Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Retrocularrr, retro geçti 2-3 gün daha bekleyip başvuralım ☺

Yarın itibariyle foto işini halledeceğim. 1-2 gün içinde de başvuru formunu doldururum. Sonra da Aralık 2022 için uçak bileti alayım diyorum. (uçtu bu çocuk 😂 )

İptal garantili alıp totem mi yapsak 🤪

Şakası bir yana ilk vize randevum ağustos 2022 idi o yüzden almıştım ucuz bulduğum için ama iptal etmek yerine tutmayı planlıyorum. Çok kısa bir zaman kalana kadar iptal edilebiliyor.

Bu arada merak ettiğim şeyleri bilgisayar başında çok zaman geçirdiğim için ara ara kontrol ederim. Houston biletleri Miami biletlerine göre neredeyse aynı rakamlarda oluyor. Pek pahalı değil. Şimdi işi bilenlerin neden Houston üzerine yoğunlaştığını anladım. 🙃

Ya bi çıksa ah keşke o zaman en ince detaya kadar araştırılır ben geçen sene çocuğumu göndereceğim okula kadar araştırıyordum.. sonuç hüsran! Bu sene o kadar kaptırmamalıyım kendimi diyorum ama daha şimdiden hafiften heyecan bastı 😫 houston nedense bana güzel geliyor. Acaba okullar nasıl? Bak yaa yine hayaller.. 🤦🏻♀

Bir tane yacht designer vardı kimdi o 😂

Hiç hatırlamıyorum ki kimdi acaba?

Hatırlayamadım nick ini ya 🙃

Ona bir haberim vardı da hatırlayamadım. 🥲

Ahsen mi acaba?

@ahsenaydgdu i nasıl unutabilirim ya. Belalım benim 😂
    Oda çok üzülmüş sanırım. Sonuçlar açıklandığından beri yok ortada

Ahsen çok iyi ben görüşüyorum. Bu hafta o da başvurusunu yapıcak. Hatta güzel gelişmelerde var onda kendisi anlatsın geldiğinde 🙂

Hadi hayırlısı, sevinirim onun adına.
    40 yaşlarında, mahallenin gençlerine kök söktüren agresif ama hepsini de kollayan böyle seversin ama denk gelmekte istemezsin tuhaf ablalar vardırya. Onların genç versiyonu Ahsen 😂

Halt etmişsin sen.. ☺️ Çok tatlı çok şeker gerçekten canada ile ilgili güzel gelişmeleri var bak geldiğinde anlatır mutlaka

Ben şu an için istemiyorum Canada 🥲
    517 puan yapıyordum ben 8 ay önce
    380 küsürlerde kapattı.
    Canada benim için USA olmazsa alternatifi ve Türkiye de de keyfim yerinde olduğu için çok acele etmiyorum.

Ama onun adına çok sevindim. O çok istiyordu.

Ben de çok seviniyorum onun adına inşallah hepimiz bir şekilde atalık kendimizi mutlu olacağımız yerlere..

• Banned

Yarın itibariyle foto işini halledeceğim. 1-2 gün içinde de başvuru formunu doldururum. Sonra da Aralık 2022 için uçak bileti alayım diyorum. (uçtu bu çocuk 😂 )

İptal garantili alıp totem mi yapsak 🤪

Şakası bir yana ilk vize randevum ağustos 2022 idi o yüzden almıştım ucuz bulduğum için ama iptal etmek yerine tutmayı planlıyorum. Çok kısa bir zaman kalana kadar iptal edilebiliyor.

Bu arada merak ettiğim şeyleri bilgisayar başında çok zaman geçirdiğim için ara ara kontrol ederim. Houston biletleri Miami biletlerine göre neredeyse aynı rakamlarda oluyor. Pek pahalı değil. Şimdi işi bilenlerin neden Houston üzerine yoğunlaştığını anladım. 🙃

Ya bi çıksa ah keşke o zaman en ince detaya kadar araştırılır ben geçen sene çocuğumu göndereceğim okula kadar araştırıyordum.. sonuç hüsran! Bu sene o kadar kaptırmamalıyım kendimi diyorum ama daha şimdiden hafiften heyecan bastı 😫 houston nedense bana güzel geliyor. Acaba okullar nasıl? Bak yaa yine hayaller.. 🤦🏻♀

Bir tane yacht designer vardı kimdi o 😂

Hiç hatırlamıyorum ki kimdi acaba?

Hatırlayamadım nick ini ya 🙃

Ona bir haberim vardı da hatırlayamadım. 🥲

Ahsen mi acaba?

@ahsenaydgdu i nasıl unutabilirim ya. Belalım benim 😂
    Oda çok üzülmüş sanırım. Sonuçlar açıklandığından beri yok ortada

Ahsen çok iyi ben görüşüyorum. Bu hafta o da başvurusunu yapıcak. Hatta güzel gelişmelerde var onda kendisi anlatsın geldiğinde 🙂

Hadi hayırlısı, sevinirim onun adına.
    40 yaşlarında, mahallenin gençlerine kök söktüren agresif ama hepsini de kollayan böyle seversin ama denk gelmekte istemezsin tuhaf ablalar vardırya. Onların genç versiyonu Ahsen 😂

Halt etmişsin sen.. ☺️ Çok tatlı çok şeker gerçekten canada ile ilgili güzel gelişmeleri var bak geldiğinde anlatır mutlaka

Ben şu an için istemiyorum Canada 🥲
    517 puan yapıyordum ben 8 ay önce
    380 küsürlerde kapattı.
    Canada benim için USA olmazsa alternatifi ve Türkiye de de keyfim yerinde olduğu için çok acele etmiyorum.

Ama onun adına çok sevindim. O çok istiyordu.

Ben de çok seviniyorum onun adına inşallah hepimiz bir şekilde atalık kendimizi mutlu olacağımız yerlere..

Greencard veya Canada için PR a sahip olarak yerleşmekten bahsediyorum.

Bence Canada’ da yaşamak biraz daha zorlu ve çetrefilli. Benim gibiler için USA rüya ama Ahsen gibiler için Canada çok daha iyi bir alternatif zor olmasına rağmen. Sonuçta çocuk büyüten insanlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@yasinbey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dv2022 ye ne kadar basvuru oldu bilen varmi birde bu sene tahminen ne kadar olur

Tum dunyadan 13 milyon kisi basvurmus DV2022'de...

Toplam basvurularin nasil degisecegini bilemiyorum ama Turkiye'den daha fazla kisi basvuru yapacaktir...

Türkiyeden daah fazla başvuru yapılacaı ile ilgili öngörünüzün sebebi nedir?

• Banned

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dv2022 ye ne kadar basvuru oldu bilen varmi birde bu sene tahminen ne kadar olur

Toplam basvurularin nasil degisecegini bilemiyorum ama Turkiye'den daha fazla kisi basvuru yapacaktir...

Mesai ye geç kaldın abi 😂

• @ibrahimasar medyada çok fazla yer aldı bu yıl özellikle şu vallahi selected videosu

• ⭐⭐⭐⭐

British Airways den iptal edilebilir bilet al bare 90% ını geri alıyorsun. 700-800 e totem yapmış olursun.
    Nerden mi biliyorum?
    Ben öyle yaptım da aramızda kalsın. 😂

A380'de varmış. 🙄

Dostum sen bu sene günlük Eyalet fotoğrafları paylaşmayacak mıydın? Hani nerede resimler 🙃

Yok ben değildim o. Düzenli paylaşan yok şimdilik.

Geçen seneden önceki çekilişte, DV2021 i tutturduğunda Final-Approach paylaşıyordu yanılmıyorsam. Geçen sene ben payaşayım totem olsun diye.. travelleth de peylaşmaya başlayınca bıraktım. Daha da gelmem Davosa. Biriniz paylaşın totem olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

Benim mesai geç başlıyor sabah 4 de bitiyor. Forumun gece bekçiliğini de bana verdiler. Ohh, 2 yerden maaş.. Cemaatçilerden neyim eksik. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@deniz16, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar medyada çok fazla yer aldı bu yıl özellikle şu vallahi selected videosu

İzlmedim, bakarım bi.

• ⭐⭐⭐⭐

@deniz16, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar medyada çok fazla yer aldı bu yıl özellikle şu vallahi selected videosu

İzledim şimdi, İbrahim miş ismi de 🙂 Ama been değilim ne yazık ki.

• Banned

Benim mesai geç başlıyor sabah 4 de bitiyor. Forumun gece bekçiliğini de bana verdiler. Ohh, 2 yerden maaş.. Cemaatçilerden neyim eksik. 🙂

😂

• Bu yılki başvurular ne olur bilmiyorum ama kur ciddi anlamda yormaya başladı.
    Orta ve düşük gelirli olup gerçekten tek kurtuluşu belki de GC ya da F1 olanlar için cidden imkansıza dönüşmeye başladı bir şeyler.
    Mesela DV2022'nin açıklandığı gün 100 bin tl' si olup da dolar almak isteyen biri 12.106 $ alabiliyorken bugünkü kurla sadece 10.752$ alabiliyor. Resmen 1300 $ buhar!.. Ve işin kötüsü her geçen gün paramız değer kaybediyor. Cidden gidebilmek ya da para oluşturabilmek için ciddi anlamda zorlu bir yola giriyoruz. Çekilişe girip, kazanıp sırf ekonomik sebepler yüzünden gidemeyen yüzlerce insan olduğuna eminim. Bu beni ilerisi için ciddi anlamda düşündürüyor 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

sırf e

Daha önce de söyledim, maaşlı çalışan insanlar, asgari ücret ise 300-350 dolar aralığında, daha donanımlı işlerde çalışanlar, skalasına göre 700-900-1200 dolar düzeylerinde maaş alıyorlar. Dolar ne kadar artarsa artsın, gelir seviyemiz de enflasyon da dolarla beraber ufak ufak artıyor. Doların bu ani çıkışlarında, 650 dolar eden maaşımız bir anda 550 dolar etmeye başlıyor, sonra maaş zamlarıyla, doların ufak ufak bir ileri bir geri yapmasıyla 600 dolarlara kadar yeniden yükseliyor.
    Bu demek oluyor ki, gelirimiz sabit ise GC için gerekli olan 15 bin doları bir araya getirebilmek, giderleri kısmakla, ele geçen parayı kur ne olursa olsun ufak ufak dolara yatırmakla mümkün. Yani bekar, ailesiyle yaşayan, kira ödemeyen, masrafı olmayan, aylık giderlerini yaşam tarzına göre belirleyebilen kişiler bunu rahatlıkla yapabilir. Ayda 250 dolar bile kenara koyabilse bir gelişmedir. Sigara, alkol, yeni telefon, gereksiz kredikartı harcamaları ve borçlanmalarının önüne geçerse, ayda 3000 lira kazanan biri bile pekala bu parayı bir süre içinde biriktirebilir. Kimsenin yaşam tarzına müdahale gibi bir niyetim yok ama, maalesef eğer içinde yaşadığımız ülkeden memnun değilsek, kendi bir takım alışkanlıklarımızı değiştirerek çaba sarfetmeliyiz.
    Bir örnek verirken havadan aklıma gelen bir örneği vermiyorum arkadaşlar, kendi yaşadığım hayattan veriyorum. Ben 18 yaşındayken lise bitip de çalışma hayatına başladığımda, gelirimin de yüksek olması, bir takım alışkanlıkları beraberinde getirdi. Uyuşturucu, sigara gibi şeyler olmadı ama, para nereye gittiğini bilmediğim şekilde çıkıyordu elimden. Çok yoğun bir sosyal hayatım da yoktu. Ayda bir ya da bir kaç kez istiklal e çıkardık. Kalabalık bir arkadaş çevrem de yoktu. Bana kalırsa masrafım da azdı. Ama telefon değiştirmek (bizim zamanımızda ne kadar dandik de olsa ikide bir bi model çıkıyordu) , sonra bu telefonun aylık faturası, alkol, canımın istediğini alacak şekilde market alışverişi,5 tane ablam var, arada bir ablama ziyarete gittiğimde eli kolu dolu gitmek, rakı sofraları kurmak... 19 yaşında üniversiteye gitmeye karar verdiğimde limitlerinde bir kredi kartı borcum vardı. Okulun ilk senesinde bırakıp geri gelmem gerekti. Sonra 2001 krizi patladı ve bir daha hiç bir şey eski haline dönmedi. 2006 da evlenene kadar, 2010 da Libyaya gidene kadar hala borçlarımı rayına koyamamıştım. Kendim için 1 hayat yaşarken 1 hayat da bankalar için çalışmakla geçti. 2015 de Bodruma yerleşene ve kendi işimi yapmaya başlayıncaya kadar içine girdiğim türlü ticari deneyimlerin bir anlamı olmadığını öğrendim. 2015 de battım. borç harç bir daha denedim. Aslında 2016 da bir daha battım. Fakat işimi kapatmadan borç seviyemi yükselterek rolantide gitmeyi sağladım. Mali açıdan Mart 2020 de bir daha Batma noktasına geldim ki Corona patladı. Bu, market sektörüne büyük bir ivme getirdi. Rüzgarı kısmen yakalamaya çalıştık. Bir şeyler yoluna girmeye başladı. Yine de bu yaza kadar kenara borçtan başka hiçbir şey koyamadık. Bu yaz kur 8,60-8,25 bantlarındayken, ortalama da 8,45 den bir miktar dolar yapabildim ve gömdük onu. Şimdi işletmem stok olarak da güçlü vaziyette, satarsak bize Amerikada iş kurduracak para rahatça geçer elimize.
    Şimdi sonuç olarak gelirinden ciddi bir birikim yapmaya yönelmeyen kişi (çevresinden para bulmayı planlayan ya da kredi çekerim diyenlere sözüm yok) bu yolda başarı elde edemez. Kaldı ki, gelirinden ciddi bir birikim yapmayan kişi, Türkiyede de hiç bir zaman mutlu olamaz, geleceğini planlayamaz. Kafanızdaki tek hayal, (benim 15-20 yıldır olduğu gibi) Amerika olursa, gerekleşmediği her an mutsuz olursunuz. Ama hergün bir dolar bile biriktirseniz, bu sizi Amerika yolunda bir adım ileri götüreceğinden mutlu olmaya başlarsınız. Nihayetinde, 20 bin dolarınız olduğunda, GC çıkmasa bile, önünüze başka seçenekler belirecektir. Öğrenci olarak, turist olarak, daha da para biriktirebilirseniz yatırımcı olarak, bir şekilde Amerikaya gidebilir ve bir olanağı kovalayabilirsiniz. Kaldı ki Türkiyede binilebilecek bir araba 100 bin liradan başlıyor. 11 bin dolar... Hepiniz bu parayı biriktirebilirsiniz. Ben, içimizde bir tofaş parası biriktiremeyecek tek bir kişi olduğuna inanmıyorum. İşin yoksa, branş ile ilgili esnek olup bir iş bulursun, işinden artırdığın para yetmiyorsa pazar günleri pazarda tezgahta yevmiyeci çalışırsın. İnşaata tuğla çekersin. Boş zamanında ticari taksiye çıkarsın. Bir motosiklet alıp kuryelik yaparsın. Amerikada şu işi de yaparım dediğin ne varsa yapıp para kazanırsın. Amerikadakinden az kazanırsın evet, ama birikim yapmana yardımcı olacaksa neden olmasın.

• Geçen sene olmadı, bu senede aldık yerimizi umarım zevkine değil isteyenlere çıkar... 🙂

• ⭐⭐⭐

Huzur hakkı eksik ibrahim abi sana huzur hakkı verilmesi lazım😁

• Günaydınlar, galiba neden şansınızın düştüğünü buldum.Farklı bir green card grubuna gireyim dedim herkesin başvurular evlere şenlik, birkaç yıldır aynı fotoğraf kullanan mı gölgeli fotoğraf kullanan mı confirmation number almayan bir ton insan var

• @crazycells cevabınız için teşekkür ederim bu süreç biraz uzun gibi sanırım (araştırmadım açık lise diplomasını ne kadar zamanda alındığını) lise 1 terk benim öğrenim durumum, ama MEB`e bağlı çıraklık eğitim merkezinden usta ve usta öğretici belgelerim var hepsi bu, çekilişe baş vursam bunlar geçerli olur mu ? bilemedim. teşekkürler.

• @Cycraft Bu Olaylar şansımızı artırmıyor mu onlar elendiğinden 😁

• @smartcells merhaba ben lise 1 terk açık lise ye yazılsam ne kadar zamanda alabilirim diplomayı dv23 katılsam (eğer çıkarsa) yetişir mi bu konuda bilgisi olan varmı

• @ferhat26 Sizin SVP puanınız yeterli olmadığından liseyi tamamlamanız gerekir başvurmak için en doğru zaman ise lise 3 gibi görülüyor. Size mesela lise 4te başvurdunuz çıktı zaten mayıs ayında açıklandığından 1 aya mezun oluyorsunuz. Lise 3 ise mülakat sıranız gelene kadar mezun olmanız gerekiyor. Lise 1 için ise bilmiyorum riskili olur gibi.

• İlk kez katılıyorum DV2023 ile. Herkese bol şans 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |