Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@selvib, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başvurumu tamamlayacakken sistemden attı ve başvuru numarası ekranı gelmedi tekrar girersem mükerrer olur mu?

Son sayfada da olsanız, confirmation number üretilmediyse problem olmaz.

• Bide en son çocuk sayısı soruyor çocuğum yok boş mu bırakacam yoksa "0" mı yazam ?

• @woguzhan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corona2023 pardon üsttekileri yanlış bir şey yaptım paniğiyle farketmemişim. rahatlattınız sağolun

yok yahu ne pardonu, dikkatinizi oraya çekeyim, okursunuz, rahat edersiniz diye dedim. ben haftalar önce araştırdım, başıma geleceği bilmeme ve ne yapacağıma karar vermeme rağmen o kutucukta yine afallayıp, panik oldum 🙂 gayet normal

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG oo senin lokasyon daha iyiymiş gelmeseydşn kalsaydın orda ne geldin geri tr ye😂😂😂

Benim derdim başka. Ekonomik veya memleket meseleleri değil. Tek bir hayalim var. Onu gerçekleştireceğim. 😂

Hadi bol şanslar kardeş😄🍀

• Merhabalar greencard sesozu resmen açılmış bulunmakta umarım herkes er yada geç hayaline kavuşmanın mutluluğunu yaşar kısmetse bu yıl 3. Başvurumu yapacağım bende hepimize bol şanslar diliyorun

• ⭐⭐⭐⭐

@brkycc, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Öncelikle herkese hayırlı olsun. Umarım gerçekten gitmek isteyenlere nasip olur. Son 1 hafta 10 gündür çok fazla fotoğraf konusu konuşuluyor. Merakımdan soruyorum.
    Pasaport için çektirdiğimiz biometrik fotoyu uzatıp kısaltarak 600x600lük hale getirdim. Tüm photo checker sayfalarındanda onay aldım. Hata resmi sitenin photo toolundan bile. Fotoğraf orjinali ile aynı sadece hafif yana kilolu gibi oldu bu bir problem yaratır mı ?

Bu kadar maharelisin, beyaz bir duvarın önünde çakileceğin resmi idphoto4you.com da 600x600 e getir gitsin. İçin rahat etsin. Sen resimle bayağı oynamışsın, sitelerde geçmesi önemili değil. Ben arkaalandan kesip beyaz yapınca ki oynamadan bile şüpheliyim. Tek tavsiyem beyaz duvar.

• @ayvalik10 Bide en son çocuk sayısı soruyor çocuğum yok boş mu bırakacam yoksa "0" mı yazam ? En son bu kaldı bunuda cevaplasanız sevinirim

• @crazycells Hocam Bu senede Başvurdum. Bu sefer bilgileri doğru girdim. : ) Allah'ın izniyle Başvurum Kabul edildi. Sorun Çıkmadı. Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@woguzhan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben doğum yerime ili yazdım fakat pasaport da ilçe yazıyor bu çok önemli bir detay mı?

Nüfus cüzdanında doğum yeri ne yazıyorsa onu yazmalısınız. Pasaportta verildiği yer ne yazıyorsa onu yazmalısınız. Örneğin Ankarada doğdunuz ve doğum yeri Keçiören yazıyor KECIOREN yazmalısınız. Diyelim pasaportu İzmitte aldınız IZMIT yazmalısınız. Büyük harfle doldurup noktalı harfleri kullanmamak hata yapmayı onlemek açısından pratik bir çözüm.
    İĞŞÜÖÇ gibi noktalı harflerin hiç birini kullanmamalısınız.
    Adı Ali Ekber Çiçek olan kişi (2 isimli kişiler yani) First name ALI Middle Name EKBER Lastname yada Surname hangisi yazıyorsa CICEK şeklinde yazmalı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediz-Can boş bırakman yeterli sıfır olur farketmez

• @ibrahimasar ben direkt ili yazdim ilce yazmadim cunku orada city yaziyor town degil. turkce karakterler olmamasina zaten dikkat ettim. diger arkadaslar ili yazmamin bir sorun olmayacagini soylediler.

• ⭐⭐⭐⭐

Bir diğer tavsiyem, takıldığınız her noktayı tek tek sormaktan daha pratik olan şey, sitemizdeki Green kart başvusu nasıl yapılır konulu videoları izlemeli, evde GC resmi nasıl çekilir videosunu izlemeli, türkçe açıklamalı youtube videolarında formun nasıl doldurulacağını izleyip iyice anlamalısınız. Ben çoğu yıl türkçe instruction yayınlanıp da, başvuru konusunda bir değişiklik var mı, çekiliş prosedüründe ve görüşmelerle ilgili bir farklılık var mı okuyup öyle başvuruyorum. Belki 20. kez başvuruyorum ama her seferinde emin olamadığım şeyler oluyor. Önce başvuracağım diye acele edip hata yapmak ya da acaba hata yaptım mı diye ikircikte kalmak yerine olabildiğince bilgi toplayıp emin olarak başvurmak en iyisi.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar ben direkt ili yazdim ilce yazmadim cunku orada city yaziyor town degil. turkce karakterler olmamasina zaten dikkat ettim. diger arkadaslar ili yazmamin bir sorun olmayacagini soylediler.

@ibrahimasar ben direkt ili yazdim ilce yazmadim cunku orada city yaziyor town degil. turkce karakterler olmamasina zaten dikkat ettim. diger arkadaslar ili yazmamin bir sorun olmayacagini soylediler.

Bir sorun olup olmayacağına maalesef biz karar veremiyoruz. İngilizceyi çevirirken anlamı da çevirmek lazım. Ben city deyince ilçe bölgesi anlıyorum. Town deyince semt, province deyince mahalle, territory diyince bölge anlıyorum. County deyince şehir, state deyince eyalet anaşılıyor. En güzeli, ve crazycells in de tavsiyesi, kimlikte ne yazıyorsa onu yazmak. Ama illa sorun olur demiyorum. Adamlar kaşımıza bakar gene eler ona bakarsan.

• Fotoğrafı bir türlü ayarlayamadım. Fotoğrafı gerekli formata nasıl uyduracağız? Önceki sene daha kolay halletmiştim bunu..

• ıyı günler beni pasaportumda verildigi makan ilce ismi yazıyor. onumu yazmam gerekiyor. yoksa ilimi yazmam gerekiyor.

• yeni kimliklerde doğduğu yer yazmıyor. buna nnnerden bakabilirim

• @Resp3xt, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

içimdeki bir takım hisler bu sene sana çıkıcak diyor

Umarım knk yaa benim de hislerim sana çıkacağını söylüyor.

• @ouz3838, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

yeni kimliklerde doğduğu yer yazmıyor. buna nnnerden bakabilirim

E devletten bak

• @ouz3838, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

ıyı günler beni pasaportumda verildigi makan ilce ismi yazıyor. onumu yazmam gerekiyor. yoksa ilimi yazmam gerekiyor.

Ne için ili ilçeyi istiyor doğum yeri mi yaşadığın yeri mi ?

• ⭐⭐⭐

@canulusoy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Takıldığım şey o kadar can sıkıcı ki şimdi benim tam ismim Abdi Can Ulusoy, can ortanca isim olarak mı kabul ediliyor yoksa ikisini de first name kısmına mı yazayım Abdi Can diye xD

Abdican kimlikte bitişikse name, buraya yazdığın gibiyse abdi name, can middle name. Arkadaşın verdiği linkten de kontrol et istersen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |