Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ssanver, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells Green Card formunu doldurmak için açtım. Adres kısmına geldim ve kafam karıştı. Yeni eve 2 hafta önce taşındım ama edevlette eski ikametgahım duruyor. Nüfus müdürlüğünde değiştirdikten sonra mı başvurayım?

2.sorum bu başvuru formunu kapatmak için browserdaki çarpıyımı kullanayım yoksa cancel entry mi yanlış olmasın endişeliyim biraz 🙂 teşekkürler

Adres sorun değil. şu an oturduğun adresi yazabilirsin. Başvuru formunu tamamlamadan çıkacaksan çarpıya basıp çıkabilirsin.

• Arkadaşlar merhaba, başvuru yapacağım tarihte en son mezun olunan okulum Lise olacak ancak bu yıl okul bitecek ve üniversite mezunu olacağım. Seçilirsem mülakata gitmeden önce bunu değiştirmek gerekir mi?

• Arkadaşlar Greencard için fotoğrafçıda çekildiğim fotoğrafın > Özellikler > Ayrıntılar kısmında program adı "Adobe Photoshop CS3 Windows" yazıyor, sorun olur mu ?

• @luxalux kazanırsanız zaten ds260 formu dolduracaksınız. Orada bilgilerinizi güncellemiş olursunuz

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

2 Yıl sonra Bir bankta oturup Kız kulesine bakar gibi Özgürlük heykeline bakarak "Acem kızı" dinleyeceğim. Greencard çıkarsa daha erken olur güzel olur.

Yılda bir kere buradan tanıştığın devrelerinle buluşup sohbetler falan. Neydik, ne olduk, ne olacağız? Fikir alışverişleri. Güzel olur BE!

O da mükemmel olur onu da yaparız.

• Basvuruda, adres kisminda d. ve e. bolumlerine il'imi yazdim. Sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mahmuthan-Temel ayrıntısına neden baksınlar ki hangi sivri akıllı böyle bir bilgi verdi sana

• Merhabalar DV2021 Kazanı olmama rağmen herkes gibi DV2023 e de katılıyorum.
    Ama yine kafamdaki soruda ben isviçre doğumluyum, TC vatandaşıyım, aramızda da bi çok almanya doğumlu olan mutlaka vardır. Doğumduğumuz şehir ve ülke pasaport ve/veya kimlikteki gibi yazacağım evet. Fakat şu
    6.bölümde :
    Your country of eligibility will normally be the same as your country of birth. Your country of eligibility is NOT related to where you live. If you were born in a country that is not eligible for the DV program, please go to Explanation of Country of Eligibility to see if there is another option available in your case.
    (Uygunluk ülkeniz normalde doğduğunuz ülkeyle aynı olacaktır. Uygunluk ülkeniz, yaşadığınız yerle ilgili DEĞİLDİR. DV programı için uygun olmayan bir ülkede doğduysanız, durumunuzda başka bir seçenek olup olmadığını görmek için lütfen Uygunluk Ülkesinin Açıklaması'na gidin.)

Are you claiming eligibility based on the country where you were born? (Doğduğunuz ülkeye göre uygunluk talebinde bulunuyor musunuz?)
    Yes No : (Burda hayır dersem Türkiye den başvuruyu yapmak istiyorum diye anlıyorum ben)

If not, you must enter the country from which you are claiming eligibility.
    (Değilse, uygunluk talebinde bulunduğunuz ülkeyi girmelisiniz)

Aslında her 2 taraftanda uygun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemil-Hacioglu eşin doğum yerinden katılmak istersen o kısmı işaretliyorsunuz ancak eşiniz işlemleri yapmazsa sizler gidemezsiniz doğru anladınız. Ben de aynı şekilde almanya doğumluyum ancak eşim karşı çıktığı için ben hep almanyadan üzerinden katılıyorum Türkiye göre 5,5 katı daha kötü çünkü geçen sene Türkiye 2700 Almanya 500

• merhaba kadınlarda kulakların fotoğrafta görünmesi zorunlu mu? eşimin hafif görünmemiş bir tanesi. bir sıkıntı çıkar mı? bu işten anlayan tecrübeli biri kontrol edebilir mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Şengül eğer kapalı ise hayır gerek yok ancak başı açık ise gözükmesi lazım demek ki makineye tam olarak dik karşıdan çekilmemiş bence riske atmayın

• @Murat-Şengül, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

merhaba kadınlarda kulakların fotoğrafta görünmesi zorunlu mu? eşimin hafif görünmemiş bir tanesi. bir sıkıntı çıkar mı? bu işten anlayan tecrübeli biri kontrol edebilir mi acaba

Kafa yana doğru dönük olduğu için mi? Yoksa kulak üzerine saş geldiği için mi gözükmüyor kulağı?

• Merhaba bir sorum olucak eşimin ikametgahi hala babasının evinde aldırmadı , adres olarak ikamette gorunenenmi yazmalıyız yoksa oturduğumuz yerimi

• mesela öğrenci olarak kazansak bu greencard ı lise mezunu olarak belirtip başvursak yani bankada tahmini farazi olarak tek kişi için ne kadar para göstermek iyi olur sıkıntı yaratmaz yani

• @Onurfidan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba bir sorum olucak eşimin ikametgahi hala babasının evinde aldırmadı , adres olarak ikamette gorunenenmi yazmalıyız yoksa oturduğumuz yerimi

Oturduğunuz yeri yazınız. Eğer çıkarsa DS260 doldurmadan önce ikameti aldırırsınız.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Cemil-Hacioglu eşin doğum yerinden katılmak istersen o kısmı işaretliyorsunuz ancak eşiniz işlemleri yapmazsa sizler gidemezsiniz doğru anladınız. Ben de aynı şekilde almanya doğumluyum ancak eşim karşı çıktığı için ben hep almanyadan üzerinden katılıyorum Türkiye göre 5,5 katı daha kötü çünkü geçen sene Türkiye 2700 Almanya 500

Abim eşin karşı çıkıryor ise kuradan kazanırsan ne yapmayı planlıyorsun. Hanımı bırakıpmı gidicen Amerika'ya. 😁😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Satarer cehenneme kadar yolun var s... git diyor sence 🙂 benim babam 1972 yılında almanya gitti biz almanya da doğduk yani vatandaşlık tut oturma iznine kadar yaptırmadı ondan hep ona karşı mesafem var bende aynı şeyleri çocuklarımdan görmek istemiyorum

• @ayvalik10 kardeşim bizimkide 69 da gidip 10 yıl kalmış vatandaşlığı da alıyor ama eski kafa geri dönerken iptal ettirmiş ne denir ki gel de yanma!

• @Murat-Şengül

Photo examples kisminda da goruldugu uzere kulaklarin gorunmesi zorunlu degil.

Acceptable Visa Photos basliginin altinda kabul edilen tipteki resimler gorunuyor. Yuzu acik ve gorunuyor olmasi onemli aksi taktirde turban ile de cekilmis fotograflar da kabul edilmezdi.

• Kazananlar giriş çıkış yapıp greencardını alabiliyor mu hemen amerikada yaşama zorunluluğu var mı yani ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |