Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Formu biraz önce gönderdim. Umarım bu defa olur. Lütfen olsun 🤗🤞

• Banned

@MrMuscle, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@MrtGnr %2 bile şansın yok 0,0 bilmem kaç gibi bı rakama denk geliyor.

0,02 = 2% 🙃

Başvuran sayısına göre değişir.
    100.000 kişi başvurur ve current number ınız düşük olursa 3% den bile fazla bir oranı tutturmuşsunuz demektir.

• Yaptık başvurumuzu. Ya nasippp

• @Ping-PONG Current number nedir hocam?

• Arkadaşlar merhaba, pasaportların basımı konusunda problem varmış galiba, ekşi sözlükte birçok insan 15-20 gündür pasaportlarının ellerine ulaşmasını beklediklerini yazmış. Ben de yakın zamanda pasaportumu yenileyeceğim. Pasaportun elime ulaşmasını beklemeden e-devlet üzerinden pasaport numaram kaç günde çıkar acaba ? Çünkü görünen o ki pasaportun elime ulaşmasını beklesem son başvuru tarihi 9 kasım'a yetiştiremeyebilirim. Pasaport numarası e-devlet'e kaç günde yansıyor acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Cupzen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba, pasaportların basımı konusunda problem varmış galiba, ekşi sözlükte birçok insan 15-20 gündür pasaportlarının ellerine ulaşmasını beklediklerini yazmış. Ben de yakın zamanda pasaportumu yenileyeceğim. Pasaportun elime ulaşmasını beklemeden e-devlet üzerinden pasaport numaram kaç günde çıkar acaba ? Çünkü görünen o ki pasaportun elime ulaşmasını beklesem son başvuru tarihi 9 kasım'a yetiştiremeyebilirim. Pasaport numarası e-devlet'e kaç günde yansıyor acaba ?

Elindeki pasaport geçerliyse onunla başvurabilirsin. pasaportunu da seneye 10 ekimde (eğer bir yıllık yenileyeceksen, ki tavsiye etmem, on yıllık alın) yenilersin.

• @Cupzen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba, pasaportların basımı konusunda problem varmış galiba, ekşi sözlükte birçok insan 15-20 gündür pasaportlarının ellerine ulaşmasını beklediklerini yazmış. Ben de yakın zamanda pasaportumu yenileyeceğim. Pasaportun elime ulaşmasını beklemeden e-devlet üzerinden pasaport numaram kaç günde çıkar acaba ? Çünkü görünen o ki pasaportun elime ulaşmasını beklesem son başvuru tarihi 9 kasım'a yetiştiremeyebilirim. Pasaport numarası e-devlet'e kaç günde yansıyor acaba ?

Pasaport numarasının edevlet e gözükmesi demek, pasaportun basılması demek.

Şuan basım aşamasında problem var.

Eğer basılıp edevlet te gözükse en geç 2 güne elinizde olur.

Bir an önce başvurup, aciliyeti ni Twitter dan ve alo 199 dan bildirip beklemekten başka seçeneğiniz yok.

• Merhaba arkadaşlar, şuan medeni durumum bekar. Kız arkadaşımla ayrı ayrı başvuru yapacağız. İkimizden birine çıktığı takdirde gitmeden evlensek , kazanan kişi diğerini de götürebilir mi ? Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mıdır? teşekkürler.

• ⭐⭐

Arkadaşlar pasaport islemlerini nasıl hizlandirdiniz? Bugün başvuru yaptım ama 1 ayda gelir dediler. Ankara'da makine bozulmuş. Burada Twitter yada telefonla arayıp işlemi hızlandırdım diyen vardı. Nasıl yaptınız?

• @ozgurrr Evet ds formunu çift olarak doldurup beraber girebilirsiniz mülakata

• @Satarer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@udede, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba sizce bu sene 80 bin e yükselir mi kabul sayısı?

Bence bırakalım bu sene 80.000 e yükselmesini. Cumhurbaşkanının 10 ülke (Abd, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, Finlandiya, Danimarka, İsveç ve Yeni Zelanda) büyükelçisinin "İstenmeyen Adam" ilan etmesinden ve ülkeyi terk etmelerini istemesinden sonra bizi kuraya dahil edilmeyen ülkelere bile sokmaları muhtemel bence. Benim görüşüm bu tabiki arkadaşlar.

ABD ve diğer birkaç ülke büyükelçilikleri viyana sözleşmesi 41.md bağlılık teyidi yayınlamış cumhurbaşkanı erdoğan da bu durumü olumlu karşıladı diye haberler geldi.yani her iki tarafta biraz geri çekilmiş sağduyulu davranmışlar umarım herşey yolunda gider

• Merhaba çoğu kişi vizede şu kadar para gösterdim geçtim şu kadar para yeterli oldu geçmem için vs. şeyler anlatıyor. Mesela gitmeden önce orada işimizi ve kalacağımız yeri ayarlarsak örnek veriyorum vizede 3000-4000 dolar göstermem yeterli olur mu? Sonuçta gittiğim gibi işime başlamış olacağım ve 1 ay sonra maaşım ile idare etmeye başlayacağım. Ve merak ettiğim bir diğer konu ise Wallmart referans mektubu veriyor mu çalışanları için acaba? Şimdiden teşekkürler.

• @maceradoluamerika High School degree'yi seçmen gerek diye biliyorum

• @Cupzen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Pasaportunuz geciktiyse 199 nolu hattı arayıp aciliyet bildiriseniz en geç 3 gün içinde elinizde olur. Ben başvurduktan 8 gün sonra kontrol etmeme rağmen başvurunuz basım öncesi kontrol aşamasındadır yazıyordu arayıp aciliyet bildirdim akşamına basıldığına dair mesaj geldi ve 2 gün içinde elime ulaştı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sidarkuhak wallmart belli bir süre yöneticilik yapan kişi @redsat2000 cevaplar. Gitmeden işin ayarladıysan bunu sözle değil belge ile ispat gerekiyor. Ondan dolayı alacağın mektup senin göstereceğin para miktarını diğer insanlardan farklı kılar.

• Selamlar herkese bol şans 🤞🏼

Benim pasaport expired oldu, onunla başvursam ama Mayıs’a kadar yeni pasaport çıkartsam oluyor mu acaba 😒

• @niyans Aktif ve süresi dolmamış bir pasaport ile başvurulması gerekiyor diye biliyorum.

• @uzaysan 199u arayarak ve twitter nvi destek üzerinden iletişime geçerek hızlandırabilirsiniz. Sanırım aşırı yoğunluk var ve sizin gibi başkalarıda aynısını yaptığından bir fark olmaz gibi artık.

• @niyans Geçerli pasaportunuz olmalı başvuru sırasında.

• Banned

@niyans, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar herkese bol şans 🤞🏼

Benim pasaport expired oldu, onunla başvursam ama Mayıs’a kadar yeni pasaport çıkartsam oluyor mu acaba 😒

Maalesef, başvuru yaparken geçerli olması lazım pasaport un

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |