Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kanada Turist Vizesi Başvurusu

• Merhaba arkadaşlar devlet memuru olarak 10 yıldır görev yapıyorum. Bakanlıktan Ekim 20 si adına Kanada turisttik gezi için resmi iznimi aldım. Eşim ve benim ve 3 yaşında ki oğlumuz ile birlikte ilk yurt dışı gezimiz olacak. Çekmiş olduğumuz kredi ve birikim ile birlikte 150.000 Tl paramız mevcut 6 gece 7 gündüz gezi planımız var. Aklımdaki bir kaç soruyu sizlere arz etmek istedim.
    1- Vizeye başvuru yapıp, sonuç alan arkadaşlarımın bekleme süreleri nelerdir ?
    2- Ailem ile ilgili yukarıda belirttiğim durumda vize uygunluğum sizce ne olur ?
    Çok teşekkür ederim.

• @crazycells konu hakkında bir düşünceniz var mı? Malum USA şuanda 2023 e randevu veriyor ve hiç kısaşacak gibi durmuyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reallife35, içinde söyledi: KANADA TURİST VİZESİ

Merhaba arkadaşlar devlet memuru olarak 10 yıldır görev yapıyorum. Bakanlıktan Ekim 20 si adına Kanada turisttik gezi için resmi iznimi aldım. Eşim ve benim ve 3 yaşında ki oğlumuz ile birlikte ilk yurt dışı gezimiz olacak. Çekmiş olduğumuz kredi ve birikim ile birlikte 150.000 Tl paramız mevcut 6 gece 7 gündüz gezi planımız var. Aklımdaki bir kaç soruyu sizlere arz etmek istedim.
    2- Ailem ile ilgili yukarıda belirttiğim durumda vize uygunluğum sizce ne olur ?
    Çok teşekkür ederim.

Uzun sure devlet memuru olmak, is yerinden alinan izne dair mektup ve yeterli maddi birikim... bunlarin hepsi oldukca olumlu... Yazdiklarinizdan tahminimce net bir gezi planiniz da var? O nedenle vize alabileceginizi dusunuyorum...

Eskiden bekleme suresi 60 gun idi ama bu surec pandemiden nasil etkilendi ben de bilmiyorum maalesef. Kanada Konsoloslugunun sitesine baktiniz mi pandemi surecindeki basvuru bilgileri icin?

• ⭐⭐

Suan kanada turkiye'den basvuru yapanlara soru isaretiyle bakiyor. Daha once bir yurtdisi tecrubenizin olmasi ,iyi niyet mektubunuza tatilinizi gunu gunune hatta saati saatine aciklikla yazmali ve daha onemlisi tr geri doneceginize inandirmalisiniz. ( gidipde donen %10diyorlardi 😁) .

• Sadece 6 gun icin o yol deger mi bilemedim 3 gunu zaten jetlag e gidecek. Kanada vize gorusmesi yapmiyordu 2016 da ben vize almistim oyle. Ama suan ne durumdadir bilemem. Ilk yurtdisi deneyiminiz ise cok dogru bir basvuru olmayabilir zira kanada ve abd bu sekildekilere genelde red veriyor.

• Ayrica yazilanlara ek olarak, Ekim 20'de gidiyorsunuz, Kanada buz tutmaya baslar o tarihlerde 😃

• @MySea, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Ayrica yazilanlara ek olarak, Ekim 20'de gidiyorsunuz, Kanada buz tutmaya baslar o tarihlerde 😃

Seyahat planinda Nunavut veya Saskatchewan ildugunu sanmiyorum. O nedenle pek soguk olmaz.

• Degerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. @sigmoidalmammal Planlarımız içerisinde uzay üssü, kütüphaneleri ve hokey macları bulunmakta. Ailecek soğuk havayı çok seviyoruz. Jetlag etkisi ile ilgili olarak tatilimizi 7 gece 8 gündüz yapma düşüncemizde bulunmakta.
    @MySea
    @HockeyUmpire2 Geri dönüş ile ilgili olarak taşınmaz gösterme imkanımız bulunmuyor. Lakin 6 yaşında bir köpeğimiz var. Birde meslek ve kurulu düzen

• Muslu Law Firm

@crazycells, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@reallife35, içinde söyledi: KANADA TURİST VİZESİ

Merhaba arkadaşlar devlet memuru olarak 10 yıldır görev yapıyorum. Bakanlıktan Ekim 20 si adına Kanada turisttik gezi için resmi iznimi aldım. Eşim ve benim ve 3 yaşında ki oğlumuz ile birlikte ilk yurt dışı gezimiz olacak. Çekmiş olduğumuz kredi ve birikim ile birlikte 150.000 Tl paramız mevcut 6 gece 7 gündüz gezi planımız var. Aklımdaki bir kaç soruyu sizlere arz etmek istedim.
    Çok teşekkür ederim.

Uzun sure devlet memuru olmak, is yerinden alinan izne dair mektup ve yeterli maddi birikim... bunlarin hepsi oldukca olumlu... Yazdiklarinizdan tahminimce net bir gezi planiniz da var? O nedenle vize alabileceginizi dusunuyorum...

Eskiden bekleme suresi 60 gun idi ama bu surec pandemiden nasil etkilendi ben de bilmiyorum maalesef. Kanada Konsoloslugunun sitesine baktiniz mi pandemi surecindeki basvuru bilgileri icin?

Merhabalar,
    Bu siteden tahmini sürece ilişkin bilgi alınabilir. Bilgilerinize.

• @Yusuf-Saraçoğlu çok teşekkğr ederim

• @reallife35 @reallife35 Selam,
    Kanada bu ay itibariyle turist vizelerini degerlendirmeye baslayacagini soyledi ancak gecen seneden beri bekleyen bir cok back log var. oncelik alabilmek icin belli kriterleri sagliyorsaniz (1. derece yakininizin burada olmasi gibi) vizenizi daha hizli degerlendirmeye calisacaklarini soylediler ama henuz bir hareket yok.

Kanada vizesinde degerlendirme yaparken sizinle birebir gorusmedikleri icin, evraklariniz disinda amacinizi destekleyen bir sey yok. iyi yazilmis bir niyet mektubu cok belirleyici olabilir. Niyet mektubu yazmanizin zorunlu degil, ama konsolosluk yetkilisiyle iletisime gecebileceginiz tek yol. Bu mektupta insanlara komik gelse de kopeginizden ve onu uzulerek yaninizda getiremeyeceginizden bahsedebilirsiniz. Emin olun etkisi olur. Devlet memuru olmaniz ve cocuklarinizin halihazirda Turkiye’de bir okulda ogrenci olmasi geri donecek olmanizi guclendirebilir. Turkiye’deki tasinir ve tasinmaz mulkleriniz de bunu kuvvetlendirebilir. Asil gormek istedikleri; seyahatinizi gercekten gezi amaciyla mi yoksa geldikten sonra burada kalma amaciyla mi yapmak istediginiz.

Jet lag’den problem yasayacaginizi sanmiyorum. Belki 1 gun olabilir ama zaten 7 8 gun icin gelirseniz bunu umursamadan gezinize odaklanirsiniz. Ama buranin cok buyuk bir cografya oldugunu ve bazen 2 sehir arasindaki yolun bile inanilmaz derecede uzun oldugunu unutmadan programinizi yapin. Ekim 20 cok soguk olmaz, o konuda korkmaniza gerek yok.

• @kokyay değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Tüm arkadaşlar bizleri cesaretlendirdiniz. Oğlumuz 2.5 yaşında düzeni doktoru hepsi burada tek amacımız gezmek, tekrardan çok teşekkürler arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐

Niyet mektubunu Türkçe mi yazalım İngilizce mi?

• @denizci10 Ingilizce olmasi lazim diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@kokyay bu arada greencard vizenizi aldınız mı? Kuzenim 4bin lerde kazanmıştı o aldı da. Merak ettim siz de aldınız mı diye?

• @denizci10 Maalesef alamadim. Kanada Konsoloslugu henuz Dv vizesi islemedi. Mahkeme disinda pek bir sans kalmadi gibi. Pek umudum yok kisacasi.

• ⭐⭐⭐⭐

kanada vize başvurusunda bulunan var mı? ben başvuru yapamıyorum. yardımcı olacak olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• @denizci10 selam,
    Asagidaki adresten profil olusturup kendiniz basvuru yapabilir ve evraklarinizi yukleyebilirsiniz. Her sey online isliyor zaten Kanada’nin tum vize turleri icin.

• Vize red oranlari pandemiden sonra nasil oldu acaba nereden ogrenebiliriz acaba? Turistik ben de basvurucam

• @simurg9492
    Selam,
    Su an turist vizelerini degerlendirmiyorlar. Ocak, Subat ayindan beri bekleyenler var.

Vize red ya da onaylari basvuru sahiplerine gore degisiklik gosteriyor. Su donemde red, bu donemde onay gibi dusunmeyin. Her basvuru spesifik olarak degerlendirilir.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 8
  • 24
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |