Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison ve charles kuck dışında DV2021 için dava / davalar açacak bir diğer isim Nicolette Glazer

avukatlık ofisi web sitesi: https://www.glazerandglazer.com/
    kişisel twitter adresi: https://twitter.com/NicoletteGlazer
    dava web sitesi: https://www.lolrg.com/

CA bölgesinde avukatlık yapan glazzer, aslen bulgar vatandaşı. uzun süredir abd'de yaşıyor. DV süreçlerini yakında takip eden ve bu konuda sürekli paylaşımlar yapan bir avukat. curtis ve charles gibi çok fazla gündem olmasa da süreci özellikle problemli noktaları detaylı paylaşımlarıyla dile getiriyor sürekli.

bu başlıklta, kendisinin açacağı davaları genel hatlarıyla açıklamaya çalışacağım. #JacobvBiden, #GohvBlinken ve #GoodluckvBiden davası dışında davaya katılmak isteyenler için faydalı olması dileğiyle.

DV2021 PROBLEM CONSULATES LITIGATION 2.0

son katılım tarihi: 15 haziran
    dava web sitesi: https://www.lolrg.com/copy-of-dv2021-problem-consulates

LOLRG will soon be filing a new lawsuit challenging State Department rules and practices at select consulates that have limited the opportunity for meaningful participation in the DV2021 program. The lawsuit will seek prompt adjudication of DS260s or, in the alternative, preservation of visa/eligibility beyond 30 September 2021. DV2021 selectees who have elected to appear at the following consulates are eligible to participate: Abu Dhabi, U.A.E.; Ankara, Turkey; Cairo, Egypt; Riyadh, Saudi Arabia; Tbilsi, Georgia; Yerevan, Armenia; Vilnius, Lithuania.

mülakatını Abu Dabi (BAE); Ankara (Türkiye); Kahire (Mısır); Riyad (Suudi Arabistan); Tiflis (Gürcistan); Erivan (Ermenistan); Vilnius Litvanya olarak seçmiş DV2021 talihlileri bu davaya katılabilir.

glzeer davanın açılma amacını web sitesinde "görüşmelerin zamanında planlanması ve vize başvurularının karara bağlanması veya adı geçen davacıların vize uygunluklarının korunması dahil olmak üzere, kongre tarafından ilan edildiği şekliyle DV2021 programına anlamlı bir erişim sağlamaktır." şeklinde tanımlamakta.

davaya katılım ücreti; case başına, kişi sayısından bağımsız ilk başvuru sırasında 1500$ (iade edilmez), mülakat alındığı takdirde 350$ daha.

glazeer bu ücrete konsolosluk işlemlerin takibi, gerektiğinde mülakat yeri değişimi ve mülakata hazırlık gibi hizmetler dahil etmiştir.

elbette davada kesin sonuç alınacak garantisi yoktur.

DV2021 Bade v. Blinken Davası

son katılım tarihi: 15 haziran
    dava web sitesi: https://www.lolrg.com/copy-2-of-dv2021-problem-consulates

LOLRG will soon be filing a lawsuit challenging the Government's failure to provide reasonable accommodations to DV2021 selectees during the global pandemic. If successful, this lawsuit will allow our Plaintiffs greater access to interview slots at operational consulates and/or flexibility in transfers to consular posts with greater capacity. This lawsuit is not seeking visa adjudication, mandamus, or preservation of visas. If you are already a plaintiff in a lawsuit seeking these forms of relief you are welcome to join this lawsuit.

DS260 formunu dolduran ve KCC'ye evrak gönderen / göndermeyi planlayan herkes bu davaya katılabilir.

glazer davanın amacını web sitesinde: "bu dava, hükümetin küresel pandemi sırasında DV2021 seçilmişlerine makul düzenlemeler sağlamadaki başarısızlığına meydan okuyacaktır.
    başarılı olursa, bu dava, adı geçen davacılarımıza operasyonel konsolosluklardaki görüşme yuvalarına daha fazla erişim ve/veya daha büyük kapasiteli konsolosluklara transferlerde esneklik sağlayacaktır.
    " şeklinde açıklamakta.

⚠ glazer, DV2021 sürecinde herhangi bir davaya katılmış olan (vize ya da mandamus talebi olan) bir davacının bu davaya katılabileceğini de belirtmiştir. bu yüzden hali hazırda açılmış olan diğer davalara katılmış olanlar bu davaya da katılabilir.

davaya katılım ücreti; case başına 500$

glazer, bu davayı diğer davalardan farklı kılan özelliğini; "şikayetle birlikte, yargıçtan hızlandırılmış olağanüstü rahatlama talep eden geçici bir yasaklama emri (TRO) çıkaracağız. bu, mahkemeden hızlı bir karar almamızı sağlayacaktır; başarılı olursa, görüşmelerin önündeki bazı prosedürel engeller kaldırılacaktır. bu nedenle, bu düzenleyici zorluğu, vize kararı veya uygunluğun korunması şeklinde esaslı bir rahatlama arayan davaya eşlik eden bir dava olarak görüyoruz." şeklinde belirtmiş web sitesinde.

elbette davada kesin sonuç alınacak garantisi yoktur.

diğer davalarda olduğu gibi bu davaları da elimizden geldiğince takip etmeye ve gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. ancak glazer'in kullandığı sistem herkesin erişimize açık olmadığı ve sadece davacıların erişimi için oluşturulmuş bir portal olduğu için bu her zaman mümkün olmayabilir.

katılmayı düşünen arkadaşlar olursa elimizden geldiğince destek olmaya ve gelişmeleri foruma aktarmaya hazırız.

herkese tekrardan bol şans.

• Emeğinizden dolayı teşekkür ederim. 🙏

• selamlar @gucarslan yukarda 1500 dolar katılım ücreti yazarken aşağıda 500 dolar yazıyor kafam karıştı.

• @gucarslan merhaba,bu dava içinde telegram grubu var mı acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

selamlar @gucarslan yukarda 1500 dolar katılım ücreti yazarken aşağıda 500 dolar yazıyor kafam karıştı.

iki farklı dava çünkü 🙂 haliyle fiyatları da farklı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

@gucarslan merhaba,bu dava içinde telegram grubu var mı acaba ?

hayır şuan için yok. katılıma bağlı olarak org. edilebilir.

• @gucarslan Öncelikle bu değerli paylaşım için teşekkürler. Ben bir konuda yorumunuzu merak ediyorum. Daha önce açılmış davalardan birine zaten katıldım. Ancak Glazer’ın “DV2021 regulatory challenge ligitation” adı altında açacağı ve başka davaya halen katılmış olanların da katılacağı bir dava var. İkinci davaya katılmak çok mu zorlama ya da gereksiz bir girişim olur? Yoksa şansımızı artırmak ve elimizi güçlendirmek adına mantıklı bir adım mı? Elbette kesin bir yanıt vermeniz imkansız. Sadece düşüncenizi öğrenmek istedim. Şimdiden yanıt için teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener aslında cevabı kendiniz vermişsiniz 🙂 bunun için yorum yapmam imkansız..
    bu sizin maddi olanaklarınız ve vizenizi ne kadar istediğiniz ile alakalı. katılım illa ki olacaktır ama buna kimler neleri feda edip ne amaçla katılacaktır bilemiyorum. her şansı denemek faydalı mıdır evet. ama her şans size vize aldırır mı...

alın size milyon dolarlık bir soru 🙂

• @gucarslan Yanıt için teşekkürler. Siz tüm davaların süreçlerine ve içeriklerine çoğumuzdan daha hakim olduğunuzdan - bkz. benim bir dava için yaptığım yorumla ilgili duruşma referansı vererek beni aydınlatmanız vb. - katıldığımız davalara ek olarak, bu yeni dava farklı bir açıdan yaklaşıyor mu onu merak ettim. Hepimiz bu vizeyi istiyoruz ve 500 dolarlık bir ekstra ödeme, vizeyi almak için olumlu bir yol açacaksa, telafisi mümkün bir rakam. Bu kadar garantici olmaya çalışmak da bir noktadan sonra yorucu olabiliyor. Belki de bu noktada her şeyi biraz da oluruna bırakmakta fayda var.

• @gucarslan Siz katılacak mısınız ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov ben #JacobvBiden davasıyla vizemi alacağıma inanıyorum 🙂

• @gucarslan İnşallah alırsınız. Ben de tek bir davayla devam edeceğim. Umarım herkes vizesini alır ve bu kötü günleri geride bırakır.

• Şimdi anladığım kadarıyla;

Bu davada bir tanesi sadece konsolosluğun yer değişimiyle ilgili.Ankara vermiyorsa başka konsolosluğa yönlendirsinler bizi diye olacak bu dava.
    Ödemesi 500 Usd,

Diğeri ise vize/uygunluğunun 30 Eylül 2021'den sonra korunmasını sağlamak
    Ödemesi 1500 Usd ön ödeme+kazanma sonucu 350 Usd.

Her ikisinide istersek 500 Usd olan ödemeden indirim yapıyorlar 1500+250=1750 Usd ödenecek kazanma sonucu yine 350Usd ödenecek.

Iki davanın son katılım tarihi de 15.06.2021'de.
    Yanlışım var mı acaba sayın @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan doğrudur. tam olarak anlattığınız gibi..

• @gucarslan Teşekkür ederim.
    Sizce kazanılırsa hangi konsolosluklara verilebilir mesela ? Tahmini

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

@Orhan-Cabarov ben #JacobvBiden davasıyla vizemi alacağıma inanıyorum 🙂

Vizenizi aldığınıza dair postunuzu burada görmek hepimizi sevindirecektir. Müjdenizi bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

@gucarslan Teşekkür ederim.
    Sizce kazanılırsa hangi konsolosluklara verilebilir mesela ? Tahmini

hiçbir fikrim yok. olursa vizesiz bir ülke olması gerekiir.
    çünkü TC vatandaşından vize isteyen bir ülke için bir de vize sıkıntısı çıkacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2021 Sürecinde Açılan Diğer Davalar (Haziran 2021)

Vizenizi aldığınıza dair postunuzu burada görmek hepimizi sevindirecektir. Müjdenizi bekliyoruz.

aynı temenniyi türkiye'deki bütün DV talihlileri için diliyorum.

• @gucarslan Gürcistan’a alırlar sanırım, değil mi hocam? Hem sınır komşusu hem de vize istemiyordu en son. Hayal kurması bile güzel. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. glazer'in davasına katılım dün itibariyle son buldu.
    şuana kadar bildiğim sadece 1 (bir) arkadaşımız davaya katıldı.
    eğer davaya forumdan görüp katılım sağlayan varsa, buradan bilgi vermesini rica ederim.

katılımın az olduğu ve takibi zor olan bir dava / avukat olduğu için süreci çok yakından takip etme şansımız ne yazık ki olmuyor.

katılan herkese şimdiden bol şans diliyorum 🤞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |