Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Banned

3 yıl önce yeter Allah belasını versin diyip kendi arabamı satıp sadece şirket arabasına binmeye başladım. Otomatik dizel titanium focus um vardı. 15.000km de. Şirket arabam ise linea. Şöyle bir baktım. Vergi, sigorta, kasko, kaza bela, ogs/hgs, yakıt parası hesapladım. 😡 Diğer tarafta şirket arabasında tüm bunlar bedava ve şahsi işlerim için de kullanabiliyorum ve gezebiliyorum. Tatile bile gidebiliyorum.

Şöyle bir düşündüm. Ben bu kadar zengin miyim diye. Arabamı sattım linea ya biniyorum. 🤣

Benim yarım kadar kazanan insanların altında orta segment arabalar var sokakta.

Kusura bakmayın ama araba ihtiyaç olarak kulanılmalı. Bu millette bu hiç ses çıkarmadan kabul edipte her evde 3 arabaya sahip olma hastalığı olduğu sürece bunda şaşırılıcak bir durum yok.

Bu arada İstanbul’ da trafik sadece sabah akşam, mesai giriş çıkış saatlerinde olurdu. Şimdi ise; Her daim dayanılmaz bir trafik var. Buradan hükümete sesleniyorum. Lütfen, ÖTV ye X2 zam daha getirilsin.

Bu kadar insan bir amaç ile sokakta olamaz. 😡😡😡

• Almanya'da yasarken, o yillarda benzinin litresi 1.50 Euro civarindaydi. Bende BMW vardi ve 2.5 lt motoru vardi. Biraz da eski bir modeldi, o yuzden normalden fazla benzin yakiyordu. Bu nedenle benzini hep oradaki ABD uslerindeki benzincilerden aldim. Ussun icinde benzinin gallonu $2 civarindaydi. Litresi yaklasik 60 cente geliyordu.

• Banned

Bir de yazıp yazmamak arasında kaldım ama söylemezsem içime dert olacak.

Bu kullanılan yakıt, alınan araba hem ithal ve kimilerinin sadece haberlerde duyduğu için aşina olduğu rezerv kelimesi varya işte tam olarak bizim memleketimizde bu sebepten (ithal fazlası) erimektedir.

Bu memlekette İhracat yapıp memlekete para getiren iş insanlarının sayısı bellidir. Bunların en başında KOÇ ailesi gelir. Türkiye’ nin en büyük ihracat gücü KOÇ iştirakleridir. Ama Bakın Ali KOÇ Mondeo ya biner hala günümüzde. Diğer tarafta memlekete hiç faydası olmayan tek yaptığı beton dikerek devletin ve milletin kasadını boşaltıp yanvılarla paylaşmak olan Ali AĞAOĞLU’ nun garajını herkes bilir.

10 kuruşluk hediye ile geldiğiniz doğum gününde 30 liralık pasta yerseniz adamı tefeye koyarlar. Herkes hakkı kadar yesin arkadaşım. Bencilliğin anlamı yok.

O arabalar milyon olsa herkes alacak ve o yakıt 20lira/litre olsa herkes yakacak. O yüzden müstahak. Sözüm meclisten dışarı bunların bilincinde yaşayan insanlara sözüm yok.

• ⭐⭐⭐⭐

Tampacılar alın 😃

• AoC1wTECQAAQDzI.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG burada arabayı ali koç ne olarak kullanıyor. Sadece bir yerden bir yere gitmek için o kadar. Özellikle bizim ege bölgesinde ki yedi emin depolarına bir uğrayın adamlar ağlıyor. Yeter artık almayın diye. Ayvalık yedi emin deposunda 20 milyon değerinde araç var. Hepsi ihale tarihi bekliyor. Suya yumurta kırıp 5 gün makarna yerler yemekte ama karşı komşusu sıfır aldı diye adamlar araç değiştiriyor. Bankalar kredi dağıtıyor. Ondan ne yazarsan yaz etkilemiyor.

• Banned

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@Ping-PONG burada arabayı ali koç ne olarak kullanıyor. Sadece bir yerden bir yere gitmek için o kadar. Özellikle bizim ege bölgesinde ki yedi emin depolarına bir uğrayın adamlar ağlıyor. Yeter artık almayın diye. Ayvalık yedi emin deposunda 20 milyon değerinde araç var. Hepsi ihale tarihi bekliyor. Suya yumurta kırıp 5 gün makarna yerler yemekte ama karşı komşusu sıfır aldı diye adamlar araç değiştiriyor. Bankalar kredi dağıtıyor. Ondan ne yazarsan yaz etkilemiyor.

Aynen öyle abi amaç değil adı üstünde araç!

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Aynen öyle abi amaç değil adı üstünde araç!

Özellikle gençlerde hava atma yarışı var bide bu süreçte, 32 yaşındayım ilk arabamı 3 yıl önce aldım o da eşim hamile ailelere uzağız zorlanmayalım diye, şuanda da sıpayı kaynanaya götürmek için kullanıyoruz, ama bu yılbaşında bi sıfır araba alırım herhalde evi barkı satıp 😂😂

• Kazananlar 2022 telegram grubuna nasıl katılım sağlayabiliriz

• ABD'de bazi Hollywood unlulerinin kullandigi araclar: (En cok da Mel Gibson'in arabasi hosuma gitti) 😛

https://kiwireport.com/celebrities-who-drive-pretty-normal-cars-li/

• @hakan-altun, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Kazananlar 2022 telegram grubuna nasıl katılım sağlayabiliriz

Bu iletiye bakabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/3?_=1621521153183

• ⭐⭐⭐

@hakan-altun, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Kazananlar 2022 telegram grubuna nasıl katılım sağlayabiliriz

Yanlış yer yanlış insan 😂 diğer odalarda şansınızı lütfen tekrar deneyiniz 🙂

DV2022 lottery aşamaları yada kazananlarını deneyin lütfen burası kaybedenler kulübü 🙄🙄

• Banned

Bir video daha bırakayım şuraya 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

hüloloooooğğğğğğğğğğğğ

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

hüloloooooğğğğğğğğğğğğ

Bazen diyorum keşke ben de öyle olabilsem. Mutlu mesut hayatıma devam ederdim. Her şey süper. 1 numarayız falan.
    Ahhh ahh!

• ⭐⭐⭐⭐

@hadi-BE kıskanma çalış seninde olur 😃

• @tolgasatir kardeş inşaallah bir sonraki çekilişte doğru yer de doğru insan olursun , umudun tükendiği anda oluyor onu anladım 🙃

• @Ali-Ege-Can-0 teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@hadi-BE kıskanma çalış seninde olur 😃

😂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@denizci10 Artık bu ülkede yaşamak öyle boğucu hissettiriyor ki gerçekten yaşamayan anlayamaz bizi. Söylenecek o kadar şey var ki ama yolun sonu Silivri'ye çıkıyor...

bazıları kendi fanusunun içinde yaşadığı için aslında bizim neden bu kadar çok gitmek istediğimize anlam veremiyor herşey güllük gülistanlık duble yollar falan fena tek sorun araba alamamak, 6 pist havalimanı yaptırıcam dediğinde millet heyooo diye kendini parçaladı sorsan %80-90 ı uçmamıştır hayatlarının hiç bir döneminde muhtemelen.

Cehalet mutluluktur... o yüzden bu kadar güzel yaşıyorlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |