Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl inşallah hayallerime kavuşmayı umuyorum. Size şöyle bir sorum olacaktı. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Ben Abd aşığıyım. Bu yıl Work and Travele başvurmayı düşünüyorum ama yaşım 26. Başvuru yaptığımda 27 yaşıma girmiş olacağım. Yani work and travele başvurursam yaşımdan dolayı vize alma ihtimalimin diğerlerine göre düştüğünü söyleyenler oluyor. Eğer başvurduğum halde vize çıkmaz ise şirket ödenen paranın yüzde 70 ini kademeli şekilde ödüyor ve bu da benim için zaman kaybı demek oluyor.

İrlanda'da ise Work and Study programı var. Bu programın yaş ve not ortalamasının yüksekliği gibi önemli kriterleri yok. Maliyeti tabiki WAT'in 2 katı. Ama vize alma ihtimalim bu programda çok daha yüksek ve irlanda sanırım 3. yada 6. aydan sonra oturum izni veriyormuş. İrlanda da yüksek refaha sahip bir ülke.

Kalbim Abd diye atıyor ama yaşım benim biraz umudumu düşürüyor..
    Yani sizce hangi programa başvurmalıyım?
    İrlanda'da Work and Study mi? Yoksa Abd'de Work and Travel mi?

• @tugba_nyc_love işte benlik konu 🙂 aynı yaşlar ve beklentilere sahibiz. Bende İrlanda da dil okuluna gideceğim vizelerin açılmasını bekliyorum. Çok iyi düşünmüşsün. İrlanda ya dil okulu vs. Eğitim amacı ile gittiğinde zaten çalışma ve oturma hakkin oluyor. Dil okulu ile gittiğinde toplam da 2 yıl kalabiliyorsun. ABD durumları şu anda problem başvuru yaptığında vize reddi alırsan parayi geri alma süreci bir yana birde başka ülke için vize başvurusu yaptığınızda bu olumsuz durum olarak karşıniza çıkabilir.

• ⭐⭐

irlanda ve iskocyalilarin konusma aksanlari cok degisiktir ilk etapta onlarin ne soylediklerini anlamak cok zordur,ingilizlerinde bazi bolgelerinin konusmalari aksanlari korkunctur,,, otobuse bus denir bas okunur soylenir. ama diger ingilizler bas yerine bus derler veya cut kesmek kat diye soylenir yine ayni sekilde kut diye soylerler.secilecek kurslara cok dikkat etmek lazimdir.

• ⭐⭐ Banned

İrlanda nasıl 6 ayda oturum veriyor öyle bişey yok Okul ayagına oraya gideceksen EU vatandasına 2000 euro olan okul sana 14 bin euro. Nesi makul anlamadım Yada ben eksik biliyorum cok arastırdım cunku

• @Calibraturbo evet yanlış biliyorsunuz. İrlanda da 25 haftalık work and study en düşük 2000 eurodan başlıyor 5000 euroya kadar fiyat değişiyor okula göre. Fakat öğrenci vizesi olduğu için hesapta en az 7000 euro göstermek zorunluluğu var.

• Tamamen farklı ülkeler, farklı programlar. Bu sebepten söylenen herşey kişisel tercihlerle alakalı olacaktır, kararı siz vermelisiniz.

• Aslında Amerikayı istiyorum. Hayattaki en büyük dileğim Amerikada yaşamak. 2 yıldır hayalini kuruyorum. Ama yaşımdan dolayı vize alamamaktan korkuyorum işte...

• ⭐⭐

@tugba_nyc_love yaşınız kaç ?

• 26 yaşındayım. Work and travele başvurucam ekimde. Ama ağustosta 27 yaşına giricem. Yani yaşımdan dolayı vize alma ihtimalin düştüğünü söyleyenler var. Vize reddi yaşamaktan korkuyorum. Eğer vize alamazsam şirket parayı kademeli olarak ödüyor. Bu da zaman kaybım demek. Ne yapmalıyım bilemiyorum.

• ⭐⭐

@tugba_nyc_love eğer turist vizesi almak istiyorzanız Türkiyeye bağli oldugunuz kanitlamaniz gerek örneğin bir iş olur ev olur gibi döneceğinize inanmaları gerek ve paranizin olmasida gerek

• @tugba_nyc_love Amerika'yi cok istiyor ve vize reddinde de para ve zaman kaybindan baska gidisati kotuye cevirecek bir sey yoksa en azindan vize basvurusu yapip denemenizi tavsiye ederim. Olmazsa Irlanda'yi denersiniz. Irlanda'da bir sure gecirdikten sonra Amerika'yi baska vize turleriyle tekrar deneyebilirsiniz. Tabi bu surede yasinizda ilerlemis olacak ama en azindan hayal ettiginiz ulkeye kavusmus olacaksiniz. Yada Irlanda'ya ilk once giderseniz, buralar daha guzelmis aradigimi buldum deyip belki Amerika hayalinden vazgececeksinizdir. Bol sanslar.

• Geçen seneden beri İrlanda'yı araştırıyorum. İrlanda'da çok ciddi bir konaklama sorunu varmış. Ve bu sorun bu sene daha da sıkıntılı bir hal almış. Geçen sene sırf bu yüzden başarabileceğime güvenememiştim ve beklemeye karar vermiştim. Düşünün: Sadece başınızı sokacağınız bir oda için ayda 80 saat çalışıyorsunuz (ki yasal çalışma izni de bu kadar). Başkalarını bilemem ama ben bu riski alamam.

• ⭐⭐

@Taiga, içinde söyledi: İrlanda mı Abd mi?

Geçen seneden beri İrlanda'yı araştırıyorum. İrlanda'da çok ciddi bir konaklama sorunu varmış. Ve bu sorun bu sene daha da sıkıntılı bir hal almış. Geçen sene sırf bu yüzden başarabileceğime güvenememiştim ve beklemeye karar vermiştim. Düşünün: Sadece başınızı sokacağınız bir oda için ayda 80 saat çalışıyorsunuz (ki yasal çalışma izni de bu kadar). Başkalarını bilemem ama ben bu riski alamam.

.irlandanin yari nufusu zaten amerikada yasiyor sayilabilinir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |