Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

bugün yayınlanan bir haber. Böyle bir zihniyetin yönettiği ülke de olduğumuz için her zaman sana destek olacaklardır.

Adsız.jpg

• ⭐⭐

Benimkiler bırak yurtdışına gitmeyi, başka şehre taşınmak istediğimi söylediğimde bile ne yapacaksın taşınıp burada biraz birikim yap seni evlendirelim diyorlar. Ve bu beni biraz geriyor.

• @burtaç çok teşekkür ederim. Tabi kendimizi kanıtlayabilirsek eleştiriler yerini desteğe bırakacaktır. Maalesef çevresindeki insanlar olumsuz konuşunca onların verdiği tahribatı ben düzeltmek zorunda kalıyorum. 🙂

• @xarivas aynı durumdayız rahat ol 🙂

• @mustapha, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Rezil olursun gitme memursun yetmiyormu iki cocuk var gidersen naparsin vs

Süper 🙂 Annem gibi kazanmadan boyle diyor.

• Biz vizeyi alana kadar söylememe kararı aldık çünkü eşimle memuruz ev araba çocuk hepsi var 2018 den beri de başvuruyoruz. 2018 yılında başvurduğumuzu söyleme hatasını yaptık ve kısmetimizi kapattıklarını düşünmeye başladık cidden eşimle 😂 başka bir şehir dediğimizde bile kalp krizi geçirecek oluyorlar. O nedenle vizeyi alınca ilk okul tatil için falan diyerek onlara ilk girişi yapacağız sonra orda iken kalmaya karar verdik diyeceğiz bence böylesi daha az acıtacak 😅 bir kriz daha kaldırıp gidemeyeceğiz.

• Biz vize icin hazirliklari yaparken, benim ailem gidebilecegimize inanmamislardi ve aslinda gitmemizi de arzu etmedikleri icin hicbir konuda destek olmadilar. Esimin ailesi ise en basindan hep destek oldular ve maddi-manevi yanimizdaydilar.

Uzerinden 20 kocaman sene gecti ve benim annem hala her gorusmemizde ne zaman geriye donecegimizi sormadan edemez. Simdilik "emekli olunca bakacagiz" iste falan diyerek oyaliyorum...☺❤

• İnsanların yanlarında aileleri ve akrabaları destek vermesi çok güzel bir duygudur umarım hep mahrum kaldığım şeylerden böyle durumda olanlar kendilerini şanslı hissetmeleri gerektiğini düşünürüm. Umarım kazanıp herkes gider.

• ⭐⭐⭐

@xarivas tebrikler gitmişsiniz çiçeğiniz burnunuzda k derece🙏🏼 orlando floridayı görünce bide gideli çoook kısa bir süre olunca yazayım dedim. Neler oluyor bitiyor oralar nasıl gelinir mi orlando başlığını sürekli canlı tutun lütfen bu sitede orlandoya gönül veren bir kitle var, her bilgi nimet niteliğinde 🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

Henüz bir şey kazanmadık ama sağolsun canım annem maddi manevi destek her zaman, gidersek onu da götüreceğim ☺️ İnşallah 🙏🏼
    Eşimin ailesi alay eder bir tavırda hee gidinde görün bakalım diyorlar, hatta bnm anne ve babama kızıyolar bize yüz veriyolarmış, maaşlı işiniz olsun emekli olun muhabbeti yapıyolar,
    Toksik insanlardan ne kadar uzak okadar iyi 🙂 Bekle bizii amerikaaaaağğ

• Daha kazanmadım ancak ailem ile konusu sık sık açılıyor, mutluyum bilinçli bir aileye sahibim ülkenin geleceğinin olmayacağının farkındalar ve kazananlardan olursam maddi manevi sonuna kadar arkamda olacaklarını hissettiriyorlar. Son günlerin heyecanı onların üzerinde dahi var sürekli benim için iyi dileklerini iletiyorlar.

• Güzel bir başlıkmış iki kelam da ben edeyim, kısmet olurda çıkarsa GC içinde yazarız tabi 🙂 Yurtdışı isteğimin olduğunu biliyorlar fakat ben 2 sene boyunca GC'ye başvururken hiç söylemedim haberleri bile yoktu(hayallerime başkalarını dahil etmem 🙂 ), sonra baktım GC'den umut yok F1 ile gideyim dedim okul falan ayarladım artık her şey ödeme kısmına ve vize randevusu almaya kalmıştı ve artık aileye söyleme zamanı geldi diye düşünüp söyledim, söylemez olaydım 😃 Bilinçli bir aileye sahibim çok şükür fakat F1 vizesinde çalışma izni olmadığı için ''bize bir garanti vermiyorsun, gittiğinde çalışma iznin olmadan ne yapacaksın?'' gibi mantıklı sorularla geldiler 🙂 Soru doğru fakat kendimce tutunabileceğimi düşünüyorum hala, en kötü dil öğrenip geri döneriz ne olur yani. F1 sürecinde tanıştığım kişiler şu an da ABD'de fink atıyorlar, hatta birisi forumdan bir arkadaş 🙂 Tabi greencard çıksa destek olurlar biliyorum o farklı bir olay. Zaten o sıra konsolosluklar pandemiden ötürü yine kapanınca bende F1 vizesini kapadım, üstelemedim. Konsolosluklar tekrar düzgün çalışma düzenine geçerse F1 için yine çabalayacağım, artık aile de saygı duyacak yapacak bir şey yok.

Böyle durumlarda olayı güzel izah edince mantıklı bir ailenin çocuğuna köstek olacağını düşünmüyorum. GC demek bir nevi Dünya vatandaşlığı demek. Özlem duymalarıda önemli bir konu değil zira ''Uzak dediğin, önce içinde birikir insanın; sonrası yalnızca yoldur... '' 🙂

• @ayvalik10 kaynağı paylaşabilir misin hocam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeMen okurken de üniversite de çalışabiliyorsun ayrıca dil okulu ile gidip çalışma izni olan iki ülke var irlanda ve avustralya

• ⭐⭐

@FreeMen, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Güzel bir başlıkmış iki kelam da ben edeyim, kısmet olurda çıkarsa GC içinde yazarız tabi 🙂 Yurtdışı isteğimin olduğunu biliyorlar fakat ben 2 sene boyunca GC'ye başvururken hiç söylemedim haberleri bile yoktu(hayallerime başkalarını dahil etmem 🙂 ), sonra baktım GC'den umut yok F1 ile gideyim dedim okul falan ayarladım artık her şey ödeme kısmına ve vize randevusu almaya kalmıştı ve artık aileye söyleme zamanı geldi diye düşünüp söyledim, söylemez olaydım 😃 Bilinçli bir aileye sahibim çok şükür fakat F1 vizesinde çalışma izni olmadığı için ''bize bir garanti vermiyorsun, gittiğinde çalışma iznin olmadan ne yapacaksın?'' gibi mantıklı sorularla geldiler 🙂 Soru doğru fakat kendimce tutunabileceğimi düşünüyorum hala, en kötü dil öğrenip geri döneriz ne olur yani. F1 sürecinde tanıştığım kişiler şu an da ABD'de fink atıyorlar, hatta birisi forumdan bir arkadaş 🙂 Tabi greencard çıksa destek olurlar biliyorum o farklı bir olay. Zaten o sıra konsolosluklar pandemiden ötürü yine kapanınca bende F1 vizesini kapadım, üstelemedim. Konsolosluklar tekrar düzgün çalışma düzenine geçerse F1 için yine çabalayacağım, artık aile de saygı duyacak yapacak bir şey yok.

Böyle durumlarda olayı güzel izah edince mantıklı bir ailenin çocuğuna köstek olacağını düşünmüyorum. GC demek bir nevi Dünya vatandaşlığı demek. Özlem duymalarıda önemli bir konu değil zira ''Uzak dediğin, önce içinde birikir insanın; sonrası yalnızca yoldur... '' 🙂

F1 vizesi çalışma izni veriyor bildiğim kadarıyla. Full time değil tabiki ama kampüs içinde haftada 20 saat çalışabiliyorsun diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐

Eşim hala Türkiye’de Eşimin ailesi ben ABD gittiğim ve eşimi yalnız bıraktığım için benimle kısıtlı konuşuyor. İçten içe küs. Annem ve Babam yaşasalardı nasıl davranırlardı bilmiyorum. Ancak desteklemezlerdi diye düşünüyorum. Bir kaç iyi Arkadaşım haricinde ilk gidişimde bana inanan olmadı . Benimle farklı konuştular eşimle farklı konuştular. Ama ben yine de çaktırmamaya çalışıyorum. Eşimin ABD’ye gelmemesi haricinde bana desteği ve hayalimi gerçekleştirme konusunda kendi ile savaşı ve yardımı takdire değer. Onun hakkı ödenmez. Tek tavsiyem pozitif olanlarla iletişim kurun. Negatif yapılarla biraz mesafeli olmaya çalışın. Herkesin Amerika’sı farklı ve beklentileri sevgisi yada nefreti farklı.

• ⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Eşim hala Türkiye’de Eşimin ailesi ben ABD gittiğim ve eşimi yalnız bıraktığım için benimle kısıtlı konuşuyor. İçten içe küs. Annem ve Babam yaşasalardı nasıl davranırlardı bilmiyorum. Ancak desteklemezlerdi diye düşünüyorum. Bir kaç iyi Arkadaşım haricinde ilk gidişimde bana inanan olmadı . Benimle farklı konuştular eşimle farklı konuştular. Ama ben yine de çaktırmamaya çalışıyorum. Eşimin ABD’ye gelmemesi haricinde bana desteği ve hayalimi gerçekleştirme konusunda kendi ile savaşı ve yardımı takdire değer. Onun hakkı ödenmez. Tek tavsiyem pozitif olanlarla iletişim kurun. Negatif yapılarla biraz mesafeli olmaya çalışın. Herkesin Amerika’sı farklı ve beklentileri sevgisi yada nefreti farklı.

Abi özel değilse bir şey sormak istiyorum. İlk girişinin üzerinden 3.5 yıl geçmiş. Ama eşim hala TRde dedin. Şimdiye kadar yanına gelmemelerinin özel bir sebebi var mı? Düzeni mi oturtamadın yoksa?

• @ayvalik10 @allik Kitabın adını internete yazınca sahte olduğuna dair linkler geliyor. Kaynağı "Kaparoz" adlı yalan haber sitesiymiş. 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@redsat2000, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

Abi özel değilse bir şey sormak istiyorum. İlk girişinin üzerinden 3.5 yıl geçmiş. Ama eşim hala TRde dedin. Şimdiye kadar yanına gelmemelerinin özel bir sebebi var mı? Düzeni mi oturtamadın yoksa?

Düzeni oturtamamaktan çok , Kayın validemin yaşlılıktan kaynaklı rahatsızlığı ve Eşimin ailesine bağlılığı nedeniyle . Sonra Korona girdi araya . Ayrıca uzun süre ABD de eşimi tutmak zor olacaktı bu dönemde. Bizde seçeceğimizi Vatandaşlık sonrasına bıraktık . Vatandaşlık sonrası kalış süresi 3 yıl . Bunların hepsi birleşince bu etabı yalnız tamamlamak durumunda kaldım. Her kesin Amerika’sı farklı ve öncelikleri farklı hayalleri farklı. Ama eşler diğerine saygı duyup ona izin verirse . Bu büyük sorunu çözebilir. Bu esasında evliliğinizi ve sevginizi güçlendirir. Bu hepimiz için bir sınav ve hayatla ilgili bir test . Tam manasıyla hayattaki duruşumuz .

• @ayvalik10, içinde söyledi: Green Card Kazanınca Ailenizin Tepkisi Ne Oldu?

@FreeMen okurken de üniversite de çalışabiliyorsun ayrıca dil okulu ile gidip çalışma izni olan iki ülke var irlanda ve avustralya

ABD dışına bakmıyorum.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 9
  • 3
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |