Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz Kadınlar ile erkekler arasındaki fark işte.. 🙂

Ben şuanda mesela Amerikan Sistemindeki bir çok şeyi öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum.

Hangi eyalet olacağı, nasıl ev bulunacağı, ehliyetin ve arabanın nasıl alınacağı, hangi işler yapılacağı ve ortalama ne kazandıracağı, trafikteki işleyiş sistemi de dahil günlük hayattaki bir çok detayı hepsini öğrendim. O ise sadece bekliyor öylece 🙂

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

sadece zamanı gelince konuşmak istiyormuş

İşte bunlarla gelin beyler. İnsan kendini yanlız hissediyor bazı zamanlarda. Ama şimdi bunları okuduğumda bi takımın oyuncusuymuş gibi hissettim kendimi. Aynı formayı terletme duygusu geldi resmen 🙂

Sanırım hiç değişmiyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG kaşınıyorsun gibi geldi bana🤣🤣🤣

• ⭐⭐

@Ping-PONG Görüşlerinize saygı duyuyorum fakat adam göçmen karşıtı ve biz göçmen adayıyız 😄

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi:

Ben şahsen Amerika’ da yaşıyor olsam; Trump’ ı desteklerdim. (Topa tutulma korkusu ile yazmak😂)
    Sebebini burada açıklamak istemem ama sadece TRUMP’ ı destekleyenleri çok iyi anladığımı söyleyebilirim.
    Ben TRUMP’ ın kendi ülkesi için yaptıkları ve yaklaşımlarına yanlış gözüyle bakmıyorum.
    Her ne kadar burada bununla ilgili çok fazla yorum yapamamasamda şunu söylemeyebilirim.

TRUMP’ ın karşısında BIDEN’ ı destekleyen bir Türk’ ün aynı zamanda Suriye’ lileri Türkiye’ ye almış olmamıza karşı olması acayip çelişkili bir durum. 🙃

Bu arada bu Suriye’ lileri niye aldık biz yahu 😂

Hacı abi, sen durum çözümleme yapmadan doğrudan salataya dalmışsın. Çorba var, ara sıcaklar var, karışık ızgara var. Salata sonra...
    Trump, milliyetçlik duygularını savunurken, orta sağ varlıklı ve sağ varlıksız beyaz kesimi ön plana çıkarırken bir gelecek elde etme hayalindeki tüm göçmenleri, hatta beyazın dışındaki tüm ırkları ötekileştirmek ya da kendi seçmenlerine ötekileştirdiği havası vermek üzerine siyaset yaptı. Zengin amerikalıyı daha da zenginleştirirken kurnaz anadolu tüccarı kafasıyla haraket etti. Ben bu kadar zengin, ve ya siyasetin içindeyken bu kadar zenginleşmiş bir kişinin hiç bir ülkede iktidara gelmesini uygun bulmuyorum. Trump ülkesi için iyi olanı yapmış olsa beyaz amerikalılar kadar diğer ırklardan amerikalı olmuş kişiler de eşit olarak bu olanaklardan faydalanırdı. Bence Trump döneminde amerikan orta direk ile fakir kesimi arasındaki hayat standardı uçurumu en açık haline ulaştı. Şimdi amerikanın genlerinde göçmenlik var, neden göçmenlere karşı demiyorum bile. Çünkü göçmenlik yalnız amerikanın değil, dünyanın genlerinde var. Göçebilen ve göçtüğü yerde hayatını ikame edebilen topluluklar sayesinde doğal seleksiyon oluştu ve bu günlere gelebildik. Göçemeyen atalarımız önce orta asyada, daha önce de afrikada soyları tükendi ve yok oldu.
    Gelelim Suriyelilere. Demokratlar için yaptığın genellemeye hiç katılmıyorum. Suriyelileri Türkiyede ve Avrupada istemeyenler ekseriyetli milliyetçi ve sağ görüşlü insanlar. Biz demokratlar, Suriyede dış güçler tarafından harlanan savaş ortamını ve yerinden edilip sığınmacı olmak zorunda kalan Suriyelilerin çektiği sıkıntılara üzülüyor, Suriyelilerin yerlerinden edilmelerini istemiyor ve güvenli bir ülkeye kavuşup ana topraklarına dönmelerini temenni ediyoruz. Sığınma kamplarında, su gıda, soğuk ve hastalıklardan mustarip halde 10 yıldır çile çeken Suriyelilere üzülüyoruz. Kamplardan kaçıp başı boş ülke içinde gezen, parklarda, sahillerde kadınlara kızlara sarkıntılık eden, üç kuruş için menşei belli olmayan terör gruplarına hizmet edip sağda solda bomba patlatan, işsiz güçsüz gezip ''ana vatanında topraklarını israillilere yüzbinlerce dolara satıp'' o para ile burada 1000 liralık dairelere, TUTABİLMEK amaçlı ve aç ev sahiplerinin fırsatçılığı ile 5000 tl verip ortalıkta aylak aylak gezen Suriyelilere karşıyız biz. Göçmen ile sığınmacıyı karıştırma. Göçmen, gittiği yere bir şey katar, orada elde ettiğiyle kendini de geliştirir. Sığınmacı geçici olarak bulunduğu yeri terk edip güvenli bir yere sığınır. Risk ortadan kalktığında mümkünse geri döner.

• Banned

@bidünya, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG kaşınıyorsun gibi geldi bana🤣🤣🤣

😂 evde yatmaktan kaşıntı bastj. 🙃

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz Kadınlar ile erkekler arasındaki fark işte.. 🙂

Ben şuanda mesela Amerikan Sistemindeki bir çok şeyi öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum.

Hangi eyalet olacağı, nasıl ev bulunacağı, ehliyetin ve arabanın nasıl alınacağı, hangi işler yapılacağı ve ortalama ne kazandıracağı, trafikteki işleyiş sistemi de dahil günlük hayattaki bir çok detayı hepsini öğrendim. O ise sadece bekliyor öylece 🙂

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

sadece zamanı gelince konuşmak istiyormuş

İşte bunlarla gelin beyler. İnsan kendini yanlız hissediyor bazı zamanlarda. Ama şimdi bunları okuduğumda bi takımın oyuncusuymuş gibi hissettim kendimi. Aynı formayı terletme duygusu geldi resmen 🙂

Şuan yanımda yazamıyorum beyler sonra yazacağım beyler 😃 😃

• Banned

@mikael, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Ping-PONG Görüşlerinize saygı duyuyorum fakat adam göçmen karşıtı ve biz göçmen adayıyız 😄

Mantıklı 🙃

• Banned

This post is deleted!
  • Banned

This post is deleted!
  • Banned

Ne kadar ayrı örneklendirmeye çalışsamda siyaset gibi olmuş. Nefret ederim ı yüzden sildim. 🙃

• @Hopasej,

Şuan yanımda yazamıyorum beyler sonra yazacağım beyler 😃 😃

alt metni

tehdit altındaysan bu taktik aklında olsun 🙂

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @ibrahimasar Hocam yoksa diyorum asagidaki haberdeki "gizli bir el" sizmisiniz? 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar Hocam yoksa diyorum asagidaki haberdeki "gizli bir el" sizmisiniz? 😁

Yine Trump ile ilgili yorumumu beğenmedin, beni kendi dolarımla vuruyosun di mi? 🙂

• @ibrahimasar Trump gibi reis bir daha gelmez! 🇺🇸

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Trump gibi reis bir daha gelmez! 🇺🇸

Geliyor gelmekte olan diyorsun. Gerçi ben kendisini az biraz sempatik bulurdum. Fakat o zamanlar sadece emlakçı sanıyordum adamı. Meğer emlak kralıymış... O bana ters biraz. Stimulus çeklerini yedin tabi. Reyizcisin 🙂

• @ibrahimasar Covid faktoru sayesinde Biden secildi, yoksa Trump kaybetmezdi. Ve simdi cogu insan ozellikle ekonomi nedeniyle bu durumdan memnun degil.

Asagidaki sign heryerde var. Burada Biden'in memleketi Delaware de bile kac defa gordum 😄

61X4XoWq34S.AC_SL1500.jpg

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Covid faktoru sayesinde Biden secildi, yoksa Trump kaybetmezdi. Ve simdi cogu insan ozellikle ekonomi nedeniyle bu durumdan memnun degil.

Asagidaki sign heryerde var. Burada Biden'in memleketi Delaware de bile kac defa gordum 😄

Elim kırılsaydım da vermeseydimciler de başlar yakında o zaman. 🙂 🙂

• Banned

This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |