Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan save diversity visa web sitesiyle ilgili bir sorum olacak. bildigim kadariyla gunde iki kere ceac verileri cekilip tablolara yansitiliyor. peki kaynagindaki ceac verileri ne kadar guncel ilerliyor acaba? ornegin x konsoloslukta dun 100 issued ve 50 ready gorunuyordu, bugun fiili olarak 10 mulakat yaptilar ve vizeleri onayladilar diyelim, ceac verilerine ve haliyle save diversity'e ne zaman yansir bu yeni onaylananlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dodo99 ceac anlık güncellenir, saniyelik hatta.
    eğer o an sistemi çektiysek zaten oraya yansı ya da bir sonraki sistemi çektiğimizde yansımız olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

23.09.2022 itibariyle DV2022 güncel tablo;

an itibariyle dünyadaki bütün konsolosluklarda basılan vize sayısı: 49,446
    resmi makamların açıkladığı ve USCIS tarafından basılan AOS vize sayısı: 1346

CP + AOS basılan vize sayısı = 50,792

görünen tablo DV2022, DV tarihinin en fazla vizesinin basıldığı yıl olarak tarihe geçecek gibi duruyor.

*Ready statüsündeki mülakatların %95'i vizesini alamayacak
    **Refused'de statüsünde görünen ve AP statüsündeki bir çok talihli vizesini alamayacak
    ***In Transit statüsündeki dosyaların bir kısmı vizesini alamayacak

Screenshot_1.png

• @gucarslan Ankara konsolosluğunun bu vize bolluğunda dv2022 Türkiye talihlileri için doğru düzgün çalışmamış olmaması ne acı

• Bu sene Ready rakamları doğru veriyi veriyor mu, düşündürücü. Bu haftaya kadar 10 bin üzeri mülakata girmemiş ready dosyasının olması ve hala mülakat göndermeleri ilginç.

Ready rakamları büyük çoğunlukta statüsü değişmeyen aile bireylerini kapsıyor olabilir.

AP’ye kalanların büyük çoğunluğunun şansı kalmadı gibi.

• @gamefry Asıl talihlinin refused olduğu durumlarda, aynı CN deki diğer kişiler Ready olarak gözükebiliyor.

• @gamefry asıl talihli ds260 doldurmuş ve ready olmuşsa, diğer aile fertleri için ds260 formu doldurulmamış olsa bile ceac ta ready olarak görüntüleniyor.Buna ek ölü mülakatlar olarak adlandırdığımız Rus vatandaşlarının Polanyada mülakat için planlanması ama schengen vizelerinin olmamalarından dolayı bu mülakatlara katılamamış olması + evrak talep/onay sistemi kaldırıldığı için ds260 formunu submit edip sürece devam etmeyenlerin konsolosluklarda mülakat planlanmış olması

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana Acı ki hem de ne acı ! İçi bizi dışı elleri yaktı..

• ⭐⭐⭐

Bu durumda resmî olmasa da aslında DV22 sürecinin bittiğini söyleyebilir miyiz? Zaten fiscal yearın bitmesine 6 gün kalmış. @gucarslan

• @waterman Belirttiğiniz 6 günde, AP süreci tamamlanıp vizesini alanlar olacaktır. O yüzden bitmedi 🙂

• ⭐⭐⭐

Yok şu anlamda sordum yani bu 6 günlük süre içinde yeni bir mülakat verilir mi birilerine? @datanist

• @waterman Tek tük olsa da verilme ihtimali var. Dosya transferi yapanlar veya aile bireylerine vize talep edenler için mülakat olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman DV2022 süreci 30 eylül 00:00'da bitecek..
    o zamana kadar vize alan arkadaşlarımız olacak, bu kesin.

• @gucarslan savedv'den baktigimda Issued sayisini 54.003 olarak goruyorum. Buraya AOS sayisini da eklersek, 55k' yi gecmis oluyor. Issued olduktan sonra iptal etmek mumkun oluyor sanirim, dogru mudur?

• @datanist Görünen gün sonunda AOS dahil 56K’ya kadar gitme ihtimali var.

• @gamefry issued olanlar geri alınamaz,ceacta issued olunmasını fiziksel olarak vize etiketi basılmış olarak yorumluyoruz. Evet 55 bini geçtiler çoktan bencede

• @Muhtaradana Şu anda yapılan tavsiyeler hemen giriş yapılması aksi takdirde fazla basılan vizelerin iptali söz konusuymuş. Bu ne derece doğru bilmiyorum açıkcası. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysak çok kötü.

• @gamefry hiç zannetmiyorum, tavsiyeyi veren kim?

• @Muhtaradana Simon ve Curtis olmak üzere bir kaç kişi.

• @gamefry bilmiyorum ve zannetmiyorum geçmişte de 55 bini geçtikleri ya da İranlılar için %7 kotasını aştıklarını biliyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |