Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1
    Basvuru yapmaya calisirken fotografi duzenlemek istiyorum fakat böyle bir sey çıkıyor, fotoğrafı telefondan cektim nasil düzeltebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• merhabalar.ben kendi .ektiğim fotoğrafın parlaklığını idphoto kullanarak arttırdım.herhangi bir sorun olmaz değil mi parlaklığı arttırdığım için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kad_J problem olmaz.

• Green Card başvurusunu yaparken benden 20:1 boyutunda fotoğraf istedi fotoğrafı nasıl düzenleyebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Resulcan-Kayar photo tool programı o hatayı veriyor istiyor değil ondan biometrik değil vesikalık halini hemen idphoto4you programı ile düzenleyebilirsin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   dogukan17 dogukan17 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• Merhabalar,
    Dün fotografcida cekindigim dijital fotoyla ki tamamen olculere uyuyordu boyutu da 144kb idi basvurmaya calistim ancak request rejected hatasi aldim.
    Bu sabah da alinca foto boyutunu kucultmeyi denemek istedim. 26kb ye dusurdum bir sitede ve fotograf kalitesi de degismemis gibi duruyordu.
    Onla basvurdum ve oldu.
    Sonra ama amerikanin foto denetleme sitesi

ne girdim ve bu 26kb lik fotomu rejected because overly compressed please use compression rate less then 20:1 dedi.
    144kb lik dosyami da carpi isareti gosteriyordu ama fotonun kirpilmaya ihtiyaci yok dedi red sebebi gostermiyordu.
    Simdi benim basvurum bosa mi gitmis oldu?
    Lutfen yardimci olun.

• @drmars, içinde söyledi: Photo Tool 20:1 Hatası nedir? Yardım

Merhabalar,
    Dün fotografcida cekindigim dijital fotoyla ki tamamen olculere uyuyordu boyutu da 144kb idi basvurmaya calistim ancak request rejected hatasi aldim.
    Bu sabah da alinca foto boyutunu kucultmeyi denemek istedim. 26kb ye dusurdum bir sitede ve fotograf kalitesi de degismemis gibi duruyordu.
    Onla basvurdum ve oldu.

ne girdim ve bu 26kb lik fotomu rejected because overly compressed please use compression rate less then 20:1 dedi.
    144kb lik dosyami da carpi isareti gosteriyordu ama fotonun kirpilmaya ihtiyaci yok dedi red sebebi gostermiyordu.
    Lutfen yardimci olun.

Kısacasi basvurduktan sonra basvurdugum fotoyu sonrasinda photo tool a yukleyince overly compressed diye red verdi. Yani elendim mi?

• Selamlar , 20:1 hatası hakkında forumda araştırma yaptım ve çözümü ile alakalı bilgim var ama esas sorum şu , Fotoğrafcıda çektirdiğim resim 600x600 ebatlarında ve 45 KB yani istenen kriterlerde. Fotoğrafçı, Abd konsolosluğunun sayfasında önerdiği fotografcilardan ve bana söylediği şu oldu ,fotoğrafların kontrol edildiği sayfada hata bile alsanız fotoğrafa herhangi bir işlem uygulamayın ve size gönderdiğim şekliyle başvuru yapın şeklindeydi. Ben fotoğrafı 601x601 haline getirip kontrol sayfasına koyuyorum o haliyle 20:1 hatasi vermiyor ilginctir , ordan da tekrar 600x600 e kirparak basvuru yapıyorum. Sizce bu işlemi hiç yapmayarak fotoğrafçının söylediği gibi mi başvuru yapmalıyım. Yoksa dediğim işlemi mi yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drmars, içinde söyledi: Photo Tool 20:1 Hatası nedir? Yardım

@drmars, içinde söyledi: Photo Tool 20:1 Hatası nedir? Yardım

Merhabalar,
    Onla basvurdum ve oldu.

Lutfen yardimci olun.

Kısacasi basvurduktan sonra basvurdugum fotoyu sonrasinda photo tool a yukleyince overly compressed diye red verdi. Yani elendim mi?

merak etmeyin problem olmaz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mars, içinde söyledi: Photo Tool 20:1 Hatası nedir? Yardım

Selamlar , 20:1 hatası hakkında forumda araştırma yaptım ve çözümü ile alakalı bilgim var ama esas sorum şu , Fotoğrafcıda çektirdiğim resim 600x600 ebatlarında ve 45 KB yani istenen kriterlerde. Fotoğrafçı, Abd konsolosluğunun sayfasında önerdiği fotografcilardan ve bana söylediği şu oldu ,fotoğrafların kontrol edildiği sayfada hata bile alsanız fotoğrafa herhangi bir işlem uygulamayın ve size gönderdiğim şekliyle başvuru yapın şeklindeydi. Ben fotoğrafı 601x601 haline getirip kontrol sayfasına koyuyorum o haliyle 20:1 hatasi vermiyor ilginctir , ordan da tekrar 600x600 e kirparak basvuru yapıyorum. Sizce bu işlemi hiç yapmayarak fotoğrafçının söylediği gibi mi başvuru yapmalıyım. Yoksa dediğim işlemi mi yapmalıyım?

601 x 601 piksel uygundur...

yukleyeceginiz fotograf minimum 600 x 600 , maksimum 1200 x 1200 olmali...

ayrica fotografcinin dedigi gibi direkt yukleseniz de problem yasamazsiniz, bilginize.

• @crazycells çok teşekkür ederim yanıtınız için

• @eynar Gerçekten yorumunuzu görüp çok rahatladım bende boyut 35 kb ve phot tool 20:1 hatası veriyor ama fotoğraf tam istenildiği gibi umarım dediğiniz gibidir

• Merhaba ben de sürekli hata aldığım için 150kb olan fotoğrafımın boyutunu 35 kb a indirdim ve sorunsuz başvurabildim ancak dvlottery yönergelerinde söyle bir ifade var “ Photo tip: If you are applying in person or by mail, your photo should be 2”x 2” (51 x 51 mm) with the head centered and sized between 1” and 1.4” (25 and 35 mm). If you are renewing online, make sure there is ample space around your head to allow room for automatic cropping by our photo tool. Your digital photo must be in .JPEG file format, at least 600 by 600 pixels, and at least 54 kilobytes in size.” şimdi bu açıklamaya göre başvurum geçersiz sayılır mı? 54 KB altını kabul etmiyor mu? 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONUR-CAN-KAHRAMAN, içinde söyledi: Photo Tool 20:1 Hatası nedir? Yardım

Merhaba ben de sürekli hata aldığım için 150kb olan fotoğrafımın boyutunu 35 kb a indirdim ve sorunsuz başvurabildim ancak dvlottery yönergelerinde söyle bir ifade var “ Photo tip: If you are applying in person or by mail, your photo should be 2”x 2” (51 x 51 mm) with the head centered and sized between 1” and 1.4” (25 and 35 mm). If you are renewing online, make sure there is ample space around your head to allow room for automatic cropping by our photo tool. Your digital photo must be in .JPEG file format, at least 600 by 600 pixels, and at least 54 kilobytes in size.” şimdi bu açıklamaya göre başvurum geçersiz sayılır mı? 54 KB altını kabul etmiyor mu? 😞

sorun olmaz. telaslanmaniza gerek yok.

• kesin çözüm:
    önce fotonuzu açın.
    sonra microsoftun kırp aracını açın.
    göz kararı olarak ekrandaki fotonuzun kırpılmış halini alın ve kaydedin. sonra photo tool %100 kabul edip kendisi 2. bir kırpma yapacaktır.
    yoksa foto boyutu , compression vs vs saatlerce uğraşırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cooxn-cooxn daha bugün gelmişsin hatta 30 dakika önce hemen böyle yazı yazman hiç hoş değil. Bu forumu incelemen imkansız bu kadar kısa sürede kesin çözüm gibi bir şey yazmanız sizin bu forum hakkında bir gram bilgi sahibi olmadığınız anlamına geliyor. Siz idphoto4you sitesini denedin mi böyle yazdığına göre denememişsin sonra hadi yapamadın bizlere mail atıyorsun bizler 1-2 dakika da yapıyoruz saatler değil bu forumu diğer forumlara benzetme önce bir içeriğini anlamaya çalış ondan sonra ukalalık yaparsın.

• @nicky ben fotocuda arka fon degistirilmemis 5x5 biometrik fotoyu 600x600 seklinde fotocudan aldim.foto tools da denedim kirpilmaya gerek yok 600x600 dedi .ve yukledim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Tiryaki hayırlı olsun yüklediğin resmi aşağıdaki 2 tane siteden kontrol eder misin bakalım ne sonuçlar çıkacak

greencardphotocheck.com
    dvlottery.me

• @ayvalik10 hayir kirmizi ve yesil bolge uygun degil.fakat dv state govda crop yapinca yine yesil ve kirmizida olmuyorki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |