Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir yeni yeni geziniyorlar 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@tolgasatir yeni yeni geziniyorlar 😃

kediler çok fena ya 🙂

• @caner92, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92 turist vizesi gitmek insanı çok daha fazla bunalıma sokmaz mı sonuçta dolaştığın yerlerde daimi olarak yaşamak varken bir çekiliş yüzünden geri dönüyorsun.

wat zamanı kalma imkanım vardı. dil kursuna yazılıp uzatabiliyordum. yapmadım şimdi gc deniyorum. aklımda soru işaretleride oldu tabi. gittiğiniz bölge çok önemli. ben 2014 de texasa yazlık bir yere gitmiştim. öyle evsizler, suç olayları gibi olumsuz şeylere denk gelmedim. diğer şehirlerinide beğenmiştim. Austin vs. olsun akşamları çok güzeldi. californiyayı gezdim yakın eyaletleri vs. oralarıda beğendim. fakat geçen sene atlanta'ya gittim dayım orada yaşadığından. açıkcası sıkıcı bir yer. metro bindim 1 tane beyaz yok. merkezinde akşam gezemiyorsun siyahlara denk gelirsen vs. öğlen gezerken her yerini bilmediğimizden siyahilerin mahalleye denk geldik korkudan taxi çağırıp gittik. gelen taxicide siyahi di hatta neden bu mahalleye geldiniz tehlikeli bir daha gelmenizi tavsiye etmem falan dedi. Gerçektende geçen seneki georgia eyaleti beni biraz abd den soğuttu gerçekten. New york'da keza öyle. Beğenmemiştim gittiğimde 2014'de. Çıkarsa eğer green card, abd'de çok iyi bir seçim yapmanız lazım. Ben rahat rahat dolaşamayacaksam, aklımda sürekli güvenlik sorunu olacaksa orada yaşamımı sürdüremem malesef. Abd'ye hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz. Yoksa gerçektende olumsuz yanlarıda çok fazla benim gözümde.

Kafama takmıyım diyorumda. Ne kadar kolay koca bir eyaleti kelle koltukta geziyorlar gibi anlatmak. Sizin yaşadığınız yer hakkında böyle yazsalar hoşunuza gidermi? Georgia eyaletinde bir çok Türk öğrenci var, akademisten var, çalışan var, iş insanı var. “Hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz” derken, buradaki insanlar can güvenliği, huzuru olmadanmı yaşıyor? Türkiye’den gelip, okula yıllık 20.000-30.000 usd ödeyen öğrenciler var burada. “Siyahiler” deyip durmuşsunuz birde sürekli. Siyahi biri okusa şu mesajınızı ne düşünür acaba?

• Banned

@Ryback, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@caner92 turist vizesi gitmek insanı çok daha fazla bunalıma sokmaz mı sonuçta dolaştığın yerlerde daimi olarak yaşamak varken bir çekiliş yüzünden geri dönüyorsun.

wat zamanı kalma imkanım vardı. dil kursuna yazılıp uzatabiliyordum. yapmadım şimdi gc deniyorum. aklımda soru işaretleride oldu tabi. gittiğiniz bölge çok önemli. ben 2014 de texasa yazlık bir yere gitmiştim. öyle evsizler, suç olayları gibi olumsuz şeylere denk gelmedim. diğer şehirlerinide beğenmiştim. Austin vs. olsun akşamları çok güzeldi. californiyayı gezdim yakın eyaletleri vs. oralarıda beğendim. fakat geçen sene atlanta'ya gittim dayım orada yaşadığından. açıkcası sıkıcı bir yer. metro bindim 1 tane beyaz yok. merkezinde akşam gezemiyorsun siyahlara denk gelirsen vs. öğlen gezerken her yerini bilmediğimizden siyahilerin mahalleye denk geldik korkudan taxi çağırıp gittik. gelen taxicide siyahi di hatta neden bu mahalleye geldiniz tehlikeli bir daha gelmenizi tavsiye etmem falan dedi. Gerçektende geçen seneki georgia eyaleti beni biraz abd den soğuttu gerçekten. New york'da keza öyle. Beğenmemiştim gittiğimde 2014'de. Çıkarsa eğer green card, abd'de çok iyi bir seçim yapmanız lazım. Ben rahat rahat dolaşamayacaksam, aklımda sürekli güvenlik sorunu olacaksa orada yaşamımı sürdüremem malesef. Abd'ye hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz. Yoksa gerçektende olumsuz yanlarıda çok fazla benim gözümde.

Kafama takmıyım diyorumda. Ne kadar kolay koca bir eyaleti kelle koltukta geziyorlar gibi anlatmak. Sizin yaşadığınız yer hakkında böyle yazsalar hoşunuza gidermi? Georgia eyaletinde bir çok Türk öğrenci var, akademisten var, çalışan var, iş insanı var. “Hepimiz ekonomik ve imkan açısından bakıyoruz” derken, buradaki insanlar can güvenliği, huzuru olmadanmı yaşıyor? Türkiye’den gelip, okula yıllık 20.000-30.000 usd ödeyen öğrenciler var burada. “Siyahiler” deyip durmuşsunuz birde sürekli. Siyahi biri okusa şu mesajınızı ne düşünür acaba?

Bu konu hakkında ben de görüşümü paylaşmak istiyorum.
    Ben de ABD’ deki zenci mahallesi denilen tarzda büyüdüm. İstanbul’ un varoş bir mahallesinde geçti ömrüm. Ama en güzel semtidir bana sorarsanız. Ormanlar içinde barajı ve parkları, koruları olan güzel bir kırsal ve aynı zamanda iki köprüyede anadolu yakasında 10 dakikalık mesafede. Bütün mahalle birbirini tanır ve her şeyini bilir. Bütün akrabalarım, kuzenlerim, çocukluk arkadaşlarım, dostlarım hepsi orada yaşıyor hala. Şu an gidip meydanda iki artistlenip beni aradığınızı söyleseniz, kafanızı kırar paket ederler.
    Benim orada olmama bile gerek yok.
    Yabancı birisi olarak gidip sokaklarında onlrın hoşuna gitmeyen herhangi bir harekette bulunursanız yine sonuç aynı olur. Mahallenin gençleri diye bir kavram vardır ve o gençler mahallelerinin insanlarına sahip çıkarlar. Yolda yürüyen bir kız, bir kadın, bir genç olarak gördüğünüz kişi bizim ya arkadaşımız ya akrabamız ya yada bunlardan birinin aynı derecede yakınıdır.
    O gençler sizinle baş edemezse esnaf sahip çıkar. O da yetmezse mahallede büyüyen, suyunu içen herkes olaya el atar. 5 dakikada karşınızda bir ordu bulursunuz.

Ama aynı mahallenin gençleri yolda kalırsanız size yardım eder. Çay ikram eder veya arabanızın lastiğini değiştirir. Her şey adap uslup erkan meselesidir.

Böyle söyleyince de vahşi batı gibi oldu evet ama bu kültür Türkiye’ de de var ve hala yaşamakta. Ben kendi adıma kötü bişey olduğunu da düşünmüyorum. İnsanların birbirlerine sahip çıkmaları çok güzel bişey.

Sanmayınki bu kültürü yaşatan insanlar geri kalmış bir zihniyetin parçası. Alakası yok. Tamamen aidiyet meselesidir. Aynı mahalle milli topçular, mühendisler, iş insanları, ve manevi destek içeren oluşumlarada sahiptir.

Usul, adap, erkan bilmeyen insan kötü yönünü, bilen insan ise iyi yönlerini görür.

ABD’ de de bu durumun bir benzeri mevcut.

Kötüsü yok mu evet var. Ama 3-5 için 3-5 bini mimleyemezsiniz. Kötü her yerde var.

Bir de daha gitmeden göçmen olacağınız memleket hakkında Irkçı kararlara varmayın. Doğup büyüdüğünüz bu güzel memleket içinde geçerli bu.
    Adam girmiş tarlabaşına (ki tarlabaşı totomkare mahalledir) İstanbul’ u kötülüyor. Ki ben o semtin varoş çocuklarınında iyiliğini görmüş biri olarak bunu da yadırgıyorum. Taksim in Tarlabaşı tarafına bakan caddesinde 5 kişi tarafından saldırıya uğrayıp, tarlabaşı sokağına kaçmışlığım ve oranın gençlerinin bana sahip çıkıp elimi yüzümü yıkayıp yine kendi mahallelileri olan bir taksicinin arabasına bindirip evime göndermişliği var. Para vermek istedim diye taksiciden bi de dayak yiyordum nerdeyse.

KONUYA BİR DE ŞURADAN BAKMAK LAZIM! AYKIRI OLMAK YERİNE GİRDİĞİNİZ ORTAMA YA UYUM SAĞLAYACAKSINIZ YA DA GİRMEYECEKSİNİZ.

Bu kadar basit...

Ben eminim ki bahsedilen yerler kendi köşesine çekilmiş ve kendi yaşam tarzları olan insanlara aittir.
    Şurada, forumda bile bize aykırı geleni direkt taşlarken aykırı olduğumuz insanların bize tepki vermesini yadırgıyoruz.

Florida başlığı altında @redsat2000 abinin verdiği çok güzel bir örnek vardı. “Ayak uydurdum ve beni içlerine kabul ettiler. Ben de artık mahallenin çocuğuyum.”

🙃🙃🙃

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210520-080718_Twitter.jpg

Size de günaydın...

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Size de günaydın...

Şuan arabada ne kadar benzin var diye düşübürken deponun boş olduğunu hatırlamam şoku 🙄🙄

• @Ping-PONG Tam olarak bu aslında. Evet kültürel anlamda her coğrafya birbirinden farklı. Bir topluma ayıp gelen farklı bir toplumda ruhani bir hadise olabiliyor ama ne olursa olsun insan her yerde insan ve bazı güdüsel ve psikolojik durumlar asla değişmiyor. Koruma iç güdüsü, sahip çıkma-çıkılma, topluluk olma vs. Bunlar hemen hemen her yerde aynı. Dendiği gibi gerçekten yabani, insan sevmeyen, toplum dışı ve bazı insani değerlerden yoksun yerler, insanlar yok mu? ooohhhooooo bunun için ABD'ye, Japonya'ya gitmeye gerek yok ki kafanızı pencereden çıkarıp bi dışarı bakın yeter 🙂 🙂
    Bu dv2022 için beklerken konu başlıklarından birinin altına Houston'u öven birine cevaben youtube' dan bir link paylaşmışlardı. evler kırık dökük, sefil bir mahalle, zenciler çoğunlukta. Bildiğin serkeş bir yer. "Houston'un bir de bu yüzü var." falan demişlerdi.
    E var tabi abi. Hayatın o yüzü var. Bir yerde güzel hayat yaşayıp bir yerde açlıktan ölen ya da terör ile uğraşan insanlar yok mu dünya' da 🙂 🙂
    Dünyanın en güzel şehirleri denen Paris, Londra gibi yerlerde tabir-i caizse "polislerin bile girmediği" o meşhur mahalleler yok mu 🙂 vaar.
    Bu nedenle kötülüklerin negatif bir enerji oluşturmaması taraftarıyım. Kefe muhabbeti aslında. iyi ve kötü yanları tart bi bak bakalım hangisi ağır. Ona göre aç yelkeni 🙂

• ⭐⭐

Size de günaydın...

Zam değil fiyatları güncellendik diyor 😂😂

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Size de günaydın...

Soran olursa ABD vergi sistemi kötü dersiniz

• ⭐⭐⭐⭐

Abd de yaşanmaz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210520-115653_Instagram.jpg

• ⭐⭐⭐⭐

Screenshot_20210520-120011_Gallery.jpg

Konsolosluk niye açılmıyor diyenlere...

• @denizci10 Artık bu ülkede yaşamak öyle boğucu hissettiriyor ki gerçekten yaşamayan anlayamaz bizi. Söylenecek o kadar şey var ki ama yolun sonu Silivri'ye çıkıyor...

• Petrol haberini aldık, sıra doğalgazda

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Petrol haberini aldık, sıra doğalgazda

Gülersem silivri gülersem silivri gülersem siliv shadhasjdfaifaflkashsfd dayanamadım 😃

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Artık bu ülkede yaşamak öyle boğucu hissettiriyor ki gerçekten yaşamayan anlayamaz bizi. Söylenecek o kadar şey var ki ama yolun sonu Silivri'ye çıkıyor...

bazıları kendi fanusunun içinde yaşadığı için aslında bizim neden bu kadar çok gitmek istediğimize anlam veremiyor herşey güllük gülistanlık duble yollar falan fena tek sorun araba alamamak, 6 pist havalimanı yaptırıcam dediğinde millet heyooo diye kendini parçaladı sorsan %80-90 ı uçmamıştır hayatlarının hiç bir döneminde muhtemelen.

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

@denizci10 Artık bu ülkede yaşamak öyle boğucu hissettiriyor ki gerçekten yaşamayan anlayamaz bizi. Söylenecek o kadar şey var ki ama yolun sonu Silivri'ye çıkıyor...

bazıları kendi fanusunun içinde yaşadığı için aslında bizim neden bu kadar çok gitmek istediğimize anlam veremiyor herşey güllük gülistanlık duble yollar falan fena tek sorun araba alamamak, 6 pist havalimanı yaptırıcam dediğinde millet heyooo diye kendini parçaladı sorsan %80-90 ı uçmamıştır hayatlarının hiç bir döneminde muhtemelen.

Şekil a 🙂

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Şekil a 🙂

ama adamlar paralarını aldılar özel sektör cenneti oldu ülke daha doğrusu 5 şirkete cennet gerisi gene batık

• @denizci10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Size de günaydın...

Guzel bir guncelleme olmus!

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası (Bekleme Odası)

Size de günaydın...

Guzel bir guncelleme olmus!

az önce baktım havuz medyaya hiç biri yazmamış bile güncelleme de yapmıyolar demek artık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |