Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV sürecinde TR'den ABD'ye gitmeden önce ve gittikten sonra yapılan masraflar

• @rüzgar aslında 1000 * 6 6000 kira 1000 depozito şeklinde hesaplamıştım güncelleme için teşekkürler

• @kivooo hocam "DV2019 Mulakat Deneyimleri" isimli konuda son mesajlardan biri su şekilde toplamda 3 aşı yapılmış 280 dolar bir defa 118 dolar bir defa ödemiş toplamda 398 dolar ödemiş .
    Bilginize . Bu arada galiba karı-koca unganlar burayı okuyor hemen fiyatları düşürelim

• @mr-hakan Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

@rüzgar aslında 1000 * 6 6000 kira 1000 depozito şeklinde hesaplamıştım güncelleme için teşekkürler

Syn. @Mr-Hakan aslına bakarsanız size de denk gelmiştir. Bazı youtube yayın yapan arkadaşlarımızdan 6k totalle gittiklerini duyduğumda oldu. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum gerçi hepside en az 10k - 15k diyor rahat bir başlangıç için ama elinde olmayanda 6k gidip yaşam sürdürüyor bir şekilde..

• @rüzgar hocam bir terslik olmazsa 25 bin usd den aşağı da bir miktar götürmeyi düşünmüyorum ama dünya hali neyin ne olacağı hiç belli değil malesef iki ay önce sorsaydınız 60 70 binle gideceğimi söylerdim hayat şartları nerde paranın lazim olacağı hic belli olmuyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan bu konu forumda zaten mevcut:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/440/turkiye-den-amerika-ya-gidene-kadar-yapilan-masraflar

ayrica bir baslik acmaniza gerek yoktu.

edit: konular birlestirilmistir.

• @crazycells hocam o konuyu biliyorum hatta listemi oluştururken o konudan da bilgi edindim benim amacım tüm süreç boyunca vizenin başlangıcından amerikaya gidip 6 ay a kadar iş bulacak birinin total de ihtiyacı olan paranın ne kadar olduğunu nerde ne ödeme yapacağını . Ne kadar bir para ile işin biteceğini belirtmek ve eksiğim var ise listemi tamamlamak içindi . Malumdur göç ediyoruz en ufak hesapsizliklar bile başarısız olmamıza neden olabilir.

• @rüzgar yani bence 1 yıllık için uğraşmaya değmez bile 🙂

• benim gorduğum mumkunse ailenin para kazana bireyi önden gidip ortamı hazırlaması hatta mumkunse parası varsa icradan vs nakit ev alıp , ev kirası vermeden orda düzen kurmak. Ev kirası buyuk bir yıkım orada.

• @sash hocam ben ilk bir sene boyunca kira da kalacağım o süre içinde kredi skoru oluşturup kredi ile 120 130 bin dolar civarinda bir ev alacağım aldığım evin ücretinin bir kısmını turkiyedeki taşınmazlardan sağlayıp 10 yıllık mortgage ile almayı planlıyorum bu şekilde aylık kredi ödememi kira seviyesinde tutmayı planlıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

benim gorduğum mumkunse ailenin para kazana bireyi önden gidip ortamı hazırlaması hatta mumkunse parası varsa icradan vs nakit ev alıp , ev kirası vermeden orda düzen kurmak. Ev kirası buyuk bir yıkım orada.

Ev sahibi olmak malesef gider olmayacağı anlamına gelmiyor. Bizim yaşadığımız mahallede evler 300-400 bin dolardan başlıyor, bunların aylık emlak vergisi 1000-1500 dolar civarında. Ayrıca 200-300 dolarlık sigorta yaptırmak ve bakım onarım giderlerini karşılamak gerekiyor. Yani hiç borçsuz alınan bir evin gideri aylık 2000 dolara yakın olabiliyor. Şehir merkezinden uzakta bu rakam daha düşük ama 1000 dolar civarında olur diye düşünüyorum. Biz şehir merkezinde aylık 1350 dolar kira ödüyoruz, yaşadığımız sitede her türlü imkan var, kira dışında bakım-onarım masrafı da ödemiyoruz.

• @knnrn sizin oturduğunuz 1350dolarlık evin değeri nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

@knnrn sizin oturduğunuz 1350dolarlık evin değeri nedir

Müstakil ev değil, apartman dairesi. Bütün daireler şirkete ait olduğu için satış fiyatını bilmiyorum.

• @knnrn tabiki hocam gider olacaktır . Yaşadığınız eyalete bağlı olarak illaki vergi olacaktır . Texas için %3 civarında emlak vergisi var diye biliyorum . Yani 120 bin dolarlık bir ev için 3600 usd emlak vergisi olacaktır . Diğer vergi ve alınan bedellerle senelik 10000 doları geçeceğini pek sanmıyorum . Tabi şimdi burdan farazi olarak konuşuyoruz . Gidip yerinde görmeden diyebileceğimiz herşey faydasızdır . Belki gider gitmez ev alabilirim belki 40 sene kalıp ev alamadan dinmek zorunda kalabilirim . Bunlar hiç belli olmayan şeyler önümüzdekini sadece zamanı gelince görebileceğiz

• Senelik 5000~10000bin dolar ev vergileri çok yuksek maalesef, milyar yıllık evrende denk geldiğimiz döneme bak, huzur içinde yaşayacak bir yer arıyoruz kendimize.

• @knnrn Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

Bizim yaşadığımız mahallede evler 300-400 bin dolardan başlıyor, bunların aylık emlak vergisi 1000-1500 dolar

Syn. @knnrn emlak vergilerisi aylıkmı ödeniyor. Emlak vergileri için rakamlar korkunç yüksek o zaman. Ortalama 200k bir evi olan insan yılda 6k vergimi ödüyor.

• Sayın @Rüzgar emlak vergileri de Amerika da herşey de olduğu gibi eyaletten eyalete değişiyor.Benim bildiğim Hawaii en düşük New Jersey en yüksek orana sahip.

• @rookie Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

Sayın @Rüzgar emlak vergileri de Amerika da her şey de olduğu gibi eyaletten eyalete değişiyor.Benim bildiğim Hawaii en düşük New Jersey en yüksek orana sahip.

O konuyu biliyorum aslında ama Sayın @knnrn Houston, Texas ta yaşadığını biliyorum bu eyalette sanırım ABD en uygun eyaletlerinden insanlar maddi sıkıntı çekmemek adına Texas tercih ediyor diye biliyorum. Şaşırmamın sebebi ise eğer Texas ta durum böyleyse diğer eyaletleri düşünmek bile istemiyorum

• @sutik Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

Ogrencilerden pasaport harc bedeli alınmıyor. Sadece defter bedeli alınıyor.

25 yaş altındaki öğrenciler için geçerli yaş sınırı var.aof de okuyorum 26 yaşındayım harçsız pasaport alacağım diye birşey yok yani

• @rüzgar Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

@rookie Amerikaya gitmeden önce ve gittikten sonra harcanacak tutarlar içinde söyledi:

Sayın @Rüzgar emlak vergileri de Amerika da her şey de olduğu gibi eyaletten eyalete değişiyor.Benim bildiğim Hawaii en düşük New Jersey en yüksek orana sahip.

O konuyu biliyorum aslında ama Sayın @knnrn Houston, Texas ta yaşadığını biliyorum bu eyalette sanırım ABD en uygun eyaletlerinden insanlar maddi sıkıntı çekmemek adına Texas tercih ediyor diye biliyorum. Şaşırmamın sebebi ise eğer Texas ta durum böyleyse diğer eyaletleri düşünmek bile istemiyorum

@Rüzgar @knnrn görünen o ki en büyük gideri ev ve ona bağlı kalemler oluşturuyor. Gerçekten can sıkıcı bir durum.

• @sametbelli malesef hocam en büyük gidere bakınca ev kirası ve faturalar görünüyor lakin alım gücüne baktığınız zaman ise turkiyeden daha ucuza halletmiş oluyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |