Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kanada Turist Vizesi Başvurusu

• Kanada bizim bildigimiz anlamda pek turistik degil, bu konuda @LordBolton a katiliyorum. Deniz-gunes ve tarih-kultur turizmi olarak dusundugumuzde Turkiye ve avrupanin gerisinde kaliyor. Kis turizmi olark bakildiginda da Vancouver civarinin iyi oldugunu biliyorum. Onun disinda Kanada doga ve av turizmi ile biliniyor. Sonuc olarak Amerika kitasinda turistik olarak dusunuldugunde bayagi bir alt sirada.

• ⭐⭐

kanadaya sadece niagara selalesini gormek icin gidilir.

• Kanada'da yaşayan amcamın kızı var onun daveti üzerine vize almak kolaylaşır mı? Ya da hiç karıştırmamak mı lazım

• kanada da şu an turist vizeleri açık mı? red oranları ne durumda bilgisi olan var mı ?

• Günaydın,uzun bir aradan sonra herkese merhaba..Bu geçen süre zarfında 1 Amerikan vize reddi,1 Kanada vize reddinden sonra nihayet ikinci Kanada vize başvurusunda eşim Study permit,ben de (bir nevi yancı olarak)open work permit,ikizlere de study permitlerimiz onaylandı.Gerek buradan,kendimize bir nevi günlük bizim gibi Kanada hayali olanlarada ayrdımcı olabileceğini düşündüğüm instagram hesabım elelekanada'dan sorularınıza cevaplamaya yardımcı olurum.

• @theruhix, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

kanada da şu an turist vizeleri açık mı? red oranları ne durumda bilgisi olan var mı ?

Kanada turist vize başvuruları hiç kapanmadı sadece süreçler uzadı.Vize başvurusu yapabilirsin.2021 in vize onay-red istatikleri henüz açıklanmadı.

• @ikizbabasi öncelikle tebrik eder, yeni hayatınızda başarılar dilerim. Biz de eşimle kanadaya gitmeyi planlıyoruz. Sizin için özel değilse yaşadığınız süreçle ilgili bilgi almak isterim. Şehir, okul, danışman, ingilizce sınavı vs. ile ilgili genel olarak

• Merhaba ben 10yil önce ilk yurtdışı olarak kanada öğrenci vizesine başvurdum ve red aldım. 3 yıl önce tekrar öğrenci olarak başvurdum ve red yedim. Tabi bu başvuruların arkasından ABD öğrenci ve turist vizesi aldım. Hali hazırda turist var. Avrupa schengen girişleri ve vizesiz ülkeler mevcut. Kanadaya turist olarak eşim ve çocuğumla basvursam bu sefer vize alabilir miyim? Vize almamdaki amaç ilerde lazım olursa kullanırım. Şuan kanadaya gitme gibi bir niyetim yok açıkçası. Yada ben değil de eşim e öğrenci vizesi college için vize alıp ben ve çocuğum da yanımda gitmem için mi başvuru yapsam daha kolay mı alabiliriZ?
    Son olarak Usa da iken turist ile kanadaya basvursak turist için daha mı kolay vize alabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün kanada turist vizesine başvurdum. Resmen tüm günüm gitti. Bu kadar karmaşık ve zor bir şey az gördüm. 370 CAD verdik 2 kişi için. Abd vizemizin olması ve abd ye gidip gelmemiz avantaj diye düşünüyorum. Sonuç ne zaman belli olur bilmiyorum ama inşallah en kısa zamanda olur. Bugün değil ama en kısa zamanda süreci anlatacağım. Burada bulunsun çünkü hiç kimse yazmamış.

• ⭐⭐⭐⭐

Dün yani pazar günü sabah kahvaltıdan sonra uzun zamandır aklımızda olan Kanada vize başvurusu yapmaya karar verdim.
    Öncelikle yapmanız gereken ilk şey tarayıcınızın "Tarama Verilerini Temizle" demeniz lazım. Çünkü bunun yüzünden siteye giriş yapmayacaksınız. Sitemizin linki aşağıda...

Buradan kayıt olacaksınız. Kayıt olurken en önemli kısımlardan birisi olan sizden 4 tane güvenlik sorusu ve cevabı isteyecek sakın bu soruları ve cevapları unutmayın çünkü her girişte sizden bu bilgileri isteyecekler.

Mesela biz eşimle yani 2 kişi başvurduk ve yaklaşık 12 tane belge hazırlayıp yükledik sanırım. Sanırım diyorum gerçekten sayamadım artık. Doldurulacak formların hepsi sistem de var. Yanında "required" yazanlar mecbur doldurulmalı yoksa ödeme kısmına geçemiyorsunuz. Formları PC ye indirip açmalısınız yoksa saçma sapan bir uyarı yazısı çıkıyor. Bunu önceden söyleyeyim. Ayrıca Adobe u da güncelleyin bunu da hatırlatayım çünkü dijital imza atacağınız yerler olacak. Youtube da Necip Oğuz var onun videolarında kritik formların nasıl doldurulacağı anlatılmış. Link aşağıda...

Travel history ye ne koydun diyenler olabilir oraya powerpointte yansı hazırladım ve bu yansı pdf e çevirip oraya koydum. Kabul olur mu bilmem belki gülecekler belki anlamayacaklar ama başla çarem yoktu.

Bu arada belgeler kişiye özel. Herkesin durumuna göre belgeler geliyor. Ondan belgelerin ne olduğunu yazmıyorum zaten sistemde çıkıyor. Sıkıştığınızda da youtube a yazıp baktım bilginize.

Sabrınız yetti formları kazasız belasız tamamladınız parayı da yatırdınız sonrasında vfsglobal den randevu almalısınız. Ne randevusu diye soranlar için söyleyeyim biometrik randevu. Bu arada uyarmam gerek kritik husus mail adresinizi düzgün yazın çünkü her şey oraya geliyor. Çok önemli burası. Vfs den ne kadar erken randevu alırsanız o kadar erken vizenizi alırsınız. Bir not daha ekleyeyim kanada pasaportunuzun son kullanma tarihinde kadar size vize veriyor.

Herkes bir mektuptan bahsediyordu ben ve eşim bunun için saçma sayılacak bir şeyler yazıp gönderdik. Size de tavsiye ederim. Zorunlu değildi ama ben yazıp gönderdim İngilizce olarak.

Sisteme girmeden önce her şeyi dijital olarak hazırlayın. Yok sistem atıyor sürekli ve inanılmaz sinir bozucu ben uyarayım. Sorusu olan sorabilir aklımda kalan şekliyle yardımcı olurum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

• @denizci10, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Bugün kanada turist vizesine başvurdum. Resmen tüm günüm gitti. Bu kadar karmaşık ve zor bir şey az gördüm. 370 CAD verdik 2 kişi için. Abd vizemizin olması ve abd ye gidip gelmemiz avantaj diye düşünüyorum. Sonuç ne zaman belli olur bilmiyorum ama inşallah en kısa zamanda olur. Bugün değil ama en kısa zamanda süreci anlatacağım. Burada bulunsun çünkü hiç kimse yazmamış.

Kardeşim Amerika vizesi olanlara Can+ diye bir vize başvurusu var diye biliyorum, umarım ona yapmışsındır.

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü maalesef o kalkmış. şu an sadece abd den başvurursan varmış o vize.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bugün Vfsglobal den aldığımız randevu sonucunda biometrik verdik. Fotoğraf ve parmak izi. Sonrasında mail bekleyeceğiz bilgilendirme için. Giderken yanımızda başvuru sonrasında gelen 3 sayfalık belge, vfs den gelen randevu belgesi ve pasaport vardı. 11.00 daki randevumuza 10.45 de girdik. 10 dk içinde hem benim hem de eşimin işlemleri bitti. Pasaportlar bize geri teslim edildi. Onaylanırsa vizemiz tekrar gelip pasaportları teslim edeceğiz ve eve postalanması için adres bırakacağız. Bu süreç yaklaşık 30 ile 45 gün arası sürüyor. Yine haber veririm.

Bu arada vfs nin önünde yaklaşık 100 kişi vardı. 40-50 kişi sırada 40-50 kişi de arkalarda bekliyordu.

• ⭐⭐

@denizci10 bizde 4 kişilik aile için 11 Ağustosta online başvurumuzu tamamlayıp 17 Ağustosta VFSGlobal Ankarada turist vizesi biyometrik verdik, halen beklemedeyiz. Sizin sonucunuz hakkında bir gelişme olup olmadığını merak ettim haftaya 2 ay bitecek ama az önce https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/check-processing-times.html adresinden tahmini sonuçlanma gün sayısını 112 olarak gösterdi, yıkıldım resmen. GCda yeniden başvurumu da bugün yaptım ama artık hiç umudum yok takip etmeyeceğim sadece mayısta sonuçlara bakmayı planlıyorum. Sizi bir E2 vize grubu içinde takip ediyordum ama bir sürtüşme yaşadık başka birinin tavrı hoşuma gitmedi zaten E2 vizesine de sıcak bakmıyorum. Ayrıca sizin için danışmanlık firmanız hayırlı uğurlu olsun yeni gördüm. Sürecinizi ve durumunuzu merakımdan yazıyorum, örnek olduğunuz ve forum içi yaptığınız bilgilendirmelerden dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Yurtdışını aileme göstermeyi çok istiyor ingilizce olan bir yere gitmeyi tercih ediyoruz ama bu gidişle zor gibi yeşil pasaportlarımızı aldık olmazsa bir Almanya, İsviçre veya Hollanda düşüneceğiz. Yeter ki eşim ve çocuklarım bu duyguyu yaşasın, görsün öğrensin farklı ülkeleri kültürleri.

• ⭐⭐⭐⭐

@gariban öncelikle hakkımdaki düşünceleriniz için teşekkür ederim. Size kötü haber vermek istemem ama kanada vizesi için 6 aydır bekleyen insanlar varmış. Biz de eşimle 5 Eylül de biyometrik verdik ama verdikten sonra Telegram grupları var onlara girdim ben de o zaman öğrendim. Biz gitmeden inşallah alabiliriz diye dua ediyorum artık ama zor olduğunu da biliyorum. Bu süre zarfında bende İngiltere vizesine başvurdum. Onlar 1 ay içinde cevap veriyorlarmış sanırım. İngiltere vizesi ile ilgili şunu duydum 6 aylık vize alıp bir defa gir çık yaptıktan sonra her zaman vize alabilirsiniz dediler. Ondan elimizde bulunsun istedim. E2 vizesi ile ilgili düşünceleriniz gayet normal ama araştırma yapmaktan vazgeçmemenizi öneririm. Ben her gün yeni bir bilgi öğreniyorum. Bu işin sonu yok size de tavsiye ederim. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geleni yapacağımı da bilmenizi isterim.

• @denizci10, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@gariban öncelikle hakkımdaki düşünceleriniz için teşekkür ederim. Size kötü haber vermek istemem ama kanada vizesi için 6 aydır bekleyen insanlar varmış. Biz de eşimle 5 Eylül de biyometrik verdik ama verdikten sonra Telegram grupları var onlara girdim ben de o zaman öğrendim. Biz gitmeden inşallah alabiliriz diye dua ediyorum artık ama zor olduğunu da biliyorum. Bu süre zarfında bende İngiltere vizesine başvurdum. Onlar 1 ay içinde cevap veriyorlarmış sanırım. İngiltere vizesi ile ilgili şunu duydum 6 aylık vize alıp bir defa gir çık yaptıktan sonra her zaman vize alabilirsiniz dediler. Ondan elimizde bulunsun istedim. E2 vizesi ile ilgili düşünceleriniz gayet normal ama araştırma yapmaktan vazgeçmemenizi öneririm. Ben her gün yeni bir bilgi öğreniyorum. Bu işin sonu yok size de tavsiye ederim. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geleni yapacağımı da bilmenizi isterim.

Konsolosluktan dönüş oldu mu merak ettim 🙂 Turist/Öğrenci/Çalışma vizeleri için Kanada resmi sitesinde ortalama 133 gün "processing time" gösteriyor. Öğrenci ve çalışma için belki beklenebilir de turist için çok uzun süre bence. Can+ kalkması kötü olmuş, 2017 de 1 hafta içinde almıştım o vizeyi.
    Ayrıca Amerika'ya alternatif olarak Kanada'dan 2 yıllık study + 3 yıllık pgwp ile 5 yıllık bir oturma ve çalışma izni alınabildiğinden Kanada'yı da ciddi olarak düşünmeye başladım.
    Amerika ile kıyaslanamaz elbette ama 2023 sonuna kadar öğrencilere kampus dışı full time çalışma izni verecek olması (ve bu tekrarlanabilir gibi duruyor, işgücü düşüklüğünden), okul sonrası 1 yıl noc a,b,0 işlerinde çalışana da pr yolunu açması kağıt üzerinde çok olumlu duruyor ve daha planlanabilir bir yolculuk imkanı sunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@loremipsum merhaba maalesef henüz cevap gelmedi. Açıkçası çok da umudumuz yok yakın zamanda gelmesinden de. Çünkü telegram grubunda bazı arkadaşlar var 21 Haziran da başvurmuşlar halen bekliyorlar. Ben de Ocak hatta Şubattan önce olacağını düşünmüyorum. Alternatifleri düşünmeniz de fayda görüyorum.

• ⭐⭐ Banned

@loremipsum 2023 ten sonra iptal mi ediliyo okurken çalışma olayı 😞

• @Calibraturbo Hayır, bugüne kadar öğrencilerin yalnızca part-time (haftada 20 saat) çalışma hakkı vardı ve bu ay itibarıyla o süre full time olacak 2023 sonuna kadar. Şu an için beklentiler bu uygulamanın kalıcı olacağı yönünde ama en kötü senaryoda bu geçici bir hak olsa bile çalışma iznini kaldırmak gibi bir durum olmayacak, eski haline -20 saate- dönecek.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 arkadaşlar burada yazmıştım Kanada vizesi başvurusunda bulunduk eşimle ve 5 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Vfs ofisinde biyometriklerimizi vermiştik. Bugün öğlen 2 şer adet mail aldık ve sonuçlara baktığımızda vizelerimizin onayladığını ve pasaportlarımızı isteme maillerini aldık. İnanın hiç ümidimiz yoktu ama onaylandığını görünce çok sevindik. Belki bilmeyenler vardır Kanada Turist Vizelerini pasaportun bitim tarihinden 1 gün önceye kadar veriyor. Mesela 10 yıllık yeni pasaport çıkardınız 28 Kasım 2022 tarihinde ve başvuru yaptınız eğer onaylanırsa başvurunuz vizelerinizi 27 Kasım 2032 tarihine kadar veriyor. Ondan biz de eşimle beraber yeni pasaport çıkartıp hemen başvuru yapmıştık. Şimdi pasaportları VFS ofisine ya kargo ile ya da elden göndereceğiz. Yaklaşık 3 hafta sonra ister elden ister de kişi başı 572 TL ödeyip adresimize gelmesini bekleyeceğiz. Çoğu kişi bekliyor halen ama son 2 haftadır fazla sayıda turist vizesi sonucu gelmeye başladı Kanada'dan. Bizim sürecimiz 3 ay olmadan çok şükür olumlu olarak tamamlandı. Darısı isteyenlerin ve başvuranların başına. Kanada Vizesi Takip grupları var telegram da dileyen arkadaşlara linklerini atabilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |