Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hopes1 her ilk başvuranın yaşadığı klasik şeyler 😅

• Arkadaşlar kırmızı pasaportla başvurdum ancak şimdi yeşil pasaport alacağım. Yeşil pasaport alınca kırmızı iptal ediliyor diye biliyorum.

Kırmızı iptal olduğu için çekilişim geçersiz mi sayılacak bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesur ilk pasaportu iptal bile olsa elinde olması gerekiyor. İptal değil istedikleri görüntü olarak sende olmasıdır. Eğer fiziki olarak görmezlerse ozaman sen numaraları kafadan attı diye evet ret ederler. İptal olsa bile geri verme pasaportu.

• @ayvalik10 o zaman kayıp diyeceğim geri vermeyeceğim bende kalmış olacak yeşil pasaportu da alacağım tamamdır teşekkür ederim

• Arkadaşlar cümleten herkese merhabalar.

Gerçi dereyi görmeden paçayı sivamak denir buna ama neyse.

Benim bir sorum olacak.?

Dv 2023 diyelimki çıktı mutluluktan havalara uçtuk falan neyse geliyor asıl mesele evli ve iki çocuk babasıyım. Eşimle bu konunun tartışmasını yapıp duruyoruz ben diyorumki ilk etapta çocukları götürmeyelim büyükler baksın oradaki düzeni kuralım en fazla 1 sene sonra gelir alırız ve hep beraber döneriz ABD'ye diye düşünüyorum.
    Fakat eşim bu konuya hiç sıcak bakmıyor çocuklarda gelecek bizimle diyor.

Hep beraber gittik diyelim ilk etapta hepimiz çok zorlanacagiz çocukların alışma süreci belki daha kolay olur ama yol iz bilmeden sanki çocuklarla daha zor olur gibi geliyor bana.
    E tabi 4 kişi gitmenin masrafi ve bankadaki 4 kişilik para olayida kurdan dolayı şimdiden düşündürüyor beni.

Benim gibi bu durumda olan varmi aramızda veya bu konuda yardımcı olabilecek Bi arkadaş.

Şimdiden teşekkür ederim herkese bol şans

• ⭐⭐

@yukcelll ben de evli 1 çocuk babasıyım ama kesinlikle giderken oğlumu da yanıma alıcam yoksa en küçük bi sorunda zaten çocuğumun hasreti ile yanıp tutuşacağım için geri dönerim diye düşünüyorum. Bence ne olursa olsun ailenizin tamamını götürün gerekirse kredi çekin ama çocuklarınız zaten rezillik çekmeyecekler onlar sadece size muhtaç başka kimseyle iletişime geçmek zorunda değil, tek başına bi yerden bi yere gitmek zorunda değil, dil bilip para kazanmak zorunda değil.

• @yukcelll dereyi görmeden pacalari sıvamak değil bence. aynı durum bizdede geçerli mantıklı olabilir bence ilk girişten sonra 1 yıl olmasa bile ilk altı aylık süreçte çocukları Türkiye'de bırakıp altı ayın sonunda yerleşme iş bulma gibi sıkıntılar ortadan kalkınca yanımıza getirmek . Ülkemizdeki ekonomik zor günlerde oraya gidebilme ihtimalini düşünmek bile rahatlatıyor bir nebze . Biz ailecek şu an Corona pozitifiz evde karantina altındayiz karantina dönemini bu konuları düşünerek tartışarak geçiriyoruz düşüncelerinizde bence yalnız değilsiniz.

• ⭐⭐

@yukcelll size dur ya bir çıksın da diyecek olanların da bunları planladığına eminim öyle düşünmeyin
    3.basvurumuz konsolosluktan Amerika'ya varış ilk aylar vs. İyisi kötüsü hepsini bizde konuştuk her gece yattığımda bir saat sadece bunları planlarım uyumadan 😄 bir çocuk var hep beraber gitmeyi planladık ama bir aydır planım eğer eşim talihli olursa önce o gitsin 6 ay dolmadan biz gideriz o işini ayarlar biz gelmeden ev tutar belli bir kredi skoru oluşur daha rahat ederiz diyoruz çünkü o iş arama ev arama evresi çok gerecek tek oldumu tutar bir oda kafası daha rahat eder

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yukcelll sen gittin tamam sonra ben gelip onları demekle olmuyor. Çünkü çocuklarını elinde tutup götüremezsin öyle basit değil. Aşağıdaki linke tıklar mısın bazı kişiler 2-3 senedir bekliyor. Birleşme için

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/2315

@kleros ve @Zelene zaten burada en büyük sorun maddiyat sonra 6 ay dolmadan giriş yaparım desen de ilk mülakata giderken tüm aile için işlemleri yürütüyorsun. Ondan 4 kişilik için sen parayı gösteriyorsun sağlık raporunu alıyorsun. Sonra sen gidersin ama işlemler hep 4 kişilik olacak @yukcelll ben bunu yapamam diyor zaten

• Merhabalar birşey sormak istiyorum. neden mülakatlar ekimde başlıyor onu anlamadım. Sonuçta DS260 ı hemen doldurup göndereceğiz eğer çıkarsa 5 ay neden ?

• @ayvalik10 işlem sırasını ve prosedür un ne olduğunu çok iyi biliyorum.burda mevzu para değil bahsetmek istedigim ordaki sıkıntılı geçecek bir süreçte çocukların bu durumdan yıpranmadan çıkması . Bu forumdaki her konuyu her soruyu her cevabı ve yazılı olan tüm süreçleri okudum . Bizim bahsettigimiz durumla sizin bahsettiğiniz durumun alakası yok.

• @yukcelll bende şu şekilde biliyorum. Diyelim ki size greencard çıktı. Bu durumda aile durumundan dolayı eşiniz ve çocuklarınıza da çıkıyor. Sağlık muayenelerini ve mülakatları her birey için ayrı ayrı yapmanız gerekiyor. Ayrıca diyelim ki vizenizi aldınız. Çocuklar dahil greencardı olan her bir kişinin 6 ay içinde amer,kaya giriş yapması gerekiyor. İsterseniz giriş çıkış yapıp 1 sene Türkiyede kalıp para biriktirdikten sonra tekrar amerikaya gidin diyeceğim ama uçak biletleri malum. Bu yüzden siz şansınızı kaybetmeden aile olarak gidin. Yada siz ve eşiniz gideceksiniz ama çocuklar greencard şansını kaybedecek siz vatandaşlığınızı aldıktan sonra çocujlarınızı alabilirsiniz ama sanırım bu yıllar sürer.

• ⭐⭐

@kleros bence olayın psikolojik tarafı daha ağır basıyor. Ben de ilk etapta acaba önce kendim gidip düzen kursam sonra eşimi ve çocuğumu alsam mı diye düşündüm ama çok sağlam bi psikolojiye sahip olmam gerekiyor bunun için. Yanımda hiç destek olmayacak oturup derdimi anlatabileceğim eşim olmayacak uzaktan uzağa facetime ile görüşürsün ama ne kadar. Çocuğun özlemi, hanımın özlemi, oldu da işler ters gitti iş bulamadım, ev bulamadım olmuyo diye dönme ihtimalim çok yüksek. O yüzden yanımda benim derdimle dertlenecek, benim sevincimle sevinecek ailemin olması benim için çok önemli. Tabii herkes için aynı değil bazıları ben dayanırım der onlara da saygı duyarım 🙂

• @sytahmt ben de düşüncenize saygı duyuyorum tabi .benim demek istediğim konu sadece çocuklarım için geçerli .ilk aylarda yaşanacak sıkıntıli süreçler yüzünden etkilenmemeleri. Neyse mevzu farklı yerlere çekilmeden ben kendi fikrimi söylemiş oluyum. Teşekkürler.

• @nick, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopes1 her ilk başvuranın yaşadığı klasik şeyler 😅

Doğrudur ama benimkisi daha çok evrene mesaj vermek :))

• ⭐⭐

@yukcelll Ben olsam çocukları yanıma alırdım. Aklım arkada kalmazdı en azından. Tabii bu sizin maddi durumunuzla da doğrudan alakalı. Yani para yoksa çocukların sonradan gelmesi mantıklı ama eşinizle de empati kurabiliyorum. Ben olsam ben de arkada bırakmazdım.

• ⭐⭐⭐⭐

@yukcelll, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar cümleten herkese merhabalar.

Gerçi dereyi görmeden paçayı sivamak denir buna ama neyse.

Benim bir sorum olacak.?

Dv 2023 diyelimki çıktı mutluluktan havalara uçtuk falan neyse geliyor asıl mesele evli ve iki çocuk babasıyım. Eşimle bu konunun tartışmasını yapıp duruyoruz ben diyorumki ilk etapta çocukları götürmeyelim büyükler baksın oradaki düzeni kuralım en fazla 1 sene sonra gelir alırız ve hep beraber döneriz ABD'ye diye düşünüyorum.
    Fakat eşim bu konuya hiç sıcak bakmıyor çocuklarda gelecek bizimle diyor.

Hep beraber gittik diyelim ilk etapta hepimiz çok zorlanacagiz çocukların alışma süreci belki daha kolay olur ama yol iz bilmeden sanki çocuklarla daha zor olur gibi geliyor bana.
    E tabi 4 kişi gitmenin masrafi ve bankadaki 4 kişilik para olayida kurdan dolayı şimdiden düşündürüyor beni.

Benim gibi bu durumda olan varmi aramızda veya bu konuda yardımcı olabilecek Bi arkadaş.

Şimdiden teşekkür ederim herkese bol şans

Selamlar; bu konuyu iki maddede ele alın,

1. Madde; ailece vize alıp 6 aylık sürede yani mali yılda vize almayıp, ileride kendi statünüz ile çocuklarınıza GC başvurduğunuzda zaman olarak sizi uzun ve yorucu bir süreç bekleyecek. Mali olarak da daha masraflı olacağına eminim.
    2. Madde; psikoloji, çocuklarınızda oradayken sizi mutlak bir kamçılama olacak, onlar için, yapamayacağınızı düşündüğünüz pek çok şeyi, yapmalıyım düsturuyla üstlenecek, ailece birbirinize destek olup her işinizi tıkır tıkır yapacaksınız. Çocuk deyip geçmeyin. Olmadık zamanda tek bir sözleriyle öyle bir motivasyon sağlarlar ki aklınız durur.

• 21 Yaşındayım ve şu yaşta gidebilsem çok iyi olacak benim için. Bekarım ve arkamda kimsem yok. Direkt amerikaya taşınıp türkiyeyi aklımdan silmek istiyorum.
    Sizce orda mutlu olur muyum?

• !SON DAKİKA! Dolar, CB Erdoğan'ın açıklamaları sonrası 18 TL'den 15 TL'ye sert bir düşüş yaşadı.01a209d7-72b6-4627-b24a-6948d9a4ebee-image.png görsel url)

• @sonar düşüş oldu olmasınada daha 2023e yolumuz uzun daha ne kadar artar kim bilir. Düştüğüne sevindiğimiz rakam şuanda 16.47$.
    10 artıyo 2 düşüyo. Bu ekonominin toparlanmasını 2040dan önce görebiliceğimizi sanmıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |