Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

• @waterman evet 9 eylülde tekrar randevusu oldu yeni pasaportu bildirdiğim için

• @Quaresmarda gerçekten akıl almayacak derecede saçma bir durum. Bence dava açmalısınız. 2019'dan beri AP'de kalmak ne demek?! Sözde "demokrasi ve insan haklarını savunan dünyanın en güçlü ülkesi" insanları düşürdükleri durumları hiç düşünmüyorlar. Yaklaşık 3 aydır ben de F2 vizesinde AP'deyim. Eşimden ayrı durumdayım ve çok üzgünüm. Neden AP'deyim? Ne zaman sonuçlanacak? İdari İşlemimin son durumu nedir? Hiçbir sorunun cevabı yok. Hayatımda bu kadar belirsizliğin içine düştüğüm başka bir durum hatırlamıyorum.

• arkadashlar bende ailede 4 kishi idiz hepimiz refused ,2 once ben (main aplicant) refused kaldim ama ailem refusedden ready gecdi ve hala oyle duruyor. bunun anlami ne oluyor ? 2 gun kaldi cok endisheliyim. lutfen fikir bildirin .

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

30 eylüle kadar vizeniz basılmazsa maalesef hakkınızı kaybediyorsunuz. Beklemekten başka hiçbir çareniz yok. @Azer-Huseynov

• @waterman onu bende biliyorum , ne anlama geldiyini bilmiyorum neden durduk yere ready oldu ?

• @Azer-Huseynov merhaba derivative ler bazen ready bazen refused de görüntülenebiliyor. Önemli olan applicant ın durumundaki değişimler. Umarım çok kısa sürede issued görürsünüz. Bol sabırlar

• Bu gün mail aldək onaylandı pasaportunuzi gönderin . Ama status hala refused .problem olurmu?

• @ilkin001 sorun olmaz, e-mail tüm durum güncellemelerinden daha önce mevcut durumu haber verir.Siz pasaportunuzu gönderin lütfen

• @Muhtaradana teşekkürler

• Halen greencard sürecinde AP'si tamamlanmayan var mı?

• @SUV2019 evet ben ( 149 gun gecti

• ⭐⭐⭐

Yarın mali yılın son günü..
    Burdan AP’ye kalıpta vizesini alamayan herkesi tebrik etmek istiyorum. Vermiş olduğunuz emekten tutun sabrınıza hayran kaldık emin olun bize de sabır konusunda cok şey öğrettiniz. Henüz bitmiş değil hala 1 gün var evet biliyorum ama gerçekçi olmak gerekir artık. Yarından itibaren 2022Fy resmen kapanıyor. Umarım 2024 talihlileri arasında tekrardan olur bu şansı tekrardan elde edersiniz. Herkese hayatında bol şans dilerim 2024’e forum aracılığı ile başvurmayı unutmayın. 🙂

• Merhaba,
    Facebook gruplarında AP'yi avukat yolu ile sonuçlandırdığını yazan biri vardı. Bende onunla ilgili sorular sormuştum. Joshua L. Goldstein adında bir avukat (Sanırım ilgili grubun yöneticisi) istersen durumunu bedava inceleyelim dedi. Bende bilgileri verdim incele dedim. Bir görüşme yaptık, bu gün tekrar görüşme yapacağız bakalım nasıl bir yol takip ediyorlar ve kaça mal olur. Bu tarz yöntemi deneyen olmuş mu? Benim vize J1 24 hazirandan beri bekliyor.

• @Yuksel-Celik evet muhtemelen vakanın hızlı sonuçlandırılması için mandamus davası açıyordur. Mandamus davası açarak uzun süreli AP leri sonuçlandırma ihtimaliniz var ama sadece bu bir ihtimal.

• Bu gün avukatlık firması ile zoom dan toplantı gerçekleştirdim. Müracaat ettikten sonra genelde 2 -2,5 ayda AP nın sonuçlandığını söylediler. Ücret olarak 6000$ talep ettiler. 3500 peşin kalanı sonra. Çıkmaması durumunda geri ödeme yok.

• ⭐⭐⭐

Sizin başvurduğunuz vize türü göçmen mi göçmen olmayan mıydı peki? @Yuksel-Celik

• Göçmen olmayan J1

• ⭐⭐⭐

3.500 doları gözden cıkarırım diyorsanız şansınızı deneyin tabi. İşe başlama tarihinizi belirterek konsolosluga mail atarak şansınızı da deneyebilirsiniz tabi. İdari işlemler ABD'de yürütüldüğü için
    konsolosluğun bir etkisi olmuyor. @Yuksel-Celik

• @SUV2019 Bildiğim 3 kişi var.. Bugün inşallah süreçlerini olumlu sonuçlandırırlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |