Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ecem-Kopuz, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

bugun attigim emailden sonra, tarih update'i 16 agustos oldu bilemiyorum tabiki mail ile ilgisi varmi, tablo soyle,
    26temmuz gorusme refused,
    27 temmuz AP
    9 Agustos AP
    16Agustos AP
    buraya ozellikle yaziyorum ileride benzer durum yasayanlara rehber olsun diye.

Bir memur hesabiniza girip bakinca da sistem o gun guncellenmis olarak gorunuyor, bilginize.

• evet oyleymis 🙂

reddedeceklerse de etsinler, bu sekilde beklemek de pek hos degil gercekten... 26sindan beri surekli diken ustundeyiz officer 3 hafta dedi, beyani buydu. bilmemiyorum, pasaportu geri gondermedikleri icin bir umut var sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ecem-Kopuz, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

evet oyleymis 🙂

reddedeceklerse de etsinler, bu sekilde beklemek de pek hos degil gercekten... 26sindan beri surekli diken ustundeyiz officer 3 hafta dedi, beyani buydu. bilmemiyorum, pasaportu geri gondermedikleri icin bir umut var sadece.

maalesef sureyi tahmin etmek cok zor. Cogunlukla ilk 60 gunde sonuclaniyor idari islemler, ama daha uzun surme ihtimali de var.

• herkese selamlar,

bir sorum olacak cok kafam karisti, tabi forumun neredeyse ilk gunlerine kadar gittim herkesin tecrubesine baktim:)

• mulakatta esime biliyorsunuz mavi kagit verildi ancak pasaportu alindi iceri, 24 gundurde bekliyoruz efenim.
      velhasil bu kagitlarin renklerine gore bir ozelligi var mi?
      okudugum cogu kisi sari kagit almis ve onlarin caseinde hep onaylandiniz denilmis ve pasaport bir kac gun sonra geri gonderilmis,

officer esime sadece mavi kagit verdi 2-3 haftaya belli olur dedi, 221g formu mavi renk olan, bizim surecimiz sari ve yesilden farkli mi mesela, bu renklerin bir onemi var mi 🙂

(not: forumdan beni atmayacaksiniz dimi sacma sorularimdan dolayi heheh:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

herkese selamlar,

bir sorum olacak cok kafam karisti, tabi forumun neredeyse ilk gunlerine kadar gittim herkesin tecrubesine baktim:)

• mulakatta esime biliyorsunuz mavi kagit verildi ancak pasaportu alindi iceri, 24 gundurde bekliyoruz efenim.
      velhasil bu kagitlarin renklerine gore bir ozelligi var mi?
      okudugum cogu kisi sari kagit almis ve onlarin caseinde hep onaylandiniz denilmis ve pasaport bir kac gun sonra geri gonderilmis,

officer esime sadece mavi kagit verdi 2-3 haftaya belli olur dedi, 221g formu mavi renk olan, bizim surecimiz sari ve yesilden farkli mi mesela, bu renklerin bir onemi var mi 🙂

(not: forumdan beni atmayacaksiniz dimi sacma sorularimdan dolayi heheh:)

dediginiz gibi bunlarin hepsinin ayri anlamlari var, fakat maalesef renklerin anlamlarini unuttum 🙂 o nedenle sorunuza net cevap veremeyecegim.

Hangi konsoloslukta vize almistiniz, hatirlatir misiniz? Istanbul muydu? Ankara miydi?

• ⭐⭐⭐

@crazycells @Ecem-Kopuz su mesajda renk kodlarindan bahsedilmis ama dogrulugundan emin degilim: https://yesilkartforum.com/forum/post/70013

• Merhaba 2 Ağustosta eşi ve ben j1/j2 vize görüşmesine gittik görüşme güzel geçti. Pasaportlarimizi geri vermeyip mavi bir kagit verdiler (221g). Yaklasik 20 gundir hic bir guncelleme yok ceac sayfasinda. Ne bir geri dönüş nede bir mail atıldı. Ds 2019 formunda başlangıcımız 15 Ağustostu. Bu durum ne kadar daha sürer veya benzer durum yaşayan var mı. Teşekkürler şimdiden..

• @crazycells gorusmemiz istanbuldaydi, eski bir konsolos calisani kagitlarin renginin cok bir onemimin olmadigini soyledi. onemli olan baktiklari sey, genelde isim beznerlik arastirmalari cok uzun surer dedi.

• @keysnambır cok tesekkur ederim, okadar farkli farkli seyler varki buna da bir bakayim 🙂

• @emiço selam ayni durumu biz yasadik, bizde akademik vizeyiz. Benim vizemi 7 gun sonra gonderdiler. esiminki 24 gundur konsoloslukta ve ne bir soru ne bir haber yok, bekleyin diyorlar. Bizimkide mavi 🙂

• @Ecem-Kopuz merhaba bugün refused ibaresi AP ye döndü. Sanırım işlem başlattılar diye düşünüyorum. Biranönce güzel haberler almak dileğiyle.

• @emiço Merhabalar, bizimki de soyle, 26si refused idi. 27 si hemen AP ye donmustu, bekliyoruz bakalim efenim:) sizede direk orada mavi kagit verdi dimi?

• @emiço temmuz 26 refused, temmuz 27 ap oldu, hala ses yok, sizde gelisme olursa yazarsaniz sevinirim, hayirli haberler almaniz dilegiyle

• @Ecem-Kopuz evet bize görüşme sonrasında pasaportlarımızı aldılar amerikadaki haklarınız biliyormusunız dedilr? Biz bilmiyoruz diye yanıtladık bir broşür verdiler burda yazıyor diye. Sonra mavi bir kağıt verdiler . Bizde pasoportlar geri verilmedigi için onaylandı diye düşündük. Ama süreç bu şekilde, gelişme olursa yazacagım iyi günler.

• @emiço bizim pasaportlari da aldi, benimki 4-5gun sonra vizeli geldi, esiminki hala icerde

• Penn state’in law inquiry sayfasinda buldum bu bilgiyi, mavi kagit - Konsolosluğunun vize başvurusu hakkında karar vermek için ek destekleyici belgeye/belgelere ihtiyacı olduğu anlamına geliyormus. Digerlerine nazaran daha soft oldugu soyleniyor, ayrica yabanci forumlarda gozlemledigim kadariyla ve bizde de ayni sekilde, mavi kagit verilenlerin pasaport genelde icerde kalmis hep. 🙂

Burada kalsin istedim, benim gibi delirmesinler arayanlar bunlari.

What do the different colors of 221(g) indicate?
    221(g) Blue Form: A blue form implies that the US Visa Consulate needs an additional supporting document(s) to take a decision on a visa application.
    221(g) White Form: A white form indicates a complex category under 221(g). This slip denotes the need for further processing wherein it is handed over to the USCIS and the decision is finally taken based on the information gained from the USCIS.
    221(g) Pink Form: A pink form is issued when the Visa officer is suspects the information provided within the petition. This could be related to work, qualification or purpose of visit. Cases like these require additional administrative processing. If you receive a pink form, the visa officer will provide you with a reference ID where you can track the status of each application online.
    221(g) Yellow Form: A yellow form is issued when the visa consulates need more time to look at the documentation provided by the applicant. Depending upon how extensive this is, the time to revert can fluctuate. These type of cases require general administrative processing to substantiate the document(s)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells gorusmemiz istanbuldaydi, eski bir konsolos calisani kagitlarin renginin cok bir onemimin olmadigini soyledi. onemli olan baktiklari sey, genelde isim beznerlik arastirmalari cok uzun surer dedi.

sizin acinizdan bir fark yok zaten, hangi renk olursa olsun sizin yapmaniz gereken tek sey surecin bitmesini beklemek 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emiço, içinde söyledi: FY2021 & FY2022 Administrative Process (AP durumu / İdari işlem)

Merhaba 2 Ağustosta eşi ve ben j1/j2 vize görüşmesine gittik görüşme güzel geçti. Pasaportlarimizi geri vermeyip mavi bir kagit verdiler (221g). Yaklasik 20 gundir hic bir guncelleme yok ceac sayfasinda. Ne bir geri dönüş nede bir mail atıldı. Ds 2019 formunda başlangıcımız 15 Ağustostu. Bu durum ne kadar daha sürer veya benzer durum yaşayan var mı. Teşekkürler şimdiden..

Bol sabirli beklemeler dilerim. Maalesef idari islemlerin ne kadar surecigini kestirmek mumkun degil.

Ama pasaportlarin konsoloslukta kalmasi ve size geri verilmemesi genel olarak iyiye isaret.

• Merhaba J1 intership programı kapsamında 6 ağustosta görüşmeye girdim daha önce iki kez sarı kağıt alarak AP ye kalmıştım bu defa vizeniz onaylandı kağıdı aldım ancak 5 gün sonra bir mail aldım ve vize başvurumun idari işleme tabi olduğu yazıyordu ve bir form göndermişlerdi doldurup gönderdim. Last update 9 ağustos ve refused olarak görülüyor CEAC ta. Daha önceki başvurularımın biri 28 diğeri 32 gün sürmüştü ancak 6-7 yıl önceydi şuanki süreç yakın zamanda benzer birşey yaşayan var mı ve pandeminin süreci uzatıp uzatmadı konusunda bilgisi olan var mı ? Teşekkürler

• @crazycells teşekkürler cevabınız için.. Bekleyeceğiz sabırla👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |