Foruma yeni kaydolan değerli arkadaşlar, üyelik oluştururken veya çıkış yapmaya çalışırken karşılaştığınız hataların farkındayız. Yaşadığımız bu geçici sorunu en kısa zamanda düzelteceğiz. Lütfen şu an için sayfayı yenileyerek ilgili seçeneklere ulaşmayı deneyin.
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

2009-2019 arası tavuk ürünleri satışı için uzlaşma programı (31 Aralık 2022)

 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  Bu uzlaşma programı Fieldale, George’s, Mar-Jac, Peco, Pilgrim’s ve Tyson gibi ABD'nin tavuk ürünleri satan büyük markalarını ilgilendiriyor. İddiaya göre bu şirketler 2009-2019 yılları arasında belli eyaletlerde tavuk arzını kısıtlayarak ve tavuk fiyatlarını yükselterek tekelcilik karşıtı kanunları çiğnemişler.

  Uzlaşma miktarı 181 milyon dolar.

  2009-2019 yılları arasında tüm veya parça pişmemiş tavuk (taze veya dondurulmuş) alan herkes uzlaşma miktarından payını alabilir; fakat satışın şu eyaletlerde gerçekleşmiş olması gerekiyor: California, Florida, Hawaii, Illinois, Iowa, Kansas, Maine, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Mexico, New York, North Carolina, Oregon, Rhode Island, South Carolina, South Dakota, Tennessee, Utah, Wisconsin ve District of Columbia.

  Başvurular 11 Eylül 2021'de başladı ve 31 Aralık 2022'ye kadar devam edecek. Mahkeme için son onay duruşması ise 20 Aralık 2021'de saat 9'da gerçekleşecek. Ayrıntılı bilgi için yukarıdaki siteyi inceleyebilirsiniz.

 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  Bu sefer herkesi ilgilendiren ama herkesi ilgilendirdiği için pek kimsenin fayda sağlayamayacağı bir uzlaşma programına benziyor maalesef 🙂 ABD'de tavuk en popüler et olduğu için pek çok kişi bu uygulamalardan etkilenmiştir. Başvuru yapacak arkadaslar bence birkaç dolardan fazlasını beklemesin 🙂


 • Bizim eyalet yok bile 😂


 • @damladav bizimkide bunlat bizi hep boş geçiyo 🤣


 • Birkac $ ancak duser kisi basina bu uzlasmadan. Cunku tavuk cok tuketilen bir gida urunu.

  2014 veya 2015 yilinda BJ's de benzer bir durum olmustu. Bazi satilan dondurulmus gidalarda sorunlar cikmis ve bizim de o gidalardan satin aldigimizi sistemlerinde tespit etmisler. Eve mektup ve bir form gonderdiler. Doldurup geri gonderdik. Daha sonra bize $110 gift card gondermislerdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48
Online

17.9k
Users

3.6k
Topics

251.4k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB