Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar;
    Foruma yeni üye oldum green card a bir aracı kuruluş tarafından başvuru yapıyorum.
    Evli ve bir çocuk babasıyım epilepsi hastasıyım yaşadığım şehirde iş olarak kolay iş bulabilen birisi değilim hastalığımdan dolayı sorun yaşamaktayım.
    Böyle bir yola başvurdum yurtdışında daha iyi bir yaşam için ;
    Soruma gelince;

1. Sizce aracı kurum ile başvurmam mantıklı mı aranızda aracı kurum ile başvuran ve vize alabilen var mı ,
    2. hastalığıma istinaden orada yaşamımı idame ettirebilir miyim?
      Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler...

• @ümitkurt027 Hoşgeldiniz.
    Forumda aracı bir kurum ile başvurmak tavsiye edilmiyor:

İkinci soru için maalesef yardımcı olamayacağım. Ayrıca epilepsi (sara) hastalığının etkisi kişiden kişiye göre epey değişiyor diye biliyorum.

• evet epilepsi hastalığı kişiden kişiye değişiyor yardımınız için teşekkür ederim.
    umarım aracı kurum tarafından kandırılmıyoruzdur

• @ümitkurt027 Attığım linki inceleyip aracı kurumla ya da şahsi başvuru tercih edebilirsiniz. Size kalmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ümitkurt027, içinde söyledi: Epilepsi hastası bir birey için yaşam koşulları?

merhabalar;
    Foruma yeni üye oldum green card a bir aracı kuruluş tarafından başvuru yapıyorum.
    Evli ve bir çocuk babasıyım epilepsi hastasıyım yaşadığım şehirde iş olarak kolay iş bulabilen birisi değilim hastalığımdan dolayı sorun yaşamaktayım.
    Böyle bir yola başvurdum yurtdışında daha iyi bir yaşam için ;
    Soruma gelince;

1. Sizce aracı kurum ile başvurmam mantıklı mı aranızda aracı kurum ile başvuran ve vize alabilen var mı ,
    2. hastalığıma istinaden orada yaşamımı idame ettirebilir miyim?
      Yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkürler...

ABD'de tabii ki yasaminizi devam ettirebilirsiniz. Maalesef epilepsi icin henuz kesin bir tedavi yontemi yok, fakat bazi onlemlerle nobet gecirmeniz engellenebilir. Bu amacla alaninda uzman doktorlara gorunmeniz lazim, bazi hastalar beyinlerindeki bir problem nedeniyle nobet gecirebiliyorlar, boyle durumlarda hastalar ameliyat edilmeli. Bazi hastalar ise sadece ilac alarak nobet gecirme ihtimallerini ciddi sekilde dusurebiliyorlar. Bu amacla ABD'de tedavi olmayi dusunuyorsaniz saglik sigortanizi da buna gore secmenizi tavsiye ederim.

Ayrica epilepsi hastalarini is yerlerinde koruyan yasalar da var, bilginize:

Genel olarak isi guvenli sekilde yapmanizi engellemedigi surece, isveren bu tur kisisel bilgilere erisemiyor veya bu konuda ayrintili bilgi isteyemiyor...

• @ümitkurt027
    Nobet gecirdikten sonra, araba kullanmaniz yasak. Eyaletten eyalete degisiyor sure, her nobetten sonra 3-6 ay arasi araba kullanmamak gerekiyor. Toplu ulasimin iyi oldugu sehirleri secmeniz iyi olur.

• @crazycells ilgi ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz sağolun

• @Senay-Sirin önerebileceğiniz şehirler var mı acaba

• @ümitkurt027 NYC. Orada arac kullanmaniza ihtiyac yok. Veya karsi taraftaki NJ tarafi. Union City ve cevresi. Orada da arac kullanmaniza ihtiyac yok.

Chicago sehir merkezi de ayni sekilde, aracsiz yasanabilir.

• @MySea anladım umarım başvurumuz olumlu sonuçlanırda gittiğimizde bu şehirleri dikkate alırız
    ilginiz için teşekkürler

• Merhaba,
    Bir konuda bilginize ihtiyaç duyuyorum sayın @crazycells yardımcı olursanız çok sevinirim. Epilepsi rahatsızlığım var ve Türkiye'de %48 engelli raporum var. Bir dahaki rapor yenilememde muhtemelen %50 olacak bu oran. Rahatsızlığımdan dolayı öğrenim hayatımda pek başarılı olamadım ilkokul mevzunuyum. Fakat burada Türkiye'de engelli kadrosunda bir fabrikada finans bölümünde çalışıyorum. Sormak istediklerim;
    1- Aynı durum (ilkokul mevzunu olmama rağmen iş bulma imkanı) Amerika'da da geçerli olur mu ? Orada da böyle bir imkan var mı?
    2- Erken emeklilik konusunda herhangi bir yardım söz konusu mu ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okan-celebi, içinde söyledi: Epilepsi hastası bir birey için yaşam koşulları?

Merhaba,
    Bir konuda bilginize ihtiyaç duyuyorum sayın @crazycells yardımcı olursanız çok sevinirim. Epilepsi rahatsızlığım var ve Türkiye'de %48 engelli raporum var. Bir dahaki rapor yenilememde muhtemelen %50 olacak bu oran. Rahatsızlığımdan dolayı öğrenim hayatımda pek başarılı olamadım ilkokul mevzunuyum. Fakat burada Türkiye'de engelli kadrosunda bir fabrikada finans bölümünde çalışıyorum. Sormak istediklerim;
    1- Aynı durum (ilkokul mevzunu olmama rağmen iş bulma imkanı) Amerika'da da geçerli olur mu ? Orada da böyle bir imkan var mı?
    2- Erken emeklilik konusunda herhangi bir yardım söz konusu mu ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Oncelikle gecmis olsun. ABD'ye hangi statu ile geleceksiniz?

Sorunuzu ilgili basliga tasidim, isterseniz burada yazilanlari inceleyin.

Emeklilik konusunda emin degilim maalesef, arastirmam lazim. Bu konuda daha sonra donus yapacagim 👍

• Amerika Birleşik Devletleri'nde Yaşam bölümünden taşındı  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |