Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@adnnf, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

arkadaşlar sıradaki çekilişte bana çıkacağını söylemek için geldim, açıklandığında tekrar yazarım selametle...

Avm çekilişinden araba kazanmış bir talihli olarak ilk başvurumda kazanacağıma inancım oldukça yüksek. Mayıs'ta mutlaka haberleşiriz 🙂

Her çekilişi de kazanacaksın diye bir kural yok, papaz hep pilav yer mi

Valla temennim o doğrultuda ama bilemedim =))

Şaka bir yana forum ailesinden kazananların olması beni de mutlu eder, gidenler birbirlerine yardımcı bile olabilir. Hepimize bol şans...

• ⭐⭐

hiç ses soluk yok, herkes yaptı başvuruları sanırım beklemeye geçtiler

• An itibariyle başvurumu tamamladım hadi bakalım hayırlısı olsun

• Pasaport başvurusu yapan arkadaşlara söylüyorum. Nüfus müdürlüğü çalışanının, "İşleminizi hızlandırmak için benim yapabileceğim bir şey yok.", "1 ayda gelir.", "Makine bozuk", "Çip krizi var" gibi hurafelerine inanmayın. Büyük ihtimal sizi umursamıyor ve uğraşmak istemiyor 🙂 . Twitter'dan TCNufusDestek etiketleyerek işleminizin hızlandırılmasını talep edin, birkaç kez tweet atın ve darlayın. TC kimlik numaranızı isteyecekler. 2 gün sonra pasaportunuz elinizde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@hdamar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

arkadaşlar selam,
    Yeni boşanmış arkadaşımın kimlik ve pasaport soyadı farklı, başvuruyu yaptıktan sonra pasaport değişikliği yapmak mümkün mü?

Sıkıntı olmaz, geçerli pasaportuyla başvursun, DS 260 doldururken yeni pasaportunu çıkartıp kişisel bilgilerine divorced i seçerek devam etsin. Konsolosluğa görüşmeye giderken eski ve yeni pasaportunu yanında götürsün. Anlayacaklardır.

• Merhabalar , Benim gözlerimde miyop olduğu için uzağı göremiyorum. Gündelik hayatımda hem lens hem de gözlük kullanıyorum. Pasaportumdaki fotoğrafımda da gözlük yok. Sizce başvuru yaparken gözlük takmasam olur mu ? çok teşekkürler.

• @Tolgadengiz Başvuru resminde gözlüksüz resim olmalı.

• Pasaport'um elime ulaştı ilerleyen günlerde DV başvurusu yapacağım ancak kafamda birkaç soru var formla alakalı yardım ederseniz sevinirim .
    1 ) Kimlikte doğum yeri (Enter Birth City Only. Do not enter District/County/Province/State.) olarak bende ilçe değil direkt Ankara yazıyor , internette araştırdığım kadarıyla Doğum yeri kısmına ilçe yazılması gerekliymiş ne yapmalıyım . Talimatlarda da şehir girmeyin ilçe girin diyor kafam karıştı.
    2) Adres yazarken / : * # . gibi ifadeler ve kısaltmalar kullanabilir miyim ? örneğin Ataturk cad. Ataturk mah. 10/3 #5 gibi bir yazım doğru mudur ?

• kardeşim için basvurdum dogum yıllına kendiminkini girmişisim ama gün ay ve diğer bilgiler dogru sadece yılı yanlıs gırdım google otomatık doldurdu herhangi bir sorun olurmu acaba ? 1 yıl fark var 😞

• @fatihtfkc Net bilmiyorum ama mülakatta sorun olabilir eğer kazanırsanız. Umarım bir problem olmaz

• ⭐⭐⭐

Ben de sonunda başvurumu yaptım, bundan sonrası mayısı beklemek, hepimiz için hayırlısı olsun🙏🏻 Umarım çok isteyip de gidebilecek olanların yüzü güler, herkese bol şans...

• Merhaba arkadaşlar. Şu anda üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, başvuru formunda hangi eğitim derecesini seçmem lazım? "High School Degree" mi yoksa "Some University Courses" mı?

• @neo çok teşekkürler ☺

• ⭐⭐⭐

@entrepreneur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Pasaport'um elime ulaştı ilerleyen günlerde DV başvurusu yapacağım ancak kafamda birkaç soru var formla alakalı yardım ederseniz sevinirim .
    1 ) Kimlikte doğum yeri (Enter Birth City Only. Do not enter District/County/Province/State.) olarak bende ilçe değil direkt Ankara yazıyor , internette araştırdığım kadarıyla Doğum yeri kısmına ilçe yazılması gerekliymiş ne yapmalıyım . Talimatlarda da şehir girmeyin ilçe girin diyor kafam karıştı.
    2) Adres yazarken / : * # . gibi ifadeler ve kısaltmalar kullanabilir miyim ? örneğin Ataturk cad. Ataturk mah. 10/3 #5 gibi bir yazım doğru mudur ?

1. Ankara yazabilirsiniz, bir problem yaratmaz.
    2. Adres kısmında . : / kullanabilirsiniz

• Yerimizi aldık bakalım.

• ⭐⭐⭐⭐

@maceradoluamerika, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

recesin

Some University Courses yazmalısınız.

• ⭐⭐

Aklımda bir soru var şimdi diyelim elektronik bir cihaz aldık greencard çıksa amerikaya götürüp kullanabilir miyiz? Prizler farklı, voltaj değişik olduğundandan çöp mü olur? Aylardır elektronik eşya almakta vazgeçiyorum, her sene aynını yapıyorum. Mayısta çıkmazsa alırım çıkarsa elimde kalır diye. Fikri olan varsa @crazycells cevaplarsa sevinirim.

• @gariban elektronik eşya almanız amerikada sıkıntı olmaz sadece priz dönüştürücünüz olması yeterli.

• ⭐⭐

@sidarkuhak teşekkür ederim

• Pasaportum tam 16 gün sonra nihayet elime ulaştı. Dün başvurumu yaptım hemen. Umarım seçilirim. İşin komik yani pasaportumu getiren postacı abi de 10 gündür bekliyormuş o da green carda başvurcakmış. Elimi sallasam amerikaya gitmek isteyene çarpıyorum :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |