Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZaferY Ekran görüntülerini göremiyorum. Tekrar yükleyin isterseniz.

• @knnrn yükledim sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZaferY Sıfır gelir olduğu için çıktısını alıp IRS'e posta ile göndereceksiniz. Turbotax sadece size formları hazır hale getirmede yardımcı olmuş oluyor.
    Vergi iadesi adından da anlaşılacağı üzere, ödenmiş verginin iadesi şeklinde oluyor. Ödenmiş vergi yoksa sadece daha önce almadığınız stimulusları alırsınız.

• Sayın @knnrn çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Turbotax ın 30 dolarlık bir paketi var. onu satın alırsak Turbotax IRS'e beyanı kendisi mi gönderiyor acaba? ne dersiniz ?

• @ZaferY Geliriniz belli bir sinirin altindaysa TurboTax uzerinden bedavaya bildirim yapabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZaferY Hayır, ücretli de olsa yapamazsınız. IRS sistemi sıfır gelirle kabul etmiyor. Sadece posta ile yapabilirsiniz.

Şurada sıfır gelirle online yapmak için ufak bir hile önerilmiş: https://support.taxslayer.com/hc/en-us/articles/360015902391-What-if-I-don-t-have-any-taxable-income-
    Buna göre 1 dolarlık faiz geliri beyan ediyorsunuz, bu yolla sistem sizi otomatik olarak reddetmemiş oluyor. İsterseniz böyle yapın.

• Genel bilgi notu geceyim : FBAR yaparken , Turkiyedeki bankalardaki musteri numaranizi vererek yapabilirsiniz. İlla hesap numaralarini hepsini degil, musteri numaranizi vererek banka bilgisini yapabilirsiniz.

• @knnrn Tekrar merhaba Kenan bey, bir soru daha sormak istiyorum izninizle:
    TurboTax üzerinden işlemleri gerçekleştirdim bütün adımları takip ettim ve en sonunda bu çıktı. Benim bu kaydettiğim 1040 formunun çıktısını alıp ABD'deki IRS'e mi postalamam gerekiyor artık?
    Teşekkürler...

Tax foto.jpg

NOT: Tekrar tekrar sorduğumun farkındayım ama geçen sene e-file ederken bu sene postalıyor olmayı kabul etmiyor zihnim mantığım. Değişen bir şey olmadı çünkü, gene gelirimi $0 olarak gösterdim (çünkü öyle, gelirim yok).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus Evet, posta ile gönderin sadece. Geçen yıl neden öyle oldu bilmiyorum, normalde sıfır gelir için sistem e-file kabul etmez.

Bu yıl da e-file yapmak için 1 dolarlık faiz geliri hilesini yapabilirsiniz, bunda bir sakınca yok.

• DHL Express ile İstanbul - Texas Austin'deki IRS merkezi için Cuma günü teslim olacak şekilde evrakımı 69 Euro yani 695 liraya yolladım. Eğer @knnrn beyin fikrini önceden görmüş olsaydım belki e-file edebilecektim ama kısmet 🙂 Türkiye'den dosya göndermek isteyenlere de fikir olsun aşağı yukarı rayiç buymuş.

İnşallah ileride sıkıntı sorun çıkmaz. Çok korkuyorum vergi işinden. Allah kısmet eder de şu naturalization zamanı geldiğinde başıma iş olsun istemiyorum 🙂 $0 yazmam sorun olur mu? Yani, cidden beyan edecek bi gelirim yok, ne yazacağımı da bilemedim...

• Selam forum ahalisi,

Bugün niyet ettim, vergimi halletmeye fakat durum biraz sıkıntılı daha önce tecrübesi olanlar yeşillendirirse sevinirim.

• 2 kez gir çık yaptım.
    • Hanım’ın ve çocukların greencard’ı henüz yok.
    • Tüm gelirim Türkiye’de ki şirketimden.

TurboTax ile görüştüm. En iyisi 2020 için bekar olarak doldurman denildi. Doğru mu? Yoksa hiç doldurmamak daha mı iyi? Amacım sorumluluğumu yerine getirip niyetimin ciddi olduğunu vurgulamak.

• ⭐⭐⭐⭐

@YollardakiAdam Benim durumumda aynı Eşimin Green yok. 2 senedir beyanımı bekar olarak dolduruyorum. Bu bildirimi Tax office vasıtasıyla yapıyorum. Çünkü eşlerimiz ABD hükümlerine tabi değil ve vergi mükellefi değiller O açıdan vergi bazında bekar olarak doldurman gerekiyor.

• İlk beyanımı yaptım. TurboTax kullandım kafam rahat olsun diye. 30dk içinde IRS’den kabul edildiğine dair mail geldi. Çok da büyütecek bir şey değilmiş halbuki o kadar zor bir süreç gibi görünüyordu ki!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

IRS aylardır vergi beyanımı onaylamamıştı. Geçen gün kontrol ettiğimde onaylandığını, ancak değişiklik yapıldığını gösteriyordu. Vergi iadesi miktarını 4500 dolardan 6900 dolara çıkarmışlar. Neden böyle yapmışlar anlamadım, ancak bir mektup göndermişler. Yeni doğan bebek için son stimulus yatmamıştı, ancak aradaki fark stimulus miktarından fazla. Bir itirazım olduğundan değil, ama merak ettim 🙂

Screenshot_20210516-081237_Chrome.jpg

• @knnrn Biden Amca ufak suprizler yapmis sana😁 Vergi beyanini ne zaman yapmistin? Benim 2 ay oldu hala bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal 24 Şubat'ta göndermiştim. Beklediğime değdi. 🙂

• Yaklasik 30 milyondan biraz fazla tax returns, manual islem nedeniyle henuz approve yapilmadilar. Yani bunlarin hepsinin IRS memurlari tarafindan tek tek gozden gecirilmesi ve ondan sonra onaylanip, refundlarin gonderilmesi gerekiyor. Stimulus odemeleri nedeniyle tax return islemlerini geriye atmislardi, gecen haftadan bu yana yeni yeni islem yapmaya basladilar. IRS sozcusu gecen haftaki aciklamasinda, bazilarinin yaz sonuna kadar surebilecegini belirtti.

• @knnrn American rescue plan sebebiyle advance tax credit’leri geri odemesinde (baska bir deyisle tax refund’dan mahsup edilmesinde) degisiklik yapildi. Mayisin birinci haftasinda IRS formlari yenilendi. Bu tarihten once bildirim yapan bazi kisiler hesap ettiklerinden fazla return aliyor anlasilan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea @sadriabi Yukarıdaki rakama ilave olarak 3500 dolar daha yatmış. IRS'ten gelen iki ayrı ödeme şeklinde görünüyor. Bu 3500 dolar ne içindir bilen var mı? Stimulusları zaten almıştık. Geçen yıl eşim çalışmadı, herhangi bir işsizlik parası da almadı. Acaba onunla ilgili bir şey mi?

• @knnrn Oncelikle parayi gule gule harcayin! Ne icin gonderdikleri hakkinda hicbir fikrim yok. Cocuk parasi olabilir mi? Bu yil o kadar cok degisiklik yaptilar ki, kesin olarak sudur budur demek zor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |