Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2023 Green Card çekiliş başvuru tarihleri 6 Ekim - 9 Kasım 2021 olarak açıklandı. Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu için buraya tıklayın.
LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfına bağış karşılığında Yeşilkart Forum Başvuru Servisini kullanmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Doğum Yeri Kuzey Kıbrıs Olması Sorun Yaratır mı? • Merhaba ben hem KKTC hem de TC uyrukluyum. Doğum yerim KKTC ama babam TC uyruklu. KKTC uluslararası alanda tanınmayan bir ülke olduğu için eğer Green Card kazanırsam doğum belgemi kabul ederler mi? Veya Türkiye üzerinden bir şeyler yapabilir miyim?

  Bilen birisi cevaplayabilirse çok iyi olur teşekkürler.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @RTW, içinde söyledi: Doğum Yeri Kuzey Kıbrıs Olması Sorun Yaratır mı?

  Merhaba ben hem KKTC hem de TC uyrukluyum. Doğum yerim KKTC ama babam TC uyruklu. KKTC uluslararası alanda tanınmayan bir ülke olduğu için eğer Green Card kazanırsam doğum belgemi kabul ederler mi? Veya Türkiye üzerinden bir şeyler yapabilir miyim?

  Bilen birisi cevaplayabilirse çok iyi olur teşekkürler.

  Problem olmaz. Dogum belgeniz hala gecerli.

  Dogdugunuz ulkeyi Cyprus, province'i de North Cyprus olarak belirtebilirsiniz. • @crazycells Teşekkürler cevabınız için çok önemli bir soru sormak istiyorum izninizle. Ben KKTC de doğdum fakat TC pasaportu ile başvuracağım. Kazanmam durumunda doğum belgesi için KKTC belgesini mi yoksa TC elçiliğinden alacağım TC Doğum belgesini mi göndermem gerekir? Fakat orada da doğum yeri KKTC yazıyor bu bir sıkıntı yaratır mı? Doğrudan KKTC belgesini mi göndermeliyim yoksa doğum kktc olsa bile TC elçiliğinden alacağım doğum belgesi yeterli olur mu?

  Siz ne tavsiye edersiniz? • @RTW Tum islemlerinizde KKTC'den alinan dogum belgesini kullanabilirsiniz. Benim esim de Kibris dogumlu, o dogdugu zamanlar KKTC yoktu. Kibris'dan verilen dogum belgesini her turlu islemlerde kullanmisti. Simdi artik heryerde dogum yeri "Cyprus" olarak yaziyor.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @RTW, içinde söyledi: Doğum Yeri Kuzey Kıbrıs Olması Sorun Yaratır mı?

  @crazycells Teşekkürler cevabınız için çok önemli bir soru sormak istiyorum izninizle. Ben KKTC de doğdum fakat TC pasaportu ile başvuracağım. Kazanmam durumunda doğum belgesi için KKTC belgesini mi yoksa TC elçiliğinden alacağım TC Doğum belgesini mi göndermem gerekir? Fakat orada da doğum yeri KKTC yazıyor bu bir sıkıntı yaratır mı? Doğrudan KKTC belgesini mi göndermeliyim yoksa doğum kktc olsa bile TC elçiliğinden alacağım doğum belgesi yeterli olur mu?

  Siz ne tavsiye edersiniz?

  nerede dogduysaniz dogum belgesini oradan almaniz gerekiyor. Turkiye'deki bir bakima o belgenin sadece tescil edilmis hali oluyor, orijinali degil.

  O nedenle Kibris'tan alacaginiz belgeyi kullanabilirsiniz.


Log in to reply
 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152
Online

16.5k
Users

3.4k
Topics

237.1k
Posts

| | | |

Powered by NodeBB