Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells @gucarslan çok tesekkür ederim. O zaman öncelike polonya abd konsolosluğu ile iletişime geçip ardından dosya transferi ile ilgili bir adım atmam doğru olacak. Evraklarımı henüz göndermedim fakat evrak onayı aldığım takdirde mülakat yerini değiştirmem konsolosluğun insiyatifine kaldığını okudum. Eğer yasal olarak polonyada interview edilemeyeceksem türkiyede de kapasitenin dolması gibi bir sorunla karsılasabilirim.
    Aralık ayı için cn7300 … fakat şöyle bir konu gündemde , yüksek cn de olup evrak onayı alan arakadasların interview için düşük cn li olanlardan önce planlanmaları gibi. Bu konu hakkındaki görüşleriniz ne yönde acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iremekr merhaba,

Aralık ayı için cn7300 … fakat şöyle bir konu gündemde , yüksek cn de olup evrak onayı alan arakadasların interview için düşük cn li olanlardan önce planlanmaları gibi.

bültende aktif olmayan hiçbir dosya (cn) mülakat alamaz.
    ancak; bir dosya bültende aktif ve evrak onayı varsa, kendisinden küçük bir dosyadan daha önce mülakata girebilir.
    bu da tamamen o dosyanın evrak onayı aldığı tarihin, diğer dosyadan erken olmasından kaynaklıdır.

Eğer yasal olarak polonyada interview edilemeyeceksem türkiyede de kapasitenin dolması gibi bir sorunla karsılasabilirim.

böyle bir durum olmaz merak etmeyin. ankara konsolosluğu'nun kapasite problemi yaşayacağını zannetmiyorum.
    imkanlarınız dahilinde sizin için iki konsolosluk da mülakat için mümkün olabilir.
    hangisinin faydalı olacağına sizin karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

• Dv2022ye Türkiyeden kaç kişi başvurmuş açıklandı mı? 2 gündür bakıyorum bulamıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bekoray başvuru rakamları açıklanmıyor, sadece seçilen kişi sayıları açıklanıyor.

• ⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

Dv2022ye Türkiyeden kaç kişi başvurmuş açıklandı mı? 2 gündür bakıyorum bulamıyorum.

@Bekoray ,
    sn. @gucarslan ın da dediği gibi kazanan kişi sayısı değil kazananlara verilecek toplam verilecek vize sayısı açıklanıyor.

Kazanan kişi sayısını tam bilmesek de yaklaşık olarak tahmin etmek için bir yol var:
    EU bölgesinde kazanan/vize talep oranı uzun yıllardır 1/2 oranında seyrediyor. Yani kazanan her talihli ortalama 2 vize talep ediyor. Dv2022'de Türkiye'den talep edilen toplam vizesi 2526 olarak açıklandı. Bu rakamdan Türkiye'den kazanan kişi sayısının 1260 kişi civarında olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Bu en fazla +/- 100 kişi oynar.
    Türkiye'den DV2022'yi kazanan 1150 ila 1350 arasında talihli var diyebiliriz.
    .
    251c0289-babd-4afe-834f-13b56681722b-image.png

• @smartcells bu rakamlar resmi rakamlarmı, yoksa göçmen forumlarında paylaşılan rakamlarmı? aradım resmi bir sayfa bulamadım hep forumlarda çıkıyor bu istatistikler, linki paylaşabilirmisiniz eğer resmi sayılarsa. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@sugarmouse, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells bu rakamlar resmi rakamlarmı, yoksa göçmen forumlarında paylaşılan rakamlarmı? aradım resmi bir sayfa bulamadım hep forumlarda çıkıyor bu istatistikler, linki paylaşabilirmisiniz eğer resmi sayılarsa. Teşekkürler.

Fiscal Year 2021 > August 2021 bülteninde var hangi ülkeden kaç vize kazanıldığı.

Link >> Bültenler G. DIVERSITY VISA LOTTERY 2022 (DV-2022) RESULTS

• kcc evrakları hazırlarken 3 ve 14 yaşındaki çocuklarım için de tüm belgeleri hazırlayacak mıyım

• @hasan-basri-ulucan, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

kcc evrakları hazırlarken 3 ve 14 yaşındaki çocuklarım için de tüm belgeleri hazırlayacak mıyım

pasaport ve doğum belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneği) yeterlidir.

Şu konunun ilk iletisinde detaylar mevcut: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan-basri-ulucan sorularınızı uygun forum başlıklarında sormaya gayret gösterin lütfen.
    ve vize sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2022 icin ocak 2022 vize bülteni yayınlandı.
    EU bölgesi için cut-off 10,000 olarak belirlendi.

herkes için hayırlı olması dileğiyle

• Sayın @gucarslan evrak onayı almadım henüz,iki ayı geçti. 8 binlerdeyim,süreç nasıl işleyecek şimdi😑

• @gucarslan Kazanan tüm arkadaşlarımın gitmesini yürekten istiyorum , hepinize bol şans!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goldenhill sabırla beklemelisiniz.
    sürecin işlemediği ortada, asıl önemli olan bunun ne kadar devam edeceği.
    umarım uzun süre devam etmez çünkü; bu bulten belli ki aos yapan ya da yapacakların amacına hizmet ediyor. cp yapacakların değil..

• Merhaba @EzgiLera. Çok güzel bilgiler bunlar. Benim eşim Germany kotasından kazandı. Sadece TC vatandaşı Mülakata Ankara da girecek.Ds submit 8 ağustos.dolayisiyla akla şöyle bir şey takıldı. Geç submit edenlere sıra gelene kadar kota dolar mı? Yani dosya işlenene kadar 55k vize verilecekler bitmiş olur mu? Hem genel olarak hem bölge hem ülke olarak kotaya takılma olasımıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 bir noktayı düzeltmek istiyorum;

Sadece TC vatandaşı Mülakata Ankara da girecek

bilmiyorum haberiniz var mı ama bu kural 2 hafta önce kaldırıldı.

• @gucarslan, Tam anlayamadım.Eşim tek vatandaşlık.TC vatandaşı.Sadece TR doğumlu değil.Baska bir yerde de oturumumuz yok..Ankara bir ara mülakat vermemişti ama artik mülakat veriyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

Merhaba @EzgiLera. Çok güzel bilgiler bunlar. Benim eşim Germany kotasından kazandı. Sadece TC vatandaşı Mülakata Ankara da girecek.Ds submit 8 ağustos.dolayisiyla akla şöyle bir şey takıldı. Geç submit edenlere sıra gelene kadar kota dolar mı? Yani dosya işlenene kadar 55k vize verilecekler bitmiş olur mu? Hem genel olarak hem bölge hem ülke olarak kotaya takılma olasımıdır?

DV kategorisinde ne Almanya, ne de Turkiye kotasinin bugune kadar doldugunu hatirlamiyorum, o nedenle ulke kotasini dert edinmenize gerek yok.

Bence genel olarak telas etmenizi gerektiren bir durum yok, numaraniz 1800, size sira gelecektir.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@AYSY33 bir noktayı düzeltmek istiyorum;

Sadece TC vatandaşı Mülakata Ankara da girecek

bilmiyorum haberiniz var mı ama bu kural 2 hafta önce kaldırıldı.

bir virgül veya "ve" bağlacı eksik olunca anlamı değişmiş 🙂

Sadece TC vatandaşı ve mülakata Ankara'da girecek
    Sadece TC vatandaşı , mülakata Ankara'da girecek

• Sn.@smartcells, haklısınız ben de sonradan okuyunca anlaşılamadığımı anladım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |