Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu sene sanırım 3ncu veya 4ncu olacak. Bakalım kismette varsa, herkese bol şans:) 4ncu senenin sonunda artık üye oldum. Büyük hissediyorum 🙂

• ilginç şekilde açılır açılmaz başvurular, hem eşim hem de kendim için geniş geniş yazarak, kontrol ederek ki kontrol olayının suyunu çıkardım, önce ben, sonra eşim, sonra da kızım kontrol etti, başvurumuzu yapabildik sorunsuz. confirmation no'lar hem hard copy hem soft copy alınarak saklandı. gelecek mayıs ayına kadar da bu defter kapandı, evde konuşulması dahi yasak. açıklandığı tarihte muhtemelen ABD'de olucaz, baktım çıkmadı KCC'ye bizzat gider bi hadem eşu bu bulur "hadi dayı şu bizim işi bi2 hallediver" derim.
    herkese gönlüne göre bir sonuç diliyorum...

• Lütfen bilgi sahibi biri cevaplayabilir mi? Birth City kısmına kimlikte veya pasaportta yazılı olan ilçeyi değil, ili yazdım. Town demiyor çünkü, city diyor. Bu bir sorun olur mu? Elenmemi sağlar mı? Örnek veriyorum, Pasaportta bornova yazıyor ama ben izmir yazdım. Bu elenmeme sebep olur mu?

• @Cycraft, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@canulusoy kimlikte öyle ise evet sıralama o şekil

Evet ikiside ayrı birbirinden aynı o şekilde, ama ortanca isim denildiğini bilmiyordum ikisini de first name kısmına yazıyoruz sanıyordum çünkü middle name göbek adı diye geçiyor.

• @vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Lütfen bilgi sahibi biri cevaplayabilir mi? Birth City kısmına kimlikte veya pasaportta yazılı olan ilçeyi değil, ili yazdım. Town demiyor çünkü, city diyor. Bu bir sorun olur mu? Elenmemi sağlar mı? Örnek veriyorum, Pasaportta bornova yazıyor ama ben izmir yazdım. Bu elenmeme sebep olur mu?

aynı sorun bende de vardı, direkt şehir yazdım ki pasaportta ilçe yazmasına rağmen. daha önceden araştırdım, ikisi de sorun değil. rahat olun.

• @canulusoy middle name ikinci isim göbek değil forumda örnek doldurma fotoları da ikinci isim yazıldı hep

• @Corona2023, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Lütfen bilgi sahibi biri cevaplayabilir mi? Birth City kısmına kimlikte veya pasaportta yazılı olan ilçeyi değil, ili yazdım. Town demiyor çünkü, city diyor. Bu bir sorun olur mu? Elenmemi sağlar mı? Örnek veriyorum, Pasaportta bornova yazıyor ama ben izmir yazdım. Bu elenmeme sebep olur mu?

aynı sorun bende de vardı, direkt şehir yazdım ki pasaportta ilçe yazmasına rağmen. daha önceden araştırdım, ikisi de sorun değil. rahat olun.

Amerikada, türkiyedeki gibi il, ilçe kavramı olmadığı için direkt istedikleri bilgiyi girmek istedim. Yine de daha önce başvuranlardan da teyit almak istiyorum içim rahatlasın.

• Başvuru yapıp onay kısmına geldiğinde sayfadan otomatik olarak beni attı ve başvuru numaramın açılması gereken ekran gelmedi başvuru yapıldı mı yoksa tekrar giremeli miyim? Mükerrer olmasından korkuyorum. Bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mars bununla ilgili yazım var görmedin mi

• Banned

@Corona2023, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Amerikada, türkiyedeki gibi il, ilçe kavramı olmadığı için direkt istedikleri bilgiyi girmek istedim. Yine de daha önce başvuranlardan da teyit almak istiyorum içim rahatlasın.

@ayvalik10 rahatlatir simdi seni 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vPhoenix sen rahat ol çünkü adres eğitim ilişkiler farklı olduğu için normal karşılıyorlar bizde eyalet yok ondan yaz sen city ilçe yaz altına da ili bu kadar

• @vPhoenix Sıkıntı olmaz diye biliyorum ama @ayvalik10 aydınlatır şimdi.

• @ayvalik10 forumda arattım ama 50kb den düşükse photo enhance programıyla 50kb ve üstüne getirin diye belirtilmiş,aynı şekilde yaptım ama yine aynı hatayı alıyorum

• arkadaşlar başvuruyu şuan yapıyorum harfleribüyük yazıyorum doğdum yeri "ISTANBUL" Olarak mı yazmam gerek yoksa İSTANBUL olarak mı ?

• Benim pasaportta doğum yerinde ilçe yazıyor fakar ben ili yazdım, bir sıkıntı olur mu? çok önemli bir detay mı, bilgisi olan var mı?

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix sen rahat ol çünkü adres eğitim ilişkiler farklı olduğu için normal karşılıyorlar bizde eyalet yok ondan yaz sen city ilçe yaz altına da ili bu kadar

Yok ben orayı öyle yaptım, doğum yeri kısmına ama pasaportta ve kimlikte ilçe yazıyor olmasına rağmen il yazdım. Bu sorun olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vPhoenix kayıt etmediysen içine sinmediyse geri dön bu kadar hassas değiller olsun bir sorun çıkmaz

• @vPhoenix sonuçta yazılan hatalı bilgi değil, öyle düşünün. kaldı ki ispat edilebilecek bir durum, yine kaldı ki bunun kontrolü KCC'de yapılmıyor. son olarak ABD vizelerimde bu sorunu daha önce de yaşadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• fotoğraf 300 dpi ve 600x600 olduğu sürece sıkıntı olmaz değil mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

48

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |