Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uraz-mert eşinize de sizin aldığınız vizeden alabilirseniz, aos işi daha kestirme geliyor bana. Yoksa durum vahim. Üstelik burada değil, kazananlar sorularını DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları sayfasında sormalilar. Dediğim gibi geç submit ettiğinizden dolayı muhtemelen size sıra gelmeyecek. Sizin aldığınız vizenin aynısını almak için eşinize, DS160 a eşiniz için başvurun, sanırım eş, çoluk çocuk sonradan vize alırsa asıl vize sahibinin pasaportu konsolosluğa posta ile gönderiliyor ve eş ayrıca mülakat girmiyor diye biliyorum. Bunu da bir araştırın. Emin değilim çünkü...

Bu dediğiniz posta yoluyla vize alma durumu sadece anne veya babada vize varsa 14 yaş altındaki çocuk için geçerli oluyor. Yani maalesef eş bundan faydalanamıyor.

• ⭐⭐

Bu facebook marketplacede ki houston araba fiyatları gerçek mi??? cok uygun fiyatlar arabalar süper

• ⭐⭐

@Erkand Ön ödeme olabiliyor o yazılan fiyatlar bazıları için dikkat etmek gerekli.

• ⭐⭐⭐

@Erkand O rakamların çoğu down payment, sırf arasınlar diye o rakamları yazıyorlar. Çok inanmamak lazım 🙂

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy ev kiralari da cok ucuz ama yaziyor aylik diye 🤷

• @Erkand Mesajlasip sormaniz lazim. Gercek olanlar da vardir. Ben daha onceden FB marketplace uzerinden birkac araba sattim, mobilya sattim, bisiklet sattim, spor aleti sattim, hali sattim...En son gecen ay eski bulasik makinesini sattim.

• ⭐⭐⭐

@Erkand Gidip görüp gezmeden bilemeyiz. Her eylate göre değişiyor ev kiraları, kime neye göre ucuz, Tek oda mı, house mu, aradığın neyse kriterler farklılık gösteriyor.

• ⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand Gidip görüp gezmeden bilemeyiz. Her eylate göre değişiyor ev kiralara, kime neye göre ucuz, Tek oda mı, house mu, aradığın neyse kriterler farklılık gösteriyor.

Bir de tabi gidenler daha iyi bilir ama kiralar az çok eyaletlerden eyaletlere farklı da olsa maaşının ortalama hep aynı yüzdesel değerini kapsıyor. Pahalı eyaletlerde kazandığın paralarda daha iyi ucuz eyaletlerde daha az kazanç oluyor genelde hep bir birine paralel aslında

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy öyle abi dediğin gibi gidip görmek gerekiyor biz de gidemedigimiz icin ortalama fiyatlari analiz ediyoruz 🙄

• ⭐⭐

@tolgasatir aynen öyle eyalete pahalı diyorlar ama dediginiz gibi kazancin da fazla

• ⭐⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkan-Gürsoy öyle abi dediğin gibi gidip görmek gerekiyor biz de gidemedigimiz icin ortalama fiyatlari analiz ediyoruz 🙄

bu saatten sonra da çok zor gibi geliyor vize olayları falan.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Bu durum arz-talep gibi gidere göre mecburi dengeleniyor sanki. Mecburi olarak. Çünkü işverenler personel bulabilmek için o maaşı vermek zorunda kalıyor. Çalışanın da giderlerini karşılayabilmesi için o maaşa ihtiyacı var. Dediğiniz gibi paralel bir durum.

• ⭐⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@tolgasatir Bu durum arz-talep gibi gidere göre mecburi dengeleniyor sanki. Mecburi olarak. Çünkü işverenler personel bulabilmek için o maaşı vermek zorunda kalıyor. Çalışanın da giderlerini karşılayabilmesi için o maaşa ihtiyacı var. Dediğiniz gibi paralel bir durum.

yani hem maaş açısından hemde ticaret açısından da öyle, insanlar o bölgelerde daha çok kazandıkça daha çok harcıyorlar ticaret yapanlar uber yapanlar bile daha çok kazanıyor bu noktada 🙂

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

bu saatten sonra da çok zor gibi geliyor vize olayları falan.

Maalesef.. Hakkimizda hayirlisi, yine insanin icinde ufak da oksa bir umut var.

• @sanaldeniz merhaba neden sıra gelmez sizce ?

• ⭐⭐⭐

@sanaldeniz Bunu söylemek için henüz erken. Konsolosluğun ocak ayı sonrası performansına bakmak lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz 7.300 rakamı 73.000 olarak mı okudun da sıra gelmez diyorsun. Anlamadık kaldı ki nisan - mayısta currrent oluyor tüm numaralar eşit şansa sahip oluyor.

• @ayvalik10 haklısınız 73000 okumuşum galiba...

• @ayvalik10 haklısınız.

• Merhabalar, eşim DV2023 talihlilerinden, forumu da çok yakın zamanda takip etmeye başladık. Forumdan edindiğimiz bilgiyle KCC'ye case durumumuzu sorgulamak için mail gönderdik ve 4. tip dönüş aldık. Ocak'ta numaramız current oluyor zaten ve bu durumda Ocak ayı içerisinde mülakat alma şansımızın yüksek olduğunu düşündük.

Ancak çok sevinmeden önce yine de forumdan destek alalım dedik doğru mu anladık diye. 🙂 4. tip mail alıp (DS260'ı görece geç doldurabildiğimiz için) halen mülakat alamama durumumuz olabilir mi sizce? Yoksa bu mail mülakat geleceğini neredeyse kesinleştirir nitelikte midir? Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |