Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben bu ülkede zor şartlar altında yaşadığım için iltica dahil birçok yolu arıyorum ve yurtdışında yaşayan insanlardan fikir almaya çalışıyorum fakat o kadar ağır dönüşler oluyor ki anlatamam iltica neden ediyorsun kal orda ülkeye belasınız gibi cümleler inanın insan yoruluyor herkes kendi penceresinden bakıyor ben kendim HİV(AIDS) hastasıyım düzenli tedavi gördüğüm halde iş vermiyorlar resmen tiksinerek bakıyorlar ailem desen eşcinsel olduğum için kardeşim tarafından silahla vuruldum daha sonra annem şüpheli bir şekilde intihar sonucu öldü ben ise ölüm tehditleri alıyorum ki babam görürse büyük ihtimal vurucak şuan saklanıyorum şikayetim var fakat uzaklaştırma harici hiçbişey olmadı bende ülkeden kaçmak fakat yasal yollarla gitmek istiyorum bu forum hariç resmen gurbetçiler öfke kusuyor inanılmaz zor milletiz umarım green card çıkar çıkmazsa kanada bölgesine nasıl iltica edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim.

• İltica için kabul görecek kadar şiddete maruz kalmışsın kanıtlarsan şansın var fakat bilmen gerekiyor ki ilticada gemileri yakmış ve geri dönüşü olmayan bir yola girmişsin demektir. Ben şahsen dini baskıdan dolayı iltica düşündüm fakat eğer tutunamazsam veya bir sorun yaşarsam geri dönüş biletim yandığı için riske alamadım. En temiz yolu eşcinselsen sosyal medyada hemcins partner bulup evliliğin yasal olduğu bir ülkede evlenmen olur, illa ilişkiniz olmasına bile gerek yok anlaşmalı bir şekilde de evlenebilirsiniz.

• @Berk-0 evlenmek için birini bulmak zor.

• @dokuztreni, içinde söyledi: Neden millet olarak böyleyiz ?

Merhaba ben bu ülkede zor şartlar altında yaşadığım için iltica dahil birçok yolu arıyorum ve yurtdışında yaşayan insanlardan fikir almaya çalışıyorum fakat o kadar ağır dönüşler oluyor ki anlatamam iltica neden ediyorsun kal orda ülkeye belasınız gibi cümleler inanın insan yoruluyor herkes kendi penceresinden bakıyor ben kendim HİV(AIDS) hastasıyım düzenli tedavi gördüğüm halde iş vermiyorlar resmen tiksinerek bakıyorlar ailem desen eşcinsel olduğum için kardeşim tarafından silahla vuruldum daha sonra annem şüpheli bir şekilde intihar sonucu öldü ben ise ölüm tehditleri alıyorum ki babam görürse büyük ihtimal vurucak şuan saklanıyorum şikayetim var fakat uzaklaştırma harici hiçbişey olmadı bende ülkeden kaçmak fakat yasal yollarla gitmek istiyorum bu forum hariç resmen gurbetçiler öfke kusuyor inanılmaz zor milletiz umarım green card çıkar çıkmazsa kanada bölgesine nasıl iltica edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer Amerika'ya gelirsen. Sana gideceğin yeri şimdiden söyleyeyim o zaman. San Francisco özellik Castro bölgesi. Facebook gibi yerlerden takibe almalısın. Bu arada iltica edipte Türkiye'yi ziyaret eden kişileri duydum. Görmedim sadece duydum.

• Çok bilgi sahibi olmasam da Avrupa ile Amerikanin iltica yapanlara karşı uyguladığı prosedür farklı. Amerika daha gevşek (mis)

• Bir arkadaşım su an escinsel olduğu icin iltica aşamasında. Turist vizesiyle geldi ve başvurdu. Sanıyorum san fransiscoda ısının çok ehli bir Türk avukat varmış. Ücret tahmini 6000$ civarı ve o da fiziksel siddet kanıtlarıyla başvurdu, kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü Türkiye aşırı riskli ülkeler listesindeymiş. Sadece mahkeme gününü bekliyor. O da biraz uzun sürebiliyor ancak ssn i 120gunde geldiği için mahkemesini beklerken çalışmaya başlayabilecek.

Benzer Başlıklar

• 17
  • 16
  • 7
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |