Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Merhabalar,

20 Ağustostaki mülakatta AP aldıktan sonra bugün (23 Ağustos) elçilikten DS-5535 formu emailı aldım.

Mülatta eksik evrağım yoktu. Hatta siyahi beyefendi "The documents are perfect" demişti.

Hiç evlenmedim, hiç çocuk yapmadım, hiç sabıkam yok, başka bir ülkede yaşamışlığım yok. Oldukça yalın bir dosyam var.

Mülakattan sonra pasaportumu iade ettiler.

DS-5535 formu nasıl doldurulur konusunda içerik bulamadım. Kafama takılan bazı konular var.

• "1- Personal Information":

Case Number/Visa Type/Classification: 2021EU7xxx / Diversity / ???

Diversity doğru mu?

Classification nedir?

Diversity Visa dogrudur, DV olarak da belirtebilirsiniz.

• "2- Passport and Travel History":

Word dokumanında Yes / No cevaplarını nasıl işaretleyebilirim? Elle doldurulup posta ile yollanacak olsaydı yuvarlak içine alırdım. Ama word belgesini email atmamı istiyorlar.

Yanlarina "X" isareti koyabilirsiniz.

Ayrıca "Have you ever held a passport other than the passport listed in your visa application" sorusu için, çekilişi kazandıktan sonra başvururken kullandığım pasaportu yenilemiştim, mülakata her ikisini de götürmüştüm. Bu soruya cevap olarak bunu mu belirtmeliyim? Hayatı boyunca sadece bu iki pasaportum oldu. (Eskisi ve yenisi)

Bu iki pasaportun bilgilerini tekrar yazin isterseniz, ikisi de onlarda bulunsun.

• "3- Relatives"

Kardeşim, eşim, çocuğum yok. Buraları boş mu bırakayım ya da Amerikan usülü "N/A" diye mi yazmalıyım?

n/a uygundur...

• "4- Address and Contact Information"

Bu bilgileri DS-260 formunda doldurmuştum. 1992 yılından beri yaşadığım her adresi yazmıştım. Tekrar girmeli miyim? Geriye dönüp baktığımda sadece 1992-1999 arası yaşadığım adreste bir kelimeyi yanlış yazmışım. Düzeltmem gerekir mi?

Telefon ve eposta adresleri de aynı. Tekrar girmeli miyim?

Eger vereceginiz bilgiler DS-260 formunda verdiginiz cevaptan farkli degilse o durumda tekrar cevaplamaniza gerek yok.

• "5 - Social Media"

Yıllar önce açtığım ve neredeyse hiç kullanmadığım bir Facebook hesabım var. Kanallara abone olmak için bir Youtube hesabım var. Hiç kullanmadığım bir Instgram hesabım var. Sosyal medya kullanan, içerik üreten biri değilim. Bu 3 hesabı DS-260 da belirtmiştim. Tekrar mı yazayım?

Eger DS-260'da belirttiyseniz tekrar belirtmenize gerek yok.

• "6 - Employment History"

Bunları da DS-260 da doldurmuştum.

DS-5535 formu bana ticaretteki "hiç mi yok" sorusunu hatırlattı. Müşteriye "o mal yok" dersiniz "hiç mi yok" diye sorar.

"Supplemental Questions" diyor ama DS-260 da sorduklarını tekrar soruyorlar.

Yardımcı olabilir misiniz?

Sayin @smartcells 'in dedigi gibi sizi, ayni veya benzer isme sahip diger kisilerden ayirmak icin soruyorlar, DS-5535 formunda son 15 yildaki bilgileri sorduklarini vurgulamak isterim, ama bu bilgileri DS-260 formuna zaten yazdiysaniz aynilarini yazmaniza gerek yok, eger son 15 yili tamamen DS-260 formuna aktarmadiysaniz lutfen bu tarihleri icine katarak bir daha cevaplayip gonderin.

• @crazycells Teşekkürler.

İlgili kısımların altına (mesela contact kısmının altına)

"I have provided all of my addresses and contact information since 1992 in the DS-260 form."

gibisinde açıklayıcı cümleler yazmak faydalı olur mu? Sadece boş bırakınca sanki görülmemiş, atlanmış gibi durmasın?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

@crazycells Teşekkürler.

İlgili kısımların altına (mesela contact kısmının altına)

"I have provided all of my addresses and contact information since 1992 in the DS-260 form."

gibisinde açıklayıcı cümleler yazmak faydalı olur mu? Sadece boş bırakınca sanki görülmemiş, atlanmış gibi durmasın?

uygundur 👍

• 20 sindeki guncellemeden sonra bugun oglen yenir guncelleme daha geldi 🙂 insallah artik bu hafta bu izdirap biter de kurtuluruz......

26 temmuz refused
    27 temmuz ap
    20 agustos ap
    24 agustos ap
    sanki az kaldi 😞 🙂

• @Ecem-Kopuz Buraya yazıyorum yarın haber gelir 🙏☺☺☺

• @emiço agzinizdan bal damliyor hocam :))) yarin new york saati ile sabah 6 da ayaktayim, tr de saat 13.00 olmus olcak 😃 biriniz benim icin bakin 😃 uyandirin beni hahah

• @Ecem-Kopuz Gozunuz aydin hocam. Yazdigima geldiniz💕💕💕

• @emiço evet hocam, kerametin sizde oldugunu dusunuyorum hehe
    🙂

• herkese merhabalar, bu sabah sonunda ISSUED oldu esimin vizesi! oncelikle bu surecin psikolojik olarak beni cok yiprattigini belirtmek istiyorum ancak bu forum ile tanisinca burada insanlarin tecrubelerini okudukca, mumkun olan ve olmayan seyleri gordukce sureci yonetmem daha kolay oldu. Ben suande new yorktayim ancak vizeden dolayi esimden ayri kalmak zorunda olacaktim, bu sabah sonunda onun da dependant vizesi onaylandi cok sukur. bu surecte bana her kosulda destek olan ve kahrimi ceken @gucarslan a ne kadar tesekkur etsem az, kendisini life long close friend listeme ekledim 😃 ve tum sacma sorularima buyuk bir ozen ve kibarlikla sabirla yanit veren @crazycells e de cok tesekkur ederim, ayrica bizim gibi egitim gonullusu olup bu sureci ayni sekilde yasayan @emiço f hocama da cok tesekkur ederim. iyiki varsiniz siz olmadan gercekten sag kalamazdim, yorucu bir surec umarim tum arkadaslarimiz tez vakitte issued olur! 26 Temmuz interview
    27 Temmuz AP
    20 Agustos AP
    24 Agustos AP
    25 Agustos ISSUED ❤ ❤

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ecem-Kopuz yani demiştim demek istemiyorum ama demiştim 🙂
    gözünüz aydın, çok sevindim sizler adına.

yolunuz da bahtınız da açık olsun!
    ait olduğunuz topraklardasınız artık, şimdi onlar düşünsün!!

• @muratisik Şöyle bir hatırlatma yapayım, burada şöyle bir fark var onu gözden kaçırmayın lütfen. DS-260 formunda 16 yaşından sonra yaşadığınız yerleri soruyordu. DS-5535 formunda son 15 yılda yaşadığınız yeri soruyor. Ds-260 formunda cevaplar ve yıllar kişinin yaşına bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ds-5535 formunda son 15 yıl dediği için adreslerin 2006 yılından başlaması lazım gibi duruyor(2021-15:2006). Umarım kısa sürede tüm AP süreçleri çözülür herkes vizesine kavuşur.

• @Ecem-Kopuz şükürler olsun tekrardan. Böyle bir muamma dilerim ki yaşanmaz bir daha ki şanslı tarafta görüyorum kendimizi, velhasıl kısa sürdü.. Herşey gönlünce olsun tekrar hayırlı olsun💕

• @Ecem-Kopuz yeahh🧙♀️Kurtulduk senden de😂

• @gucarslan bir kac gun sonra ben de demistim diyecegim 🙂

• @emiço evet su AP ye takilan tum kader arkadaslarima allahtan sabir dilerim 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ecem-Kopuz gözünüz aydın hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ecem-Kopuz, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

herkese merhabalar, bu sabah sonunda ISSUED oldu esimin vizesi! oncelikle bu surecin psikolojik olarak beni cok yiprattigini belirtmek istiyorum ancak bu forum ile tanisinca burada insanlarin tecrubelerini okudukca, mumkun olan ve olmayan seyleri gordukce sureci yonetmem daha kolay oldu. Ben suande new yorktayim ancak vizeden dolayi esimden ayri kalmak zorunda olacaktim, bu sabah sonunda onun da dependant vizesi onaylandi cok sukur. bu surecte bana her kosulda destek olan ve kahrimi ceken @gucarslan a ne kadar tesekkur etsem az, kendisini life long close friend listeme ekledim 😃 ve tum sacma sorularima buyuk bir ozen ve kibarlikla sabirla yanit veren @crazycells e de cok tesekkur ederim, ayrica bizim gibi egitim gonullusu olup bu sureci ayni sekilde yasayan @emiço f hocama da cok tesekkur ederim. iyiki varsiniz siz olmadan gercekten sag kalamazdim, yorucu bir surec umarim tum arkadaslarimiz tez vakitte issued olur! 26 Temmuz interview
    27 Temmuz AP
    20 Agustos AP
    24 Agustos AP
    25 Agustos ISSUED ❤ ❤

hayirli olsun, gozunuz aydin. 👍

• Merhabalar bugünkü vize görüşmemde ben de AP’ye kaldım.Pasaportumu geri verdi, mail gelecek dedi ve bugün mail geldi. Akşam eve döndüğümde doldurup göndereceğim. Akabinde pasaportunu bize göndermeni isteyeceğiz dedi.
    Çok sınırlı bir süre kaldığından bu zamanlarda AP süreci Eylül ayı sonuna kadar tamamlanır mı?

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera bunu bilmemiz elbette mümkün değil ancak tek bildiğimiz son aylarda AP süreçleri oldukça hızlı çözülüyor. umalım ki sizinki de böyle olsun..
    bol sabırlı beklemeler, umudunuzu kaybetmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |