Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kubra94 bizim tam 100 gun surdu green kartin elimize ulasmasi..normal durum bu

• Referenced by  datanist datanist 

• Karti maryland eyaletine gelmis birisi var mi arkadaslar

Bu civarlarda adres belirtenler icin size kac gunde geldi

Tesekkurler

• @Shila, içinde söyledi: Green Card teslim suresi

ben giris yaptim, 1 hafta icinde SSN geldi, 3 haftada green card'i teslim aldim, baya hizli oldu

• Herkese selamlar,

Ben mülakat sürecine uzunca bir süre bekledikten sonra girdim. Bu arada Avustralya’da çalışmaya başladım. Konsolosluktan 20 Eylül 2022’de onay aldım. Amerika’ya Şubat 2023 sonuna kadar girmem lazım. Green Card’ı Houston’da bir arkadaşımın evinde bekleyeceğim. Ama Avustralya’daki işim gereği Card gelmeden dönmem gerekebilir. Ben yokken Green Card postaya gelirse arkadaşım bana kurye ile ( Amerika’dan Avustralya’ya) gönderebilir mi? Green Card’ı almadan çıkmam ve daha sonra kurye ile Avustralya’da teslim aldıktan sonra Amerika’ya dönmem mümkün olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba tekrardan. 2 kasım 2022de Washington DC‘den ilk girişimi yaptım. Adres değişikliği yaptım havaalanında. Apartman numarasını yanlış yazmışlar(B3 yerine B33). 4 Kasımda Delaware SSN ofise gittim orda görünmüyordu girişim. Bişeyler yaptı ama anlamadım:)

Uscis’e baktım submitted on 4 November yazıyordu. Adres değişikliği de yaptım Uscis üzerinden. 1 hafta içinde SSN geldi ama yanlış Apt numarasıyla (B33) ama teslim ettiler zarfın üzerinde eşimin de ismi yazıyordu. Onun adresi olduğu için postacı mailboxtaki diğer zarflarla eşleme yapmış olabilir. Kendisine küçük bir bahşiş bıraktık mailboxa:) Olur da Green Card da aynı hata ile gelirse bıraksın diye:)

1 Aralık 2022 itibariyle Green Card da teslim edildi. Onda adres düzelmişti Uscis üzerinden yaptığım değişiklik işe yaramış. Yani gelmesi 1 ay sürdü.

• Greencard teslimat süreçleri;

12 Ağustos : Immigrant Visa Fee Payment Received
    11 Ekim : Abd’ye ilk giriş
    31 Ekim : Card is Being Produced
    4 Kasım : Card was Mailed to Me
    7 Kasım : Card Was Picked Up By The United States Postal Service
    10 Kasım : Card Was Delivered To Me By The Post Office

Özetle giriş yaptıktan tam 1 ay sonra Greencard'ım adresime ulaşmış oldu.

Uscis1.jpg

• Arkadaslar Selamlar;

Biz Dv 2023 talihlisi olarak Miami`ye 9 Subat 20023 tarihinde giris yaptik.

SSN numaralarimiz hic bir yere basvuru yapmadan belirttigimiz adrese giris yaptiktan 1 hafta sonra geldi.

Fakat Green Card`larimiz; ben ve oglumun giris tarihinden 2 ay sonra geldi.

Esimin Green Card`i 3 ay gecti gelmedi, 3 ay gectikten sonra gelmezse kartiniz, USCIS sitesinden tools bolumu var oradan Green card postalanmadi kismina tikliyorsunuz ve islemlerinizi yapiyorsunuz. Suan esimin karti da yolda, giris tarihinden 4 ay sonra gelmis olucak.

• Merhaba, ben şubat ayında amerikaya ilk girişimi yaptım, giriş esnasında pasaporta bir stamp basıldı, bunun 1 yıl geçerli olduğu söylendi. Greencardım ben Amerikadayken ulaşmadı, Türkiyeye döndükten sonra amerikada belirttiğim adrese ulaştı. Şimdi 3 Ağustosta tekrar giriş yapacağım ama kargoda kaybolur vs diye kartımı teslim almadım doğrudan gittiğimde teslim almak istedim. Girişte sorun yaşar mıyım?

• Merhabalar, Green Card'larımızın teslim edileceği adresteki arkadaş Türkiye'ye geldi şuan. Normalde kredi kartları vs. posta kutusuna bırakılıyormuş ama Green Card'ı bırakırken sıkıntı olur mu? Bu konuda deneyimi olan var mıdır acaba? Evde bulamadıklarında kartı nereden alıyoruz?

• @tugbaokutan Elden teslim edilmiyor, posta kutusuna veya kapiya birakiliyor.

• @datanist Yaa buna çok sevindim. Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@tugbaokutan @datanist
    Bu soru ve cevaba ben de çok sevindim, aynı durumdayız da 🙂

• bu biraz şans işi. kimilerine 15 günde gelirken kimisine de 2 ayda gelebiliyor.

• Tamamen bilmediğim için soruyorum. Green card'ın elimize geç teslim edilmesinin bir dezavantajı var mı?

• Merhaba, Greencard'ın beklenenden daha uzun sürede yani 3-4 ayda gelmesi durumunda, teslim için verdiğimiz adresteki kişi o adresten taşınmış olursa adres değişikliğini nasıl yapabiliyoruz. Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• @Dopi26 bu konuda kimseden dönüş alamamıştım ama ben tecrübelerimi paylaşmak için yazmak istiyorum. 3 Ağustos’ta İstanbul’dan Miami’ye uçuşum vardı. Türkiye’den çıkarken vize kontrolü yapan görevlilerden bazıları çok bilgili değildi, stamp’ın yeterli olacağı konusunda biraz tereddüt ettiler. Ama konuyu bilen başka görevliler olduğu için sorun olmadı. Sadece dış hatlara geçiş esnasında son vize kontrolümde Türkiyedeki görevli greencardım olmadığı için yurtdışı çıkış harcı yatırmamı söyledi. Uçağıma da çok az vakit kalmıştı. Tekrar kontrol etmesini, göçmen statüsünde harcın gerekli olmadığını söyledim. Yine birilerini aradı ve aslında gerek olmadığını öğrendi ama tabi ısrarcı olmasam harç için sıradan çıkartacaktı beni. Miami’ye geldiğimde hiç sorun olmadı. Sadece birkaç soru sordu, son girişimden sonra Türkiyede ne kadar kaldığımı vs. Sonrasında geçişime izin verdi hemen.

• greencardın ve ssn nin gelişi giriş yapılan eyaletle alakalı olabilir mi acaba, adres verilen şehir falan etkili midir ?

• Merhaba
    Uscis de green kartımın basılıp basılmadığına bakacaktım ödemeyi de türkiyedeyken yaptım ancak mail adresimi tanımadı ben de aynı mail adresime yeni hesap oluşturdum durumu görüntülemek için bana check case status numarası soruyor ama bana böyke bir bilgi gelmedi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• @Caner-Tıkız Merhaba, benim de durumum ayni. Online Access Code isteniyor. Sizin sureciniz nasil oldu. Birazdaha bilgi verebilirmisiniz. Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |