Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zencipsikiyatr Maalesef öyle bir sorun var. avrupa ülkeleri bizi ülkesine almak istemiyor. Öğrenci olarak bile almıyorlar. 10. sınıf insan muamelesi görüyoruz. zaten vize için 50 tane şey istiyorlar. yok hesabınızda şu kadar para yok bu yok şu yine red ediyorlar. İrlanda dil okulu için bile 50 tane evrak hazırlıyorum. %95 vizeniz onaylanır denildi umarım o %5 lik kısma denk gelmeyiz. oda olmazsa artık yapacak da birşey yok her sene gc ye başvururuz emekli olmadan çıkarsa 🙂 gideriz. yoksa oturucaz oturduğumuz yerde.

• Neyse canım şunun şurasında 51 hafta falan kaldı😂

• @Mr-Gabriel Çok özel değilse İrlanda başvurunuzda bankada ne kadar bulundarmınızı istediler vize için.

• @this-time89 okul kayıt ücretini yatırdıktan sonra 7.2 k euro da hesabınızda para olacak. ve 6 aylık geçmişine bakıyorlar yani para bi anda hesabınıza geldiyse nerden geldi diye soruyolar. arabanızı veya ne bilim evinizi sattıysanız belgeyi gösteriyorsunuz. örneğin arabı sattım işte belgeside burda diye. 6 aydır zaten hesabınızda ise birşey göstermiyorsunuz.

• Şans bize gülmedi 🙂

• @gungorhan hangimize güldü ki 🙂 🙂

• Garibanın yüzü gülür mü

• Can sıkıntısından artık iyiden iyiye saçmalamaya başladım 😂

• Gariban adam nereye alıyor GC dolar olmuş 8.40 🙂

• Şimdi bir sene daha bekle ...

• Seneye görüşürüz 🕊

• ⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

ı bıraka

Bence hata edersin. 40-50 nedir ki? Eğer orada yaşamak istiyorsan yaşın önemi yok.
    Foto 5 yıl öncenin. O yüzden teessüf ediyorum yani 😞
    Bence çıkana kadar başvur. 70 inde de olsan gider gezersin hiç değilse 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Mr-Gabriel, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@zencipsikiyatr Maalesef öyle bir sorun var. avrupa ülkeleri bizi ülkesine almak istemiyor. Öğrenci olarak bile almıyorlar. 10. sınıf insan muamelesi görüyoruz. zaten vize için 50 tane şey istiyorlar. yok hesabınızda şu kadar para yok bu yok şu yine red ediyorlar. İrlanda dil okulu için bile 50 tane evrak hazırlıyorum. %95 vizeniz onaylanır denildi umarım o %5 lik kısma denk gelmeyiz. oda olmazsa artık yapacak da birşey yok her sene gc ye başvururuz emekli olmadan çıkarsa 🙂 gideriz. yoksa oturucaz oturduğumuz yerde.

Kısaca İrlanda konusunu açarmısınız? Dil eğitimi artı bir kolej eğitimi gibi bir konuda kaç yıl eğitim alarak yasal olarak kalabiliyoruz? Kaç yıldan sonra oturuma dönüşebiyor, vatandaşlığa dönüşebiliyor mu? Dil eğitimi kabaca 6 aylık ücreti ne çıkıyor?
    Eş ve çocuk aynı vize altında gelebiliyor mu? Eş çalışabiliyor mu? çocuk ücretsiz liseye falan gidebiliyor mu? Ajans ile mi çalışıyorsunuz? Hangisi? Güvenilir mi?

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Buradayız gene. Naber gençlik.. İlk şok atlatıldı mı? Yoklama alıcam akşama doğru. Kaybolmayın 🙂

Atlatılmadı maalesef İbrahim Bey, sandığımdan daha çok ümitlendiğimi, bugün yataktan kalkmak istemeyince farkettim. İsyan mode ON !!! Bu ne arkadaş dejavu gibi her sene sar başa sar başa. Yok mu mülteci botu falan vallahi çantam hazır, bu saatten sonra ya herro ya merro

• @Kaptomeister, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@ibrahimasar açıkcası ben Türkiye şartlarında yeni mezun arkadaşlarımın ve daha çok yaşı genç olan arkadaşların canlarının daha çok sıkıldıgını düşünüyorum. Sebebi gelecek kaygısı, garantisizlik ve aynı emeğin karşılığının binlerce km ötede çok daha iyi olmasını bilmek. Ne zaman ki, işlerini ellerine alabilirler ve GC başvurularını olursa olur olmazsa olmaz düşüncesiyle yaptıklarında kafalar daha rahat olacak.

23 yaşındayım ve inşallah birkaç ay sonra mezun olacağım. Dediğiniz konuda haklısınız bizim için gelecek kaygısı vs çok daha fazla ancak bir de şu var bizim yaşımızdaki insanlar için greencard tek seçenek değil farklı ülkeler, farklı vizeler mevcut ve bence benim o yolları tek başıma denemem @ibrahimasar abinin ailesi ile birlikte denemesinden çok daha kolay. Yani ben de dahil genç arkadaşlar için henüz hiçbir şey bitmiş değil ve greencard da tek seçenek değil, sadece greencarda bel bağlarsak mutlu olma olasılığımız maalesef sadece %2

• @ibrahimasar

bu videoda sorularınızın çoğunun cevabını bulabilirsiniz. arkadaşın diğer videolarına da göz atabilirsiniz. Ben acenta ile çalışıyorum. zaten acentalar sizden değil o okuldan para kazanıyorlar. bu yüzden acenta ile çalışmak daha mantıklı diye düşünüyorum. atlas, ye-ro, İrlanda da yaşam gibi acentalar bilndik iyi acentalar bir iki tane daha var ismini şimdi unuttum. bunlar güvenilir bilindik acentalar. tabii hizmetler konusunda vs. birşey diyememem. acenta reklamı yapıyormuşum gibi 🙂

• ⭐⭐⭐

Bir kişiye üst üste 2 defa nasıl çıkar dün geceden beri bunu düşünüyorum biz nerde yanlış yapıyoruz 😒 Bu kadar çok isterken neden çıkmazsın yoksa gerçekten hiç çıkmayacak mı böyle böyle yaşlanıcam mı...

• @Hyller Bi de gittikçe case no düşerek çıkıyor insanlara 🙂

• ⭐⭐

Hedef 2023 derken acaba reis Green Card için mi dedi

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Hyller Bi de gittikçe case no düşerek çıkıyor insanlara 🙂

@nevzatyildizz gerçekten çok üzgünüm....Hep söylediğim şey vazgeçmemek ama yıllar geçicek böyle böyle 18 yaşında da değiliz ki hayalimden vazgeçmek zorunda kalmak zorunda mı olacağız yok mu bir yolu delirecem..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |