Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

E2 vizesi için iş yeri bulmak ve sonrasında Türkiye'den vize başvurusu yapmak

• Merhaba
    GC çıkmadı bu senede ve ben artık E2 ile yatırım yaparak gitmek istiyorum. Belki bilenlere komik gelebilir ama TR den

• orada görmediğim bir yeri nasıl alacağım
    • aldığım yerde insanları nasıl çalıştıracağım
    • diyelim aldım ve birileri orada çalışıyor sonra bunları konsolosluğa belgelemem için ne kadar süre geçmesi gerekiyor.
      ilk iki soru bana çok zor geliyor, turist olarak gidemediğimden ve buradan nasıl yapılacağını bilemediğimden bu şekilde bir çözüme giden oldu mu?
      Birde paranın ABD de bir bankada olması gerekli diyorlar, parayı gönderdikten sonra başvurumuz kabul olmaz ise ne yapabiliyoruz. Aldığımız iş yeri üzerinde ne kadar sözümüz geçebilir yada ne kadar etkili olabiliriz. Yani soruyu tam sorabildim mi bilmiyorum. Benim toplamda 100 bin usd var yani ek masraflar çıksa param da eksiliyor, burada avukat uçak masrafları bile yatırımdan sayılıyor diyenleri izledim youtube de , doğrumu. Siz ne tavsiye edersiniz.
      Birde bölge olarak Florida yı düşünüyorum iş olarak da e-ticaret yapıyorum ki ABD de elini sallasan herhalde herkes o işi yapıyordur onlar için çok özel bir meslek dalı değildir herhalde.
      Teşekkürler...

• Merhaba
    Yakın zamanda randevu alan veya bekleyen var mıdır?

Biz dün alabildik randevuyu ve mart 2024 e verdiler evet 2024 😞

Ciddi bir yoğunluk var, sadece istanbuldan ve sadece perşembe günleri randevu veriyor şuan.

Sizce değişir mi? Her an bakıyorum ancak yeni yer açılmıyor.

• Merhaba. Son zamanlarda TR'den E2 vize mülakatına giren var mı? Tecrübelerini paylaşırsa çok seviniriz. Zira artık turist vizesi de almak zorlaştı. Güncel TR mülakat deneyimleri şu an en çok merak ettiğim konu. Teşekkürler

• @Çağrı-Simsoy bir iki gün önce E2 vizesi veren bir şirket ile görüştüm, sizin dediğiniz gibi görmeden işletmeyi alamazsınız onun için buraya B1 vizesi ile gelmeniz gerekir dediler görüştüğüm şirket b1 alınması konusunda yardımcı oluyormuş, yani önce b1 vizesi alın belki b2 de olur ondan emin değilim, para alacağınız işletmeye veya yapacağınız işe göre değişir, forumdanmı görmüştüm veya netten buldum hatırlamıyorum birisi çanta imalatı ile e2 vizesi almış bunun maliyeti bir cafe açmaktan çok daha az tutacaktır, orada çalışacağınız alanı da doğru seçmeniz gerek ben incelemedim fakat dediğiniz gibi e ticaret zaten çok yapılıyorsa sizi onaylamaya bilirler, bu kişi buraya gelirse Amerikaya ne katacak diye bakıyorlar.

• @Çağrı-Simsoy, içinde söyledi: E2 vizesi için iş yeri bulmak ve sonrasında Türkiye'den vize başvurusu yapmak

Merhaba
    GC çıkmadı bu senede ve ben artık E2 ile yatırım yaparak gitmek istiyorum. Belki bilenlere komik gelebilir ama TR den

• orada görmediğim bir yeri nasıl alacağım
    • aldığım yerde insanları nasıl çalıştıracağım
    • diyelim aldım ve birileri orada çalışıyor sonra bunları konsolosluğa belgelemem için ne kadar süre geçmesi gerekiyor.
      ilk iki soru bana çok zor geliyor, turist olarak gidemediğimden ve buradan nasıl yapılacağını bilemediğimden bu şekilde bir çözüme giden oldu mu?
      Birde paranın ABD de bir bankada olması gerekli diyorlar, parayı gönderdikten sonra başvurumuz kabul olmaz ise ne yapabiliyoruz. Aldığımız iş yeri üzerinde ne kadar sözümüz geçebilir yada ne kadar etkili olabiliriz. Yani soruyu tam sorabildim mi bilmiyorum. Benim toplamda 100 bin usd var yani ek masraflar çıksa param da eksiliyor, burada avukat uçak masrafları bile yatırımdan sayılıyor diyenleri izledim youtube de , doğrumu. Siz ne tavsiye edersiniz.
      Birde bölge olarak Florida yı düşünüyorum iş olarak da e-ticaret yapıyorum ki ABD de elini sallasan herhalde herkes o işi yapıyordur onlar için çok özel bir meslek dalı değildir herhalde.
      Teşekkürler...

benzer bir durum benim içinde geçerli acaba şirket bulma vs mantıklı ve güvenilir bir yol var mıdır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |