Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Skayn yani beraber gitmek zorundalığı olamaz ama gitmeyen de o verilen 6 aylık süreçte gitmeli. mesela erkek önden gider ev araba vs hazırlar eş de ardına gidebilir

• @Cycraft inşallah gidecek herkese çıkar. sen ilk kez mi başvuruyorsun

• @deniz16 Aradığım cevap buydu çok teşekkür ederim. Eşime çıksa da önce benim gitmem gerekli ev iş araba vs için. Anladığım kadarıyla çıkınca diğer eşe çıkmış gibide oluyor yani iki talihli oluyor doğru mu ? Kime çıktığının önemi yok anladığım kadarıyla.

• @Skayn evet evet. ikinizde ayrı başvuru yaptınız değil mi?

• ⭐⭐⭐

@deniz16, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Skayn yani beraber gitmek zorundalığı olamaz ama gitmeyen de o verilen 6 aylık süreçte gitmeli. mesela erkek önden gider ev araba vs hazırlar eş de ardına gidebilir

İlk gidişte asıl talihlinin mutlaka bulunması gerekiyor, talihlinin eşi ya da çocukları asıl talihli olmadan giriş yapamıyor diye biliyorum @Skayn @deniz16

• Merhaba bilen arkadaşlara iki sorum olacaktı,birincisi isim soyisim bölümünde pasaportta üst tarafta türkçe karakter ile yazılmış alt tarafta kodlamanın olduğu yerde ise ingilizce karakterler ile yazılmış hangi şekilde yazmam gerekiyor acaba çünkü isim soyisim pasaportta gözüktüğü şekliyle yazılmalıdır deniliyor,ikincisi öğretim durumu ile ilgili,üniversite 4.sınıf olarak gözüküyorum ancak mezun değilim ve kayıt yenileme işlemini de yapmadım,eğitim durumu olarak Some University Courses seçeneğini mi seçmem gerekiyor?Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• @deniz16 Evet ayrı başvuru yapacağız. Eşime çıkması durumunda da ilk benim gitmem gerekli. Tek sorum buydu cevap olumlu olduğu için ikimiz içinde ilk defa başvuru yapacağız. Hazır sizi bulmuşken oldu da çıkarsa iki kişi için 13.000$ param var. Mülakat için yeterli olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@xStormx , içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba bilen arkadaşlara iki sorum olacaktı,birincisi isim soyisim bölümünde pasaportta üst tarafta türkçe karakter ile yazılmış alt tarafta kodlamanın olduğu yerde ise ingilizce karakterler ile yazılmış hangi şekilde yazmam gerekiyor acaba çünkü isim soyisim pasaportta gözüktüğü şekliyle yazılmalıdır deniliyor,ikincisi öğretim durumu ile ilgili,üniversite 4.sınıf olarak gözüküyorum ancak mezun değilim ve kayıt yenileme işlemini de yapmadım,eğitim durumu olarak Some University Courses seçeneğini mi seçmem gerekiyor?Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Başvuruda türkçe karakter kullanılmamalı o yüzden ingilizce karakterlerle yazmalısınız.

Henüz mezun olmadığınız için ‘Some University Courses’ seçeneğini seçmelisiniz

• @dytmelek Bu bilgi kesin mi ? Ona göre eşimin adına başvuru yapmayacağım. Kimsenin hakkına girmek istemem. Çünkü ilk ben gidemezsem bazı durumlar sebebi ile gidemeyiz. Bilgi kesin değilse net cevabı nasıl öğrenebilirim ?

• Daha 2 gün zor geçti 200 gün daha bekleyeceğiz ortalama 😕

• ⭐⭐⭐

@Skayn, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selamlar. Yeşil karta eşler ayrı ayrı başvurduktan sonra eşlerden birine çıkarsa, lotoyu kazanan değil diğer eş daha önce ABD'ye gidebilir mi? Eşler beraber mi gitmek zorunda ? Yoksa kazanan eş mi önden gitmek zorunda ? Teşekkürler.

Kazanan kimse ilk girişte onunda olması lazım. İlk giriş sonrası dileyen geri döner dileyen kalır diye biliyorum.

• @dytmelek evet bende forumda baktım konuya çok haklısın hatta asıl talihli gitmezse diğer faydalananlar da gidemez yanar hakları diye okudum.

• @dytmelek Çok teşekkür ederim sağolun bilgi için.Bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@xStormx , içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@dytmelek Çok teşekkür ederim sağolun bilgi için.Bol şans dilerim.

Rica ederim ben de Son 4 5 ayda sürekli forumdaki başlıkları okuyarak edindim bu bilgileri. Hepimize bol şans...

• @Yıldırım-Özcan Çünkü 2023 yılında üniversiteden mezun olmuş olacağım ve 1 yıl geçicek üzerinden. O yüzden sordum.

• ⭐⭐

Full ingilizce mi yapiyorduk forumu türkçe karakter kullanmayalimmi

• @Erkand İngilizce olucak, Türkçe girseniz bile uyarı alırsınız, tamamlayamazsınız.

• @Erkand Full ingilizce yap, ingilizce klavye kullan istersen de, büyük harf ve küçük harflere dikkat et ama yanlışlıkla küçük i yi ı diye yazma

• ⭐⭐

@ibrahimk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand İngilizce olucak, Türkçe girseniz bile uyarı alırsınız, tamamlayamazsınız.

caddelere de street felanmı yazacağız yoksa cd. felan yazsak yeterlimi ya da cadde

• @Erkand Türkçe olucaklar evet, ben Cd. olarak yazdım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |