Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV sürecinde TR'den ABD'ye gitmeden önce ve gittikten sonra yapılan masraflar

• @şahan-küçükbingöl Teşekkürler iyi dilekleriniz için. İnşallah size de önümüzdeki çekilişte düşük bir case number ile şans güler.

• @srhnkskn Dilekleriniz beni çok mutlu etti , çok teşekkürler benim için bi dışarı çıktığınızda Boston havasını içinize çekin 🙂

• Referenced by  hadi-BE hadi-BE 
  • Referenced by  crazycells crazycells 

• Çıkarsa Eşim ben ve 2 çocuğumla gitmek isterim. 20 bin dolar civarı param var yeterli mi? Gidince beni kurtarır mı?

• ⭐⭐⭐

@camelsoft, içinde söyledi: DV sürecinde TR'den ABD'ye gitmeden önce ve gittikten sonra yapılan masraflar

Çıkarsa Eşim ben ve 2 çocuğumla gitmek isterim. 20 bin dolar civarı param var yeterli mi? Gidince beni kurtarır mı?

Merhaba her zaman söylediğimiz gibi bu hangi eyalete gideceğinize göre değişir tabiki , new york yada california gibi bir eyalette yeterli gelmeyebilir , ama houston gibi austin gibi belki chicago gibi yerlerde yeterli olabilir, ancak benim tavsiyem ekleyebildiğiniz kadar ekleyin , mülakatta görüşmeyi yapan memura 4 kişilik bir aile için yeterli gelmeyebilir.

• @tolgasatir Tolga Bey cevabınız için teşekkür ederim.Ben hedapta göstereceğim para için sormamıştım. Diyelim ki green catd bana çıktı ve toplamda 20000 dolar param var. Eşim ve çocuklarımı alıp oraya gitmeye yeter mi?

• @tolgasatir ilk etapta chicago ya da hoıstona yerleşmek en mantıklısı evet. Buralara gidecek olsam ve toplamda 20 bin dolar para ile orada bir ev tutup bir araba alabilir miyim?Devamını çalışıp kazanarak ilerleyeceğiz tabi ki

• ⭐⭐⭐

@camelsoft, içinde söyledi: DV sürecinde TR'den ABD'ye gitmeden önce ve gittikten sonra yapılan masraflar

@tolgasatir ilk etapta chicago ya da hoıstona yerleşmek en mantıklısı evet. Buralara gidecek olsam ve toplamda 20 bin dolar para ile orada bir ev tutup bir araba alabilir miyim?Devamını çalışıp kazanarak ilerleyeceğiz tabi ki

muhtemelen 1-2 ay için yeterli olacaktır, 20k Dolar çok gibi dursa da SSN geçmişiniz olmadığından ev kiralarken hem yüksek bedelden hemde fazla depozito vererek gireceksiniz 2k dolar ev olsa 6 k vereceksiniz 2 depozito ile birlikte, ortalam araba fiyatları 7-10k arası değişiyordu, kalan para ile eşya alıp alışveriş yapacaksınız faturalar vs, muhtemen 1-2 ucu kulağına yetecek gibi duruyo çünkü en büyük harcamayı ilk girdiğiniz süreçte ev ve araba olayında veriyorsunuz bu da sizin paranızın çok büyük kısmı demek,

ek olarak daha gitmeden mülakatlar için 1320 dolar + 1000 dolar kadar doktor muaynesi + vize onaylanırsa 900 dolar da vize basım ücretlerini yatıracaksınız.

• @tolgasatir Tolga Bey çok teşekkür ederim.Peki diyelim ki bana green card çıktı.Eşime çıkarsa hep beraber gitmemiz gerek ya da onun önden gitmesi gerek orası tamam.Ama diyelim ki bana çıktı. Eşim ve çocuklarım için de süreçleri geçtim ve vizeyi aldım.Ben önden gidip evi işi ayarlayana kadar eşim ve çocuklarımı götürmedim. 5 ay sonra onları getirmek istiyorum. Bu süre içinde eşimin green kartı posta ile henüz giriş yapmadığı için gelmeyecek değil mi? Ya da giriş yapmasa da birkaç ay içinde gelecekse ona gelen green kartı postadan ben teslim alabilecek miyim? Green card giriş yaptıktan sonra mı yollanıyor? Posta kutusu kiralarsam gelen posta,mektup,zarf ne kadar süre orada bekletiliyor?

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Tolga Bey çok teşekkür ederim.Peki diyelim ki bana green card çıktı.Eşime çıkarsa hep beraber gitmemiz gerek ya da onun önden gitmesi gerek orası tamam.Ama diyelim ki bana çıktı. Eşim ve çocuklarım için de süreçleri geçtim ve vizeyi aldım.Ben önden gidip evi işi ayarlayana kadar eşim ve çocuklarımı götürmedim. 5 ay sonra onları getirmek istiyorum. Bu süre içinde eşimin green kartı posta ile henüz giriş yapmadığı için gelmeyecek değil mi? Ya da giriş yapmasa da birkaç ay içinde gelecekse ona gelen green kartı postadan ben teslim alabilecek miyim? Green card giriş yaptıktan sonra mı yollanıyor? Posta kutusu kiralarsam gelen posta,mektup,zarf ne kadar süre orada bekletiliyor?

Bu konu da bildiğim kadarıyla sadece giriş yapanların kartları geliyor, vize basıldıktan sonra 6 ay içerisinde onların da giriş yapması gerekiyor, ortalama 6-8 hafta bir srüesi var kartların gelmesinin ama ülkeye giriş yaptıktan sonra basılan bir mühür var bununla tekrardan bir 6 ay kadar daha süre uzuyor, önemli olan SSN number credi geçmişi oluşabilmesi ve ev kiralayıp araba alabilmeniz için onun için ilgili ofise gidip önden bir şansınızı deneyebilirsinz. @ayvalik10 bu konu da daha bilgilidir kendisi de teyit eder hatalı bir bilgi varsa beni düzeltir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@camelsoft @tolgasatir anlatıtıklarında hiçbir eksik yok zaten mülakat bitti sarı zarflarınız elinizde pasaportta mühür var. Sağlık raporundan itibaren 6 ay içinde ilk kazanan kişi girdi sen yani. Sarı zarfı verdin amerika sistemlerine artık kayıtlısın. Daha sonra Türkiye ya da amerika farketmez 220 dolar yatırdın ki green kartın basılsın diye. Ev ve arabayı yaptın gelelim eşine daha amerika sistemlerine bilgileri girmediği için sarı zarfı teslim etmediği için resmi olarak green kartlı sayılmıyorlar. Çünkü havaalanında pasaportuna 1 yıllık vize mührü basılıyor. İşte bu mühürden sonra 1 yıl içinde green kartın geleceği tarih başlıyor. Bu yüzden sarı zarfı teslim edip pasaporta 1 yıllık mühür vurulduktan sonra amerika da ailenin geriye kalan kişiler için parayı ödersin. Parayı yatırdıktan sonra sen eşin ve çocukların Türkiye döndülerse bile onların green kartlarını teslim alabilirsin.

• Konu güncelse ilk giriş için yapılan genel masrafları bu sene için söylermisiniz ?

• ⭐⭐⭐

@mukeya Sağlık muayenesi kişi başı 300-350dolar civarı tutuyor ortalama (olunacak aşıya göre değişiklik gösterebiliyor), kişi başı 330dolar vize mülakat ücreti bunlar vize onayı almadan önce vereceğiniz ücretler.
    Eğer ki pasaportunuz yoksa çıkartmanız gerekecek, vize için fotoğraf, yurtdışından adli sicil kaydı almanız gerekirse onun ücreti vsde oluyor ama bunlar herkes için gerek olmayabilir ve değişiklik gösterebilir diye dahil etmedim ilk baştaki listenin içine. Tabii ki bu ücretler dışında vize mülakatı sırasında memura sunacağınız bir banka birikiminiz olması gerekecek.
    Bu adımı da geçerseniz bu sefer öncelikle USCIS ödemesi yapacaksınız kartınızın basılması için kişi başı 220dolar, amerikaya uçak biletiniz, orada ev bulana kadar kalacağınız airbnb vs. ücretleri bunlar gideceğiniz şehre ve seçeceğiniz tercihlere göre değişir.

Kaba hatlarıyla gereken ücretler bu şekilde, çekiliş her ne kadar ücretsiz olsa da kazandıktan sonra yapacağınız hatrı sayılır masraf oluyor günümüz dolar kurunuda düşününce

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim cevabınız için.

• greencard çıktıktan sonra vize için çağrıldığımızda eşim ve benim için ayrı ayrımı vize ücreti ödüyorum ? bana çıkınca aynı vizeden ailemde yararlanacak ya ekstra onada ödüyormuyum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zgecantrk gidecek her aile bireyi için önce ungan sağlık raporu için ödeme yapacaksınız. Vurulan aşılara göre çıkan para değişkendir. Daha sonra her gidecek birey adına 330 dolar ödüyorsunuz. Daha sonra gidecek her birey için de green kartın kart olarak basılması için de 220 dolar ödeyeceksiniz.

• @zgecantrk vize alacak her kisi icin ayri ucret odeniyor.

• selamlar, uçak biletini gidiş dönüş almak şart mı acaba? tek yön alınsa, girişte vs sorun olur mu? vize mülakatına uçak rezervasyon bilgisi götürülüyor mu normal vize başvurusundaki gibi?

• ⭐⭐⭐

@karaçay DV mülakatı için bahsediyorsanız hayır uçak bileti göstermenize gerek yok, sadece gidiş bileti almanız yeterli onuda mülakatta göstermeniz gerekmiyor böyle bir gereksinim yok

• teşekkür ederim. size mülakatınızda iyi şanslar dilerim. vizeyi alır gelirsiniz umarım.

• Yeri ve zamanı değil belki ama olası DV2024 mülakat alanlara tavsiyem masraflarıda hesaplamları olsun. Hazırlıklı oluruz. Ben 4 kişilik aile olarak gidicem. Sadece vize almak için çıkan rakamların toplamı arabamın değerine denk geliyor gibi. Arabam eski buarada 🙂 4300$ gibi maksimum cıkabilir gibi duruyor.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 10
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |