Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AYSY33 inşallah bugün kalan son 3 arkadaşımızda vizesine kavuşur, dv20-21 de ap süreci sonlanmamış arkadaşımız kalmamıştı, umarım dv22 dede kalmaz

• 31 Ağustos 2022 eşim ile mülakata girip AP ye kaldık. Mail'de gönderdikleri formda istedikleri bilgileri girerek 8 Eylül 2022 geri gönderdim. 21 Eylül'de işlemimizin tamamlandığına dair mail aldık. 26 Eylül'de pasaportlarımızı gönderdik. 29 Eylül'de durumumuz "APPROVED" olarak güncellendi. Darısı sabırla bekleyen tüm arkadaşlara....

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ilgili başlık FY2023 - FY2024 olarak aşağıdaki başlıkta devam edecektir.
    AP süreçleri bitenleri tebrik ediyor, devam edenlere de bol sabırlı beklemeler diliyoruz.

FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @Hüseyin-Postacı sizin apye dusmeme sebebi nedir?yada hangi renk gorum aldiniz?Bende F2 statusundeyim ve gorusmem 27 eylulde oldu.maas bordromu gondermemi istedi sadece.

• Merhabalar. Mülakat sonrası sarı renkli 221g formu alıp AP işaretlenmemiş, sadece CEAC e yüklenmesi gereken bir dökümanın işaretlenmiş olması, AP ye kalmak demek olmuyor değil mi? Bana mülakatta sadece eksik dökümanın yüklenmesi gerektiği sonrasında vizemin basılacağı söylendi ancak dökümanı iletmiş olsam da AP ye kalabilir miyim diye endişelenmiyor değilim.

• ⭐⭐⭐

@drserdar hayır eksik evrak sebebi ile kaldıysanız genelde bırakmıyorlar. Hatta pasaportunuzu gönderdiğiniz zaman vizenizi bassalar bile sisteme biraz geç düşebiliyor o yüzden gönlünüzü ferah tutun çünkü vizeniz eksik evragı gönderdikten sonra basılacak

• @waterman Cevap için çok teşekkürler. Zaten CEAC'te askerlik durum belgesini göremediler onu da mülakat çıkışı hemen yükledim. Pasaportu ais.visa.info daki yönergelere göre, posta talimatının 2. sayfası ve sarı 221g dökümanı ile beraber postaladım. Cuma da ellerine ulaştı. Bakalım kaç gün sürecek.

Bu arada belgenin CEAC de civil documentsin optional documents kısmına yüklenmiş olmasına rağmen mülakatta görünmemesinin sebebi ne olabilir sizce? Sonuçta "accepted" olan bir belge. Açıkçası mülakattan sonra yüklediğim belge de görünmez diye endişeleniyorum. Belirsizlik yaratıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar ilgili sistemler online çalışan sistemler biliyorsunuz. yüklerken yaşanan bir veri kaybı ya da buna benzer bir durum olabilir. ya da ilgili evrağın tarihi geçmiş olabilir, bilemiyorum.

bu tür konular için endişeli olmayın, bir daha yüklersiniz eğer yine görünmezse. önemli olan mülakat almanız.

dilerseniz [email protected] adresine ad-soyad, doğum tarihi, dosya numara bilgilerinizi içeren bir mail atıp ilgili eksikliği giderdiğinizi ve evrağı tekrardan yüklediğinizi bildirien bir mail atın. belgeyi görüp görmediklerini teyit edin.. eğer yine ulaşamazlarsa size dönüş yapacaklardır.

• @gucarslan Cevabınız için çok teşekkürler. Mutlaka dikkate alacağım.

• Benumbed onaylanmadı hala ap deyim ve çok sinir bozucu olmaya başladı dosyaya en son ekimde bakmışlar takip ediyorum bir sebepte yok ap ye kalmam için anlam veremiyorum @AYSY33

• Merhaba
    Doktoradan kabul alıp f1 vizesi aldım. Fakat eşim f2 vizesinden red aldı. Kendisinin daha önce yaralamadan cezası var 1 yıl 10 ay ve 88 gün ceza evinde kaldı. Mülakatta dosyaları inceleyeceğiz diye 221(g) kağıdı verdiler ve pasaportla birlikte dava dosyalarını istediler. Bugun red olarak gözüküyor sistemde. Daha önce böyle bir süreç yaşamış olan var mı? Ne önerirsiniz? Tekrar başvurmalı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozel telaş etmeden önce bu başlığı okuyun lütfen; https://yesilkartforum.com/forum/post/240589
    ceac statülerinin neden öyle göründüklerini burada detaylıca anlattım.

mahkeme evraklarını ve ilgili suçun kanun maddesini yeminli türcüme ettirip zaten mülakata götürmeniz gerekirdi, eğer götürmediyseniz zaten AP yaşamanız çok normal.
    mail ile size bir DS5535 formu geldi mi, doldurdunuz mu bu formu?

• Merhaba,
    Aslında okudum ve yanımızda götürmüştük. Görevli bunları geniş zamanda okuması gerektiğini söylemiş. Sanırım bir iletişim sorunu da yaşamış eşim çünkü ingilizce bilmiyordu ve görevlinin de türkçesi çok iyi değilmiş. Sonrasında herhangi bir mail gelmedi, form da göndermedi konsolosluk. Bizi endişelendiren refused - ap - refused şeklinde güncellenen statü durumu oldu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozel eger son olarak refused olarak güncellendiyse, başvurunuz reddedilmiştir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S serkanylmz 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |