama genelde herkesin dediği bakaya düşsen bile bir sıkıntı olmadığı

• Bu ileti silindi!

• @esat90 merhaba bende Şuan aynı durumdayım konuyu tam olarak nasıl çözdünüz

• Herkese selam. Ben de yoklama kacagiyim. Yurt disina yoklama kacaklari ve bakaya olanlar CIKABILIR. Seyahat ozgurlugunuz VAR. Anca mahkeme karariyla yurt disi yasagi konulursa cikamazsiniz. Benim bildigim artik cezalar kolluk kuvvetlerince online olarak yaziliyor. Havalimaninda kimseyle ters dusmeyin bir sorun olmaz. Garantiye almak icin biraz erken gidersin olur biter. Hepten garanti istiyorsan gece Turkiye'den cikisli ucak bileti al.

• @DreamlandResort Altin degerinde bir bilgilendirme, cok tesekkur ederim

Benzer Başlıklar

• 3
  • 15
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |