Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐

DV 2022 ile ilgili bir kaç ilginç bilgi.

Türkiye'den DV 2022'yi kazananar arasında

• Karı-Koca ayrı ayrı
    • İki kardeş ayrı ayrı
    • Baba-Oğul ayrı ayrı kazananlar var
    • Arka arkaya hem DV2021 hem de DV2022'yi kazananlar var.
    • DV2021'i bir eş kazanırken DV2022'de diğer eşin kazandığı durumlar var
  • ⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

• Karı-Koca ayrı ayrı
    • İki kardeş ayrı ayrı

Çok ilginç gerçekten 😬 Peki bu durum önceki senelerde pek görülmeyen birşey mi? Sanki daha önce 2 sene peş peşe kazanan birilerini forumda okumuştum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dytmelek green card'ını almış, abd'ye yerleşmiş birine bile çıkma durumu var.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@dytmelek green card'ını almış, abd'ye yerleşmiş birine bile çıkma durumu var.

Nasıl bir şanstır bu 😀 Daha neler öğreneceğim bu forumdan acaba derken hergün yeni birşey çıkıyor gerçekten ☺️ O zaman darısı tüm yürekten isteyip gidebileceklere diyelim🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

• Karı-Koca ayrı ayrı
    • İki kardeş ayrı ayrı

Çok ilginç gerçekten 😬 Peki bu durum önceki senelerde pek görülmeyen birşey mi? Sanki daha önce 2 sene peş peşe kazanan birilerini forumda okumuştum.

Önceki yıllarda da sık sık karşılaşılan durumlar bunlar.
    DV çekilişinin tamamen random (rastgele) yapıldığının kanıtı aynı zamanda. Her kesimden, her eğitim düzeyinden her medeni halden ve her yaştan kişiye çıkma şansının eşit olduğunu gösteriyor.

KCC'nin doğru dürüst becerebildiği tek iş bu çekilişte herkesin şansının eşit olmasını sağlamak herhalde.

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

• Karı-Koca ayrı ayrı
    • İki kardeş ayrı ayrı

Önceki yıllarda da sık sık karşılaşılan durumlar bunlar.
    DV çekilişinin tamamen random (rastgele) yapıldığının kanıtı aynı zamanda. Her kesimden, her eğitim düzeyinden her medeni halden ve her yaştan kişiye çıkma şansının eşit olduğunu gösteriyor.

KCC'nin doğru dürüst becerebildiği tek iş bu çekilişte herkesin şansının eşit olmasını sağlamak herhalde

Ben de okurken aynı şeyi düşündüm kesinlikle rastgele yapılan bir çekiliş. İlk gün - son gün başvuru yapmak, cinsiyet, yaş vb faktörlerin önemli olmadığının kanıtı. Maalesef ki her gün her ortamda torpil, adam kayırma vb durumları görüp duyarken hiç değilse bu çekilişte herkesin eşit şansının olduğunu bilmek çok rahatlatıcı...

• @smartcells küçük bir ekleme de ben yapayım. Abisi DV2020 ile gidip ilk başvurusunda DV2022'yi kazanan bir arkadaşımız da var 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dytmelek evet, her yil bu tur istatistikler goruluyor. Sayin @smartcells 'in de dedigi gibi cekilisin rastgele yapildigini da gostermis oluyor bu sonuclar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @gucarslan , bu yil bir ornekte ailenin babasina ve 21 yas ustu ogluna da cikmisti sanirim? Dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet doğru sn. @crazycells 🙂
    o hikaye sanırım DV2022'nin en ilginç hikayelerinden biri olacak gibi duruyor.
    ben de merakla bekliyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@crazycells evet doğru sn. @crazycells 🙂
    o hikaye sanırım DV2022'nin en ilginç hikayelerinden biri olacak gibi duruyor.
    ben de merakla bekliyorum..

DOS butun aileyi ABD'de gormek istiyor bu durumda... 🙂

• ⭐⭐⭐

DV2022 için Aralık ayı bülteni ve Cut-Off rakamları açıklandı

.

e14dc068-6e4e-4096-a787-fec2b7b02edf-image.png

• @gucarslan
    Merhaba, dosya taşımak istediğiniz bölgede yasal oturumunuz olması gerekiyor derken ds-260 formunu doldururken mülakata girmek istediğimiz konsolosluk durumundan mı bahsediyorsunuz? Çünkü benzer durumdayım aralık 2020 den beri polonyada çalışıyorum ama henüz oturum kartım çıkmadı mayıstan beri bekliyorum. 1 senelik çalışma vizesiyle geldim buraya . Aralıkta vizem bitecek ve endişem şu, ds-260 formunu temmuzda submit ederken mulakata girmek istedigim yeri polonyadaki konsolosluk olarak sectim. Bu yuzden evrak talebinin gelmedigini sistemde hatali gorundugumu dusunuyorum.(veya elenmis olma secenegim var mi acaba) cunku Bu ulkede oturum almak cok zor 2 sene bekleyenler var, ama yasal olarak gocmen ofisi(korona sebebiylede) basvurusu yapilmis kisilerin o tarihten itibaren polonyada kalislarin yasal oldugunu soyluyor. Bir taraftandan da deneyimi olan arkadaslarimiz (parmak izi vermeye gidenler) gocmen ofisinin parmak izi ve pasaporta damga vurulduktan sonra yasal sureci baslattigini soyluyor. Ben acikcasi artik oturum kartini kisa surede alabilecegim umidini yitirdim maalesef tek derdim mulakata sorunsuz bir sekilde burada girebilme imkanimin olup olmayisini bilmek, yada eger bu imkan yoksa ve ben hata yaptiysam tr vatandasi oldugum icin beni ankarada mulakata alip alamayacaklarini merak ediyorum,cunku araliktan sonra ancak kendi ulkeme gidebiliyorum fakat buraya gelmek icin tekrar vize almam haliyle calisma izninin calistigim firma tarafindan tekrar cikarilmasi gerekiyor. Bu sıkıntıya girmemek adına burayı işaretlemiştim mülakat için . Bu konuda ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremekr basvuru surecinize dair bilgileri imzaniza aktarir misiniz?

• Aslında bundan çok öncesinde yapmıştım imza olayını ve paylaşımda yapmıştım o şekilde . Sanırım her cevap göndermeden önce profili düzenlemem gerekiyor. Şimdi görebiiyor musunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremekr, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

Aslında bundan çok öncesinde yapmıştım imza olayını ve paylaşımda yapmıştım o şekilde . Sanırım her cevap göndermeden önce profili düzenlemem gerekiyor. Şimdi görebiiyor musunuz acaba?

evet, simdi gorebiliyorum. 👍

lakin dosya numaraniz biraz yuksek, Aralik ayi icin sayi 7300 olarak aciklandi. Isterseniz su an icin bir degisiklik yapmayin, onumuzdeki 1 yil boyunca Polonya'da yasal statu ile kalmis olacaksiniz, degil mi? Polonya'daki ABD konsoloslugunun sitesini inceleyip kimlere vize verdigine bir bakin isterseniz, o sartlari sagliyorsaniz bu durumda Ankara'ya gelmenize gerek olmayacak.

Alternatif olarak da soyle bir plan yapabilrisiniz belki... mulakat tarihinizi Ankara'ya alip, mulakattan 2 hafta once Turkiye'ye gelecek sekilde plan yapabilirsiniz. Zaten sonrasinda pasaportunuza gocmen vizeyi almis olacaksiniz, sanirim o durumdan sonra Polonya'ya gidemeseniz de problem olmaz?

• Evet dosya numaram yuksek ve ds-260 formunu gec bır tarıhte gonderdım suankı ıstatıslıklere bakarsak telegram grubu vs sıra numarası yuksek olup mayısta hazıranda ds-260 formunu gonderenler evrak talebı ve evrak onayı dahı almıslar. bu sanırım bıraz komplıke bır durum yada sıstemsel bırsey. aralık ayı ıcın acıklanan sayı 7300 dedıgınız mulakata gırecekler mı yoksa cutoff ıcındekıler mı? degısıklıkten kastınız formu actırıp mulakat yerımı degıstırme durumu mu yoksa mulakat ıcın maıl ıle talepte bulunabılıyor muyum?
    yasal statu aslında soyle korona henuz devam ettıgı ıcın vızem bıttıgı durumda ve halıhazırda oturum kartı basvurusu yaptıgım ıcın yasal olarak burda kalabılıyorum ama bır tarafta parmak ızı ve pasaporta damga basıldıgında yasal surecımın basladıgını soyluyor. ama bu yasal surec benım polonyada mulakata gırebılmeme olanak tanıyor mu bılmıyorum.Polonyadakı ABD konsoloslugunu ınceledım ama dedıgınız gıbı vıze verılme sartları ıle ılgılı bır bılgı bulamadım .ılgılı lınk mevcutsa benımle paylasabılır mısınız? gozumden kacmıs da olabılır.
    mulakat tarıhımı Ankaraya nasıl alacağım pekı, benım durumumda eger hatalı bır ıslem yaptıysam mulakat maılı yada evrak onayı hıc alamama gıbı bır durumumda yok mu?
    bu arada benım cn sıramam gore hangı ay dahılındekı sayı ıcerısınde olabılırım sızce en kotu ve en ıyı ıhtımalle bakarsak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet dosya numaram yuksek ve ds-260 formunu gec bır tarıhte gonderdım suankı ıstatıslıklere bakarsak telegram grubu vs sıra numarası yuksek olup mayısta hazıranda ds-260 formunu gonderenler evrak talebı ve evrak onayı dahı almıslar. bu sanırım bıraz komplıke bır durum yada sıstemsel bırsey. aralık ayı ıcın acıklanan sayı 7300 dedıgınız mulakata gırecekler mı yoksa cutoff ıcındekıler mı? degısıklıkten kastınız formu actırıp mulakat yerımı degıstırme durumu mu yoksa mulakat ıcın maıl ıle talepte bulunabılıyor muyum?
    yasal statu aslında soyle korona henuz devam ettıgı ıcın vızem bıttıgı durumda ve halıhazırda oturum kartı basvurusu yaptıgım ıcın yasal olarak burda kalabılıyorum ama bır tarafta parmak ızı ve pasaporta damga basıldıgında yasal surecımın basladıgını soyluyor. ama bu yasal surec benım polonyada mulakata gırebılmeme olanak tanıyor mu bılmıyorum.Polonyadakı ABD konsoloslugunu ınceledım ama dedıgınız gıbı vıze verılme sartları ıle ılgılı bır bılgı bulamadım .ılgılı lınk mevcutsa benımle paylasabılır mısınız? gozumden kacmıs da olabılır.
    mulakat tarıhımı Ankaraya nasıl alacağım pekı, benım durumumda eger hatalı bır ıslem yaptıysam mulakat maılı yada evrak onayı hıc alamama gıbı bır durumumda yok mu?
    bu arada benım cn sıramam gore hangı ay dahılındekı sayı ıcerısınde olabılırım sızce en kotu ve en ıyı ıhtımalle bakarsak...

dosya transferi için bütün sorularınıza aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

Dosya Transferi'nde (Case Transfer) KCC'nin Rolü

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/4?_=1634620597547

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet dosya numaram yuksek ve ds-260 formunu gec bır tarıhte gonderdım suankı ıstatıslıklere bakarsak telegram grubu vs sıra numarası yuksek olup mayısta hazıranda ds-260 formunu gonderenler evrak talebı ve evrak onayı dahı almıslar. bu sanırım bıraz komplıke bır durum yada sıstemsel bırsey. aralık ayı ıcın acıklanan sayı 7300 dedıgınız mulakata gırecekler mı yoksa cutoff ıcındekıler mı? degısıklıkten kastınız formu actırıp mulakat yerımı degıstırme durumu mu yoksa mulakat ıcın maıl ıle talepte bulunabılıyor muyum?

suradan bakip tahminde bulunabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

Maalesef Polonya'daki ABD konsoloslugunu takip etmiyorum, eger sitede ozel bir bildirim yoksa normal kurallar devam ediyordur diye tahmin ediyorum, yani Polonya'da yasal olan herkes mulakata katilabilir. Bundan emin olmak icin konsoloslugun kendisine de bu soruyu sorabilirsiniz siteleri uzerinden.

Dosyanizdan ne zaman belgelerin istenecegini maalesef bilemiyorum, yukaridaki bultene bakip tahminlerde bulunabilirsiniz.

Mulakat yeri degisikligi icin KCC'ye email gondermelisiniz, bazen degisikligi not ediyorlar, bazen de sizin DS-260 formunu guncellemenizi istiyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |